Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jakie są objawy kończącego się sprzęgła w automacie?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie

    Thumbs down Jakie są objawy kończącego się sprzęgła w automacie?

    Jak już zainwestowałem... kuźwa chyba we wszystko ;p łącznie z nowym uszczelniaczem skrzyni, odmą, separatorem, wtryskami, listwą, filtrami, olejami, sterowaniem skrzyni, zawieszeniem, uszczelkami pod głowicami i tam sramtamtam (drogo i jestem zły ;P) to wydawać by się mogło niby wszystko już ok... a tu niespodzianka.

    Ja mu w gaz... a on nie jedzie... normalnie nie wiem jak to opisać, tak jak gdybym jechał na półsprzęgle w manualu albo jak by mi zabrali 4 cylindry... albo jak by się sprzęgło ślizgało - po prostu obroty rosną tak zastraszająco wolno... a auto tak powolutku przyspiesza, że niby 218 koni... a kaszelem mnie na światłach można wziąć o 3 długości (7er nie kaszela) przy ruszaniu.

    Stanę... ruszę... ok, cacy, jak gdyby nigdy nic !!! za chwilę... znowu muł... normalnie jak spod świateł ruszam to niedługo zaczną na mnie trąbić chyba ;p Po przekroczeniu 2 tys obrotów dopiero się wkręca i jak wściekła jedzie do przodu (?!?!?!)

    Komputer nie pokazuje błędów ŻADNYCH.

    Dodatkowo pojawiło się (też okresowo) takie coś jak szarpanie przy wrzucaniu D - takie łup... jak by sam gazu dodawał i tylko hamulec go powstrzymywał przed ruszaniem do przodu.

    Jeszcze jak by tego było mało... to mi dentysta powiedział, że mam górną 7 do wyrwania, więc już w ogóle jestem wniebowzięty i wkurzony na maxa, bo nie dość, że mi czaszkę rozsadza i zapalenie okostnej... to dodatkowo gdziekolwiek się przemieścić tym wywłokiem to mnie normalnie krew zalewa już tak totalnie ;p

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    twoje problemy nie wskazuja na pewno na konczace sie sprzeglo ani skrzynie. Co innego jakby obroty rosły a auto nie jechało - wowczas prawdopodobnie mialbys do wymiany tarczki cierne w skrzyni.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Kolego, a na N jak dodajesz gazu to reaguje szybko, bez bulgotów?
    Może masz gdzieś lewe powietrze? Może uszczelka pod kolektor?
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Ja również obstawiałbym na nieszczelność w układzie dolotowym. Możesz też spróbować skasować adaptację silnika.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar darkman
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    331
    BMW
    E38
    Skąd
    dolnośląskie
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Kolego, a na N jak dodajesz gazu to reaguje szybko, bez bulgotów?
    Może masz gdzieś lewe powietrze? Może uszczelka pod kolektor?

    przepustnica... zacinający się mechanizm przepustnicy - uszczelki nowe pod kolektorem, przed kolektorem, za kolektorem... wężyki - kuźwa wszystko nowe ;p okazało się, że to zas**** przepustnica czasami się przycinała :D :D :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •