Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Falowanie obrotów i telepanie

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Jeśli jest walnięta membrana, to zalane są tylne świece, no i przede wszystkim auto bierze sporo oleju, a jeśli zalane są wszystkie to do wymiany są uszczelki pod deklami zaworowymi.
    Cały czas dostaje się tam olej i silnik nierówno pracuje, chyba że wymieniałeś te uszczelki przy wymianie świec.
    Kpl uszczelek w ASO to 220pln więc niedroga impreza ;)

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Odłączyłem niedawno reduktor biegu jałowego i troszke był zabrudzony w środku ale co sie okazuje ... Mianowicie kolektor ssący w środku cały upaprany olejem czyli nasówa się jedna sprawa : Odma ... co jeszcze musze potwierdzić u mechanika ale mi się wydaje że to to poniewarz wszystko na to wskazuje :) Dodam jeszcze że obroty są stałe tylko że słychać jakąs taką nierówną prace może coś z powietrzem dochodzącym do tej odmy ?? Jak walnięta membrana to pewnie dziwne falowanie powietrza zachodzi . Pozdrawiam

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Jeśli jest olej w kolektorze, to na 99% membrana ( odma ).
    Ale sprawdż sobie jeszcze te uszczelki pod deklami, bo jak miałeś olej we wszystkich świecach to też mogą być do wymiany, a często nie widać tego z zewnątrz ;) Zresztą to częsta przypadłość M60 obok słynnej membrany :/

    pzdr

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Zastabawiam się ime kosztuje membrana i czy tylko membrane kupić czy coś do tego jeszcze ?? I druga myśla która mnie zastanawia to to ile może potrwać wymiana u mechanika i ile może kosztować ... Pytanie czysto orientacyjne bo i tak bede robił to u kolegi w warsztacie :) Pozdrawiam

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    Zastabawiam się ime kosztuje membrana i czy tylko membrane kupić czy coś do tego jeszcze ?? I druga myśla która mnie zastanawia to to ile może potrwać wymiana u mechanika i ile może kosztować ... Pytanie czysto orientacyjne bo i tak bede robił to u kolegi w warsztacie :) Pozdrawiam
    Dostęp jest średni ale dla speca wymiana to hmm kilkadziesiąt minut... jak pisałem wcześniej jakies 2 lata temu za odeme do E32 3.0V8 płaciłem ok 130zł w serwisie...

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Wymieniałem u siebie jakiś czas temu i płaciłem około 100zł po rabatach. Wymienić musiałem sam. U nas na wsi niema speców od silnika V, chyba że chodzi o popsucie:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •