Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: sondy lambdy bmw e32 v8

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ

    sondy lambdy bmw e32 v8

    jako że jestem nowy na forum witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie:->
    planuje wymienić sondy gdyż obydwie odmówiły posłuszeństwa i mam trzy pytania;
    1 czy zwykłym płaskim kluczem odkręce stare sondy?
    2 czy sondy od 4 litrowego m 60 bedą pasowały do 3 litrowego?
    3 czy po całej operacji będę musiał jechać na skasowanie jakiegoś błędu komputerem czy po prostu zaczną działać te nowe?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    1.Odepnij sobie wtyczki i przełóż klucz oczkowy przez kabel płaskim bym nie ryzykował oczkiem pójdzie raczej gładko.
    2.Nie siedze w M60 ale raczej pasują.
    3.Powinno działać ale na czas operacji odpiął bym obie klemy i włączył na zapłon wtedy komputer sie zresetuje zapomni o zepsutych sondach i zacznie brać pomiary już z tych wymienionych.

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    1. Odkręcisz ale uważaj by nie urwać gwintu. Jakby szły ciężko to pół obrotu do przodu i pół do tyłu. I tak do końca.

    2. Pasują, ale pamiętaj żeby to były ori Bosch'a (nowe albo w ostateczności używki), bo innych nie warto.

    3. Możesz odłączyć klemy i połączyć je ze sobą na 15-20 minut. Na pewno to nie zaszkodzi.



    ~wysłane poprzez Tapatalk

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Po wymianie sond nie trzeba nic modyfikować, tylko na kompa i sprawdzasz czy na odpalonym zmieniają napięcie ( czyli pracują).

    Irek - klem nie trzeba odkręcać, sondy przecież pracują tylko na odpalonym silniku ;)

    Przy odkręcaniu radziłbym Ci wyposażyć się w palnik i podgrzać sondy do odkręcenia, by nie zerwać gwintów (niestety na starych x lat użytkowanych masz zbyt duże prawdopodobieństwo że zerwiesz gwinty...).

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    spoko dzieki wszystkim za porady myśle że takim oczkowym dam rade to zrobić bez palnika bo pół roku temu były ruszane mechanik wymieniał mi na jakieś podruby bo chciałem zaoszczędzić a od 2 miesięcy mam problemy ze spalaniem głównie i wkońcu jak padły sondy całkiem to postanowiłem wstawić orginałki pozdrawiam

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Hubertus7er Zobacz posta
    Irek - klem nie trzeba odkręcać, sondy przecież pracują tylko na odpalonym silniku ;)
    No tak, ale stary błąd nie zostanie? Czy właśnie dlatego, że one pracują tylko po zapaleniu silnika, błąd samoistnie się skasuje?

    Z tym palnikiem to chyba nieco przesada. Ostatnio odkręcałem u siebie obie i WD40 w czasie 30 minut zadziałał pięknie. Po odpuszczeniu, wykreciłem je praktycznie palcami ;)





    ~wysłane poprzez Tapatalk

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Błąd zostanie tylko w historii, można gokasować, ważne by sondy się wzbudziły i zaczęły pracować nie bijąc błędu na okrągło.

    Az palnikiem to nie przesada, wcale nie tak trudno ukręcić gwint na nieodkręcanych ...jeszcze fabrycznych sondach

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •