Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Kodowanie kilku drobnostek, kto podpowie?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    Question Kodowanie kilku drobnostek, kto podpowie?

    Panowie, mam dwie rzeczy do zaprogramowania/zakodowania w aucie:

    GM3
    Z E36 (GM4) pamiętam taki przydatny myk, że nawet bez kluczyka, jak auto stało otwarte X czasu a elektryczne szyby zostały już wyłączone (brak reakcji na przyciski), to po otwarciu/uchyleniu drzwi pasażera lub kierowcy, można było mimo wszystko aktywować otwieranie okien. Funkcja została zaimplementowana, mimo, że włączniki były na panelu przy lewarku biegów (trzeba było zanurkować do auta jak chciało się wietrzyć wnętrze przed wejściem po pracy w upalne dni).

    W E38 u mnie tego nie ma. Muszę po jakimś czasie wzbudzić kluczykiem (poz 1) i mogę go wyjąć żeby szyby znów na jakiś czas działały. A funkcja ta przydałaby się bardzo, tym bardziej, że sterowanie szybami jest w drzwiach. Wiem, że mogę zawsze otwierać z pilota, ale weź tu trzymaj cały czas wciśnięty przycisk.
    Da się toto zaprogramować?

    Check tail lights w LCM
    Mam światła LED z tyłu. Co jakiś czas pojawiają się komunikaty z grupy tylnych świateł z Chceckmodułu. Wiem, że trzeba wyłączyć sprawdzanie żarówek na zimno i na ciepło - które konkretnie parametry zmodyfikować?

    Adaptacja - mapy Pb do LPG
    czy/czym można/trzeba i w jaki sposób odczytać mapy Pb na potrzeby porządnej regulacji LPG?
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Można mapy pb wyciągnąć ze sterownika np przez gniazdo diagnostyczne za pomocą GALLETTO np w m62 bo w m60 nie ma takiej możliwości. Te mapy nie są potrzebne do ustawienia instalacji. Posiadanie ich jest bezsensowne bo i tak z nimi się nic nie zrobi. Mapę PB się zbiera w programie do gazu. Jest to mapa 2 lub 3 wymiarowa gdzie jest mierzony czas wtrysku, ciśnienie w kolektorze i czasami obroty. Jak się zbierze dobrą mapę pb to nie powinno być problemu z ustawieniem gazu pod warunkiem sprawności elementów instalacji i poprawnego montażu. Jest jedno ale. W zależności od stylu jazdy i obciążeń ta mapa pb się mocno zmienia więc nie da się ustawić gazu poprawnie dla wszystkich stylów jazdy danego kierowcy. Nie da się fizycznie cały czas jeździć agresywnie lub spokojnie. Powinno się mapę zbierać wyśrodkowując styl jazdy i na takim samym stylu mapę na lpg. Nie jest to łatwe ale do wykonania. Mając staga np 300 plusa można go uaktualnić i korzystać z inteligentnego systemu autoadaptacji ISA2. On się dostosowuje i koryguje ustawienia w zależności od różnych warunków a nie na sztywno jak w większości instalacji.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    kodowales swiatla do jazdy dziennej? w tym samym pliku bedziesz mial po niemiecku napisane(sprawdz w kompie jak to jest po niemiecku bo zapomnialem) i z melden musisz zmienic na nicht_melden. Jesli nie wiesz jak odezwij sie, to wskocze do samochodu i sprawdze jak to dokladnie szlo.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •