Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: z b30 na b35. co trza?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar I_Love_7
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    42
    BMW
    e32 730 i w124 2.3 (ex)
    Skąd
    TKN ETM

    z b30 na b35. co trza?

    Witam... nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie moje pytania wiec... zapytam. chce zmienic silnik na b35 (bo b30 juz cos niedomaga). tylko ze w b 35 jest przepustnica na linke. a ja mam w aucie na silniku krokowym. i w b35 jest silnik krokowy na odmie. w b30 tego niema. gdzie to podłaczyc? zmiana przepustnicy odpada bo mam tempomat (manual)... i co jeszcze musze wymienic? kompa od motronika tez? czy jeszcze jakas elektryke? i lambde? dzieki z góry za fachowe wypowiedzi:) ps elektryka tych silników jest chyba ta sama? no i niewiem co z ta odmą...


    Takie cudo stało kiedyś pod moim domem. zrobię sobie tak 750il:yu:

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Potrzeba ci endżnin 3.5 z tego co rozumiem swoje 3.0 masz na osprzęcie EML więc jak nie chcesz przerabiać na linke czyli zmiana pedałów i dokładanie skrzynki tempomatu to wystarczy że wrzucisz sam silnik z 3.5 pod osprzęt EML Do czujnika w chłodnicy ile masz kabli 3? EML'owe silniki mają 3 zwykłe linkowce mają 2. Ewentualnie jak by cos było nie tak możesz mienić tylko motronika pod silnik 3.5 z EML posiadam taki wolny od 3.5 pod motronik i dodatkowo z chipem. Pod Linke nie pasuje bo nie obsługuje on krokowca i obrotów nie trzyma.
    Ale tak czytając nie rozumiem Czy to 3.0 czy 3.5 to oba moga mieć przepustnice na linkę lub elektryczną a także Te z linką mają krokowca te z elektryczną krokowca nie posiadają więc powiedz dokaldnie co masz albo zrób foto pod maską bo troche nie kapuje.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Oba silniki w pojemności 3.0 oraz 3.5 występowały z linką lub z elektryczną nie ma to związku z pojemnością a bardziej z rokiem produkcji i tego czy auto ma ASC i tylko o to chodzi. Silnik sam w sobie sie niczym nie różni a osprzet owszem inne okablowanie wtyczki niektóre czujniki więc jedynym mądrym rozwiązaniem jest zostawieniem przepusticy jaka jest a wrażenie innego silnika pod ten osprzęt nawet jeśli zakupiony by miał przepustnice na linke.

  4. #4
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    zmien siinik caly osprzet mozesz zzostawić z b30 od biedy nawet sterownika silnika nie musisz zmieniac

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    no wlasnie i w sumie na tym temat sie wyczerpuje, po za tym ze zdrowe B35 jest na wage złota i ciężko takie upolować.
    A widze ze tu kolega z końskich nie?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    45
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    w-m
    Sterownika silnika nie musisz zmieniać. Na tym od 3.0 i na tym od 3.5 silnik pracuje jednakowo. Kolektor ssący też musisz mieć od 3.5 bo od 3.0 nie podejdzie do głowicy od 3.5. W sumie to tyle, cała reszta jest taka sama w obu silnikach.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar I_Love_7
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    42
    BMW
    e32 730 i w124 2.3 (ex)
    Skąd
    TKN ETM
    ten 3.5 bede robił kapitalke:) bo to dla potomnosci juz w rodzinie zostaje wiec warto.... tak tak. z konskich.. motronik mam do 3.5 wiec wrzuce. na pompie mam 2 czujniki w tym 3.5. u ciebie w 3.0 mam ich 3. i mam kontrole trakcji... dodam tez ze silnik biore z e34 od 1 wlasciciela... tylko ze na tyle tego samochody zatrzymał sie żuk... ale cała reszta ok... i na czesci ja kupiłem. bo i tak silnik miałem zmieniac...
    Ostatnio edytowane przez I_Love_7 ; 26-08-2011 o 07:31


    Takie cudo stało kiedyś pod moim domem. zrobię sobie tak 750il:yu:

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    W takim razie działaj i rób zdjęcia z przebiegu transplantacji

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •