Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: [tuning] nowe zawieszenie

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    206
    BMW
    E38 4,4 M62TU; E36 coupe 2,8 M52
    Skąd
    Prudnik
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    Raz z tą tulejką się szarpałem chyba ze 2 godziny .. nie ma tak łatwo ,a na koniec i tak ją spaliłem palnikiem to poszła :) a amorek z góry wykręcałeś ?? wyciągasz kanapę ,półkę z głośnikami i tam lawirujesz w dziurce kluczami - nic łatwego ...
    Tak,półkę zdjąłem,głośniki również,tak że amorek z góry wykręciłem,był luźny.Chodzi mi tylko o tą tulejkę na dolnym mocowaniu,czy ona jest do piasty wkręcona czy wciskana a może jeszcze inne cuda, bo śrubę wykręciłem a tulejkę ni chu chu no a niechcę jej zniszczyć bo wymieniam narazie tylko sprężyny.

  2. #12
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    ja powiem tylko tyle ze moje B4 przednie beda do sprzedania niedlugo za rozsadne pieniadze ;)...co moge o nich powiedziec to to ze sa mega twarde!!!

    dzisiaj rozmawialem z gosciem ktory zna sie na tych sprawach,wiele mi wytlumaczyl,poradzil...

    To podziel sie wiedza z kolegami :P
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #13
    7ka
    Gość
    a podziele sie ;)

    chyba wszystkie sprezyny na rynku sa przewidziane do max 40mm

    bilstein to amory wysokocisnieniowe z przodu..i dlatego sa twarde

    rozmawialem tez z jednym panem,ktory zna sie na sprawie..i mowil mi ze niektorzy mysla a...kupie sobie sprezynki 40mm ... i mysli sobie ze tyle mu zejdzie..blad!!

    kwiestia auta to raz a dwa to wlasnie amory...

    w zasadzie perzy niskocisnieniowych amorach (np.sachs) auto z 40mm sprezynami bedzie nizej niz na bilstein...

    druga sprawa to to ze bardzo wiele odgrywa masa auta... i dlatego nie wszystkim sprezyny 40mm beda tak samo staly...

    lecz...

    dzisiaj bylo naprawde cieplo u mnie..okolo 15 stopnii... naprawde pysznie sie jechalo


    ..wiec doszedlem do wniosku ze po zlocie i po wawie podejme decyzje co do amorow...jesli podczas podrozy zona mi powie "co on taki twardy" tzn ze czas pomyslec nad innym rozwiazaniem...

  4. #14
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    jesli podczas podrozy zona mi powie "co on taki twardy" tzn ze czas pomyslec nad innym rozwiazaniem...
    To się uśmiałem ;D

    Tak na marginesie rozważam zakup jakiegoś kpl sprężyny plus amorki lecz na dziurwy w wawie nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie z glebą czy zostac na ori . Co o tym myślicie ???

  5. #15
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Ja to bym sobie jakieś nowe mięciuchy założył. ;D

  6. #16
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Anatol

    Tak na marginesie rozważam zakup jakiegoś kpl sprężyny plus amorki lecz na dziurwy w wawie nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie z glebą czy zostac na ori . Co o tym myślicie ???
    jestem za!!!

    40mm komfortu ci prawie wogole nie odejmie a wygladac bedzie naprawde lepiej!! wiec jestem na tak ;)

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    74
    :D Tak Tak bralem to pod uwage ze na tych amorkach tyle nie siadzie bo sa twardsze! A co do komfortu i twardosci to dla mnie orginal jest za miekki! Ja lubie twardsze zawieszenie,wtedy pewniej sie czuje! No mam nadzieje ze nie przesadzilem ;D Ja juz kupilem ten samochod z lekko obnirzonym przodem, natomiast tyl jest chyba normalnie. Ale twardsze to one nie jest. Wiec sprezyny dokupilem zeby miec komplet i dla tego ze lubie wiedziec co mam :what: Ps. Niestety moj mechanik pojechal do niemiec i wymiana naj wczesniej po niedzieli! :shock: pozdrawiam

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    74
    Dodam jeszcze ze co do komfortu jazdy to ma tez na to wplyw rozmiar felgi!!! Ja mam male bo tylko 18. Wiec licze na to ze bedzie w sam raz!!!! ha ha

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    jesli podczas podrozy zona mi powie "co on taki twardy" tzn ze czas pomyslec nad innym rozwiazaniem...
    To się uśmiałem ;D

    Tak na marginesie rozważam zakup jakiegoś kpl sprężyny plus amorki lecz na dziurwy w wawie nie wiem czy to będzie dobre rozwiązanie z glebą czy zostac na ori . Co o tym myślicie ???
    Tak tak Anatol, obniż sobie o 40mm, to przy tych twoich 20" wszystkie plomby Ci powypadają na tych naszych dziurach.
    Poza tym po to kupiłeś sobie 7er, żeby mieć wóz drabiniasty...? ;)
    Może jak ktoś lata po niemieckich autostradach to jest to dobre rozwiązanie, ale na pewno nie u nas...Efekt wizualny to chyba jedyny + takiej operacji, poza tym same minusy....Będziesz jeżdził 40km/h i się stresował żeby nic nie rozwalić, a po jakimś czasie zaczną ci jeszcze trzeszczeć plastiki we wnętrzu.
    No ale zrobisz jak będziesz uważał... ;)

  10. #20
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Anatol obniżaj sobie przód. Naprwdę nie ma takiej strasznej róznicy. Ja jeźdze jeszcze na amorkac B4 i 7ka i Trolu mogą potwierdzić o ile są twardsze od oryginału ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •