Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jakie śruby do oryginalnych alufelg w E38?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    Question Jakie śruby do oryginalnych alufelg w E38?

    Podpowiedzcie mi proszę, jakiej długości wybrać śruby by pasowały do zwykłych 16 alu
    takich jak tutaj: http://auto.ricardo.ch/kaufen/fahrze...v/an638238150/

    U mnie są jakieś gów... dystanse, które powodują mi wibracje przy 90km/h i mnie to osobiście razi. Koła są idealnie wyważone. Na winę dystansów przemawia fakt, że za każdym razem jak zdejmę któreś koło i je ponownie założę, to wibruje raz mniej a po innym kole więcej.
    Sprawdzałem centrowanie i niby jest 72.6 więc powinno pasować idealnie, ale widocznie tak nie jest.

    W związku z dystansami (jakieś 15mm) mam zapewne dłuższe śruby. I pewnie jak wkręcę je bez dystansów, to wkręcę za głęboko, czy tak? Stąd moje pytanie o długość śrub (np. długość gwintu).
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #2
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Skróć je o te szerokość dystansu i będzie pasować. Każdy tokarz zrobi Ci taki zabieg góra za "browara".

    Pamiętaj że jak zdejmiesz dystans i masz nie odpowiednie ET (po coś ten dystans jest) to koło może już nie pasować

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No koło jest ori od tego modelu. ale poprzedni właściciel zamontował dystanse. 15mm różnicy mi nie robi w wyglądzie, a powoduje tylko niechciane wibracje.
    Nie chcę ciąć śrub - wolę kupić nowe w sklepie. Tylko chciałbym wiedzieć jakie na pewno powinny być (gdybym miał standardową, to dopasowałbym na jej wzór).
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Kup po prostu krótsze niż te co masz o różnice dystansów. To działa w ten sposób że skoro np ja kupiłem dystanse 25cm to i śruby otrzymałem w zestawie o tyle dłuższe od ori

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    sorki kolego ale nie za bardzo rozumiem ten temat, masz dwa wyjscia, skrocic sruby, lub kupic nowe krotsze o grubosc dystansu:>

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar rj_
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    30
    BMW
    e38 740
    Skąd
    pomorze
    potrzebujesz śruby m12x1,5 ,stożek,klucz 17,długość gwintu 28mm lub skracasz te co masz,szlifierka ,tarcza do cięcia i potem do szlifowania by lekko zaokrąglić miejsce cięcia ,10 min roboty i gotowe

  7. #7
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Idziesz do ASO i sprzedadzą ci nówki sztuki, na dodatek pasujące i każda będzie ważyła tyle samo.

    A jak byś chciał nr części to zapisz sobie np. z tej strony http://www.realoem.com/bmw/partgrp.d...08&hg=36&fg=15
    Gra muzyka

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Faktycznie, jakoś nie mogłem znaleźć w realoem.
    Wynika z tego, że w każdym współczesnym BMW od 1er po 8er są montowane identyczne śruby.
    http://bmwfans.info/parts/catalog/36136781150/

    W takim razie już wiem jakiej szukać - do ASO mam kilkadziesiąt km, a na miejscu mam warsztat oponiarski i tam sprzedają śruby do kół o różnych długościach.

    Będę pytał o M12 x 1,5mm o długości gwintu 28mm.
    Moje śruby mają gwint o chyba 70mm długości. Twardość dość mocna, więc ciąć nie będę.

    Dzięki.
    Temat do zamknięcia.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •