Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w 4HP-22/EH ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7

    Jak poprawnie sprawdzić poziom oleju w 4HP-22/EH ?

    Siemka,

    Pomimo wiedzy teoretycznej co do sprawdzenia poziomu oleju w skrzyni nie jestem w stanie odczytać prawidłowo jego stanu :/
    Sprawa wygląda w ten sposób - po przejechaniu z rana okolo 5 kilometrów i 10 minutowej pracy na wolnych obrotach poziom w skrzyni jest poniżej minimum, zaś po dłuższej jeździe powiedzmy 20 kilometrów w ruchu miejskim poziom oleju na bagnecie jest jakiś 1cm powyżej maksimum. Poziom sprawdzam na płaskiej powierzchni, silnik włączony, skrzynia w pozycji "P"...

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar elinwar
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    35
    BMW
    Eagle Talon'98
    Skąd
    Dębica
    Ztego co wiem to poziom sprawdza się po przejechaniu min. 15 km dopiero wtedy olej w skrzyni jest dogrzany do temp pracy. Przestawiamy na pozycje P lub N i można sprawdzić.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    na zimnym na bagnecie możesz mieć mniejszy poziom ale skrzynia rozumiem działa dobrze? Stan sprawdzasz prawidłowo więc wychodzi na to że masz ze 100-200ml za dużo

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    9
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Warszawa
    To ja odnośnie sprawdzania mam pytanie:
    Przejezdzam te kilkadziestiąt kilometrów, na płaskim staje, jest P, lub N, tylko problem polega na tym, że pieprzony bagnet ma taką "kulę" na górze nad wycięciami, pomiędzy którymi ma być poziom oleju. No i ta kula jest prawie średnicy rurki, przez co ona zbiera cały olej z rurki i olej "zalewa" cały dół bagnetu podczas wyciagania go z rurki. Inaczej wg wskazania białbym chyba kilka litrów oleju za dużo, bo nawet pręt metalowy nad kulką jest trochę uświniony w oleju. A że za dużo nie mam, tylko to wina kulki, to sprawdzałem przez wsadzanie czystego bagnetu tylko do połowy rurki i po wyciagnięciu był cały w oleju znowu.
    Już wolałem rozwiazanie z Omegi, gdzie bagnetu nie było a poziom oleju sprawdzało się korkiem spustowym na dole skrzyni i jak się zaczynało wychlapywać przez korek to znaczyło że jest w sam raz...

    Ktoś podpowie jak to pomierzyć w e32 mając opisany przeze mnie problem?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar oizo_pl
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    580
    BMW
    e65 730d indi.
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez chemik333 Zobacz posta
    To ja odnośnie sprawdzania mam pytanie:
    Przejezdzam te kilkadziestiąt kilometrów, na płaskim staje, jest P, lub N, tylko problem polega na tym, że pieprzony bagnet ma taką "kulę" na górze nad wycięciami, pomiędzy którymi ma być poziom oleju. No i ta kula jest prawie średnicy rurki, przez co ona zbiera cały olej z rurki i olej "zalewa" cały dół bagnetu podczas wyciagania go z rurki. Inaczej wg wskazania białbym chyba kilka litrów oleju za dużo, bo nawet pręt metalowy nad kulką jest trochę uświniony w oleju. A że za dużo nie mam, tylko to wina kulki, to sprawdzałem przez wsadzanie czystego bagnetu tylko do połowy rurki i po wyciagnięciu był cały w oleju znowu.
    Już wolałem rozwiazanie z Omegi, gdzie bagnetu nie było a poziom oleju sprawdzało się korkiem spustowym na dole skrzyni i jak się zaczynało wychlapywać przez korek to znaczyło że jest w sam raz...

    Ktoś podpowie jak to pomierzyć w e32 mając opisany przeze mnie problem?

    mam ten sam idiotyczny problem ......
    bylo:P e32 735 automat e34 525 td automat e36 320i e36 323i automat e38 740i automat e39 528i automat ,
    obecnie e39 520i , e39 520i 400 tys km igła :) e65 730d individual

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Się archeolog znalazł ;)

    Ja doszedłem do tego jak poprawnie sprawdzać. Robię to w ten sposób:

    1) przejeżdzam min 10 km
    2) zatrzymuję auto (koniecznie na płaskiej powierzchni) i wrzucam kolejno każdy bieg pozostając około 5 sek przy każdym z nich
    3) wrzucam P, czekam ok 3 minut (cały czas na pracującym silniku)
    4) sprawdzam poziom

    Jestem pewien, że teraz zmierzysz bez problemu :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    7
    BMW
    e32 735i
    Skąd
    Warszawa
    Koledzy a ja mam inny problem - może coś moglibyście doradzić.

    Skrzynia pracuje prawidłowo, jednak ostatnio mam problem jak wrzuca 4-ty bieg to trochę trzesie - jakby nie wiedziala czy przerzucic czy wrocic - myslalem ze to problem lock-upem, ale chyba nie - zalezy bowiem jak sie jedzie - jak w miare dynamicznie to jest OK. Jednak tez ostatnio na zimnym silniku jak ruszam przerzuca na 2-gi bieg dopiero przy 2,5tys obrotów a nie standardowo przy 1,8. Potem jest juz normalnie.

    I teraz tak - nie wiem jak sie sprawdz olej, bo to moje pierwsze BMW. Na rozgrzanym silniku na bagnecie jest sucho. Jak dzis sprawdzilem poziom po tym jak stala dluzszy czas to bylo na dolnej kulce po uruchomieniu silnika i rozgrzaniu znow na bagnecie sucho - oznacza to ze mam go zdecydowanie za malo tak?

    W takim ukladzie powinienem dolac? Jaki powienien byc jego kolor- moj olej jesyt czarny a teoretycznie skrzynia po regeneracji wiec i po wymianie wszystkiego. Olej mogę dolac normalnie w miejsce bagnetu?

    Dziekuje za pomoc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •