Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: lakier-proszę o poradę

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa

    lakier-proszę o poradę

    Chciałbym zrobić w swoim 7er renowacje lakieru lecz muszę dozbierać jeszcze trochę funduszy. Dzisiaj zobaczyłem na klapie bagażnika obszar wielkości dwuzłotówki gdzie schodzi taka przezroczysta warstwa będąca na lakierze, pojawiła się bardzo szybko może pod wpływem działania Słońca.
    Chciałbym się poradzić czy do czasu renowacji da się to jakoś zabezpieczyć żeby nie schodziło dalej ? Pod tą warstwą jest normalnie czarny lakier tylko taki jakby zmatowiały

    Z góry dziękuję za odpowiedzi

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    czyzby schodzil klar? jest mozliwosc, pomalowac:) chociaz do podkladu:)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    A da się całą klape samym klarem pokryc?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    49
    BMW
    BMW e38 740i 99r.
    Skąd
    Kunów
    Nie powinno się tak robić gdyż za jakiś czas mogą dziać się podobne historie. Do podkładu, baza kolor i klar.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    dokladnie, nie idzmy na latwizne. sciagnij klape daj do lakiernika, przy malowaniu auta po prostu ja ominie, i cene pomniejszy:)

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Tak nie rób jak kolega wyżej podpowiada. Jak teraz pomalujesz klapę to za drugim razem idealnie nie dobierze koloru i będzie się różnić.Chyba że kupisz teraz już farbę na całe auto. Nasuwa się pytanie po co teraz bawić się z klapą skoro będziesz za jakiś czas malować całe auto? Nic się nie dzieje jak bezbarwny zeszedł

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    teoretycznie nic sie nie dzieje, ale troche w oko razi.
    wydalo mi sie, ze nie musze pisac o tym ze farby pozniej nie dobierze, chociaz patrzac wogole na temat tej dyskusji moglem to zaznaczyc. moj blad.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    zbieraj kaske i zrób na raz..inaczej bedziesz sie z tym babrał i babrał ...ciezko tak etapami malowac auto i jeszcze nim sie poruszac miendzyczasie..

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Na tak małym obszarze jak mówisz to zrób to najprościej!
    Zmatuj powierzchnie gdzie nie ma bezbarwnego i "progi" by nie było nigdzie odstajacego bezbarwnego. Potem nałóż pare warstw bezbarwnego tylko na to miejsce(pedzelkiem) i po paru dniach zmatuj delikatnym papierkiem, po czym spoleruj najlepiej mechanicznie.
    Zajmuje sie m.in. takimi sprawymi od paru lat i wiem, ze na tak małej powierzchni nic sie nie stanie po paru latach ;)

    Poza tym dziwi mnie czemu każdy odbiera "renowację lakieru" jako polakierowanie..
    dla mnie jeśli lakier jest tylko trochę porysowany (nie ma dużych ognisk rdzy lub wgnieceń) to wystarczy poświęcić mu 2 dni intensywnej renowacji by był jak NOWY! :D
    Ostatnio edytowane przez grabol ; 23-08-2011 o 18:04

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    Dzięki za odpowiedzi, nie chciałem malować całego auta, renowacje lakieru chce zrobić w zakładzie zajmującym się takimi rzeczami, tzw. efekt nowego auta tymi środkami diamond. Już jeden z kolegów na tym forum robił taką rzecz i efekt był bardzo dobry.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •