Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Kopiowanie Kart SD, Android, wymiana karty na nową

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Kopiowanie Kart SD, Android, wymiana karty na nową

    Zakładam trudny temat w e-świecie ponieważ większość nowoczesnych telefonów fabrycznie posiada karty SD max 8GB a jak wiemy telefony wykorzystujące standardowo technologie HD jak mój HTC Desire HD to taka karta to jest żenada! Szybko każdy je wymienia na większe, najlepiej od razu 32GB.

    Każdy chciałby zrobić klon takiej karty tak jak ma to miejsce z dyskami HDD w komputerach ale odpowiedź jest krótka NIE MOŻLIWE! TAK NIE DA SIĘ SKLONOWAĆ KARTY SD!

    NIE DA SIĘ SKOPIOWAĆ ZAWARTOŚCI KARTY żadnym menagerem np. Total Commanderem, to i tak nie będzie działać a kopiowanie 8GB danych zajmie mu kilka godzin!

    Może to banał ale ja na upartego chciałem to zrobić i walczyłem 4 dni po czym potwierdzając moje przypuszczenia po odpowiedzi HTC Polska- Pomoc Techniczna doszedłem do wniosku, że zmarnowałem sobie 4 dni, worek nerwów i uwaliłem laptopa (nie pytajcie)... szkoda waszego czasu i nerwów na próbach zrobienia czegoś, czego się zrobić nie da!

    Rzecz jaką chcę opisać tyczy się systemów ANDROID! Nie wiem czy taki sam problem mają użytkownicy Windows Mobile czy Windows Phone.

    Zanim zaczniemy to polecam ogólnie uporządkować telefon i odinstalować wszelkie nikomu niepotrzebne gry i aplikacje!
    A więc zaczynamy zabawę.

    1. Kopiujemy całą zawartość starej karty SD na komputer np. Total Commanderem !WAŻNE! Włącz opcję "pokaz pliki ukryte"
    2. Wymieniamy karty SD i uruchamiamy ponownie telefon.
    3. Wchodzimy w Ustawienia--> Karta SD i pamięć telefonu--> Odinstaluj Kartę Pamięci--> Formatuj kartę pamięci.
    4. Robimy kolejny restart telefonu
    5. Wchodzimy w aparat i pstrykamy jakieś zdjęcie (sztuka dla sztuki)
    6. Podłączamy telefon do PC
    7. Odpalamy Total Commander i zaczynamy kopiowanie.

    I tutaj istotna sprawa. Co można a czego nie można kopiować!
    Gdy pstrykniemy to jedno zdjęcie to utworzy nam się na nowej karcie katalog DCIM a w nim standardowo 100MEDIA, numer zdjęcia będzie prawidłowy i będzie ciągłością a więc kopiujemy sobie zapisany wcześniej katalog 100MEDIA z powrotem do telefonu.
    Wrzucamy z powrotem wszystkie osobiste multimedia, jak filmy, zdjęcia, i całe stosy innych rzeczy jakie przechowywaliśmy w telefonie tam gdzie były kiedyś (przypominam tylko nasze osobiste multimedia!).

    Pocieszającym jest fakt, że 80% aplikacji działa poprawnie po wymianie karty ale nie wszystkie!
    Te które nie będą działać są widoczne w telefonie jako charakterystyczna ikonka Androida.
    Nie są stracone! Android Market w dziale "Moje Aplikacje" widzi je ale niestety te, które nie działają należy zainstalować ponownie. Pytacie co z ustawieniami, save gier itd. Trudno póki co nie udało mi się skopiować gier tak aby wszystko śmigało jak trzeba i nie wiem czy jest to w ogóle możliwe.

    NIE KOPIUJEMY ŻADNYCH KATALOGÓW KTÓRE SĄ STWORZONE PRZEZ ANDROIDA! Większość tych katalogów przy próbie kopiowania na kartę pamięci zafunduje nam radosny restart komputera nie ma to znaczenia czy kopiujemy na kartę w telefonie czy w czytniku kart. Te katalogi, które zostaną skopiowane bez problemu sprawią tylko, że telefon zeświruje albo na karcie nagle zniknie wszystko co możliwe!
    System Android sam tworzy sobie katalogi systemowe i wszystko co potrzebuje i nie można tych plików i katalogów nadpisywać. Nie pomoże w tym, żaden specjalistyczny soft czy cokolwiek!
    Trzeba się uzbroić w cierpliwość i w końcu zrobić mały porządek z plikami na karcie.
    Warto zajrzeć do kopii karty na komputerze i tam do katalogów takich jak: Download i dowloads bo na pewno będą tam ciekawe rzeczy jakie pobieraliśmy czy to przez WiFi czy przez Bluetooth, a w My Documents znajdziecie np. nagrania głosowe.
    To co znajdziecie na kopii w PC zależy od ilości dziwnych i dziwniejszych aplikacji jakie instalowaliście w telefonie. Nie ma na to rady trzeba przelecieć po katalogach i zobaczyć co ciekawego w nich jest ;)


    Za chwilę rozpocznę operację kopiowania katalogów z pełnymi wersjami gier HD jakie były zainstalowane ponieważ te działają poprawnie z tym, że nie ma ich katalogów na karcie SD. Są to podstawowe, dobrze wszystkim znane katalogi jak np. GAMELOFT, GLU czy GTRACING itd.

    PÓKI CO JEST CIĘŻKO gry się wysypują :( jeszcze mam kilka kombinacji i możliwości lecz póki co nie mam nerwów na dalszą zabawę, nowa karta leży w czytniku a w fonie nadal śmiga stara 8ka :(
    TEMAT BĘDZIE EDYTOWANY NA BIERZĄCO- wersja Beta :D


    Rozumiem, że ktoś spyta dlaczego nie zrobić BackUp karty lub jej clona. Owszem da się zrobić clona 1:1 i to dosłownie 1:1 bo clon karty będzie identyczny do tego stopnia, że nowa karta zamiast 32GB będzie miała partycję 8GB! I nie znalazłem softu, który zwiększy pojemność partycji nie niszcząc wszystkich danych na tej karcie, nie ważne czy robiłem to pod windą czy na windzie, czy korzystałem z lamerskiego softu czy specjalistycznego... zawsze kończyło się tak samo.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 29-08-2011 o 08:28
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    kolego a powiedz jeszcze po co chcesz miec stara zawartosc kart na nowej karcie ? Ja osobisie mam Htc Sensation i tez zmienialem swoja karte sd . Bez problemu smiga mi wszystko to co mialem na starej karcie . a przegrac zdjecia i musyke przeciez to banalnie latwe . Jesli chodzi o aplikacje to poprostu instalujesz wszystko od nowa . Jesli masz jakies platne aplikacje to przeciez masz do nich prawo i tez instalujesz je bez ponownej oplaty . Jesli chodzi o gry instalowane z poza marketu nie jestem na 100% pewnien ale pewnie tez istnieje jakas szansa na ich ponowna instalacje bez placenia ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •