Panowie, mam dwie rzeczy do zaprogramowania/zakodowania w aucie:

GM3
Z E36 (GM4) pamiętam taki przydatny myk, że nawet bez kluczyka, jak auto stało otwarte X czasu a elektryczne szyby zostały już wyłączone (brak reakcji na przyciski), to po otwarciu/uchyleniu drzwi pasażera lub kierowcy, można było mimo wszystko aktywować otwieranie okien. Funkcja została zaimplementowana, mimo, że włączniki były na panelu przy lewarku biegów (trzeba było zanurkować do auta jak chciało się wietrzyć wnętrze przed wejściem po pracy w upalne dni).

W E38 u mnie tego nie ma. Muszę po jakimś czasie wzbudzić kluczykiem (poz 1) i mogę go wyjąć żeby szyby znów na jakiś czas działały. A funkcja ta przydałaby się bardzo, tym bardziej, że sterowanie szybami jest w drzwiach. Wiem, że mogę zawsze otwierać z pilota, ale weź tu trzymaj cały czas wciśnięty przycisk.
Da się toto zaprogramować?

Check tail lights w LCM
Mam światła LED z tyłu. Co jakiś czas pojawiają się komunikaty z grupy tylnych świateł z Chceckmodułu. Wiem, że trzeba wyłączyć sprawdzanie żarówek na zimno i na ciepło - które konkretnie parametry zmodyfikować?

Adaptacja - mapy Pb do LPG
czy/czym można/trzeba i w jaki sposób odczytać mapy Pb na potrzeby porządnej regulacji LPG?