Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: E-38 TDS Zapalajaca sie kontrolka grzania swiec

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Leszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    97
    BMW
    e-38 740d
    Skąd
    Borne Sulinowo

    E-38 TDS Zapalajaca sie kontrolka grzania swiec

    Witam kolegów.Sorki że na forum er-7 pytam ale już wszystko przeczesałem w necie i nic nie mogę znaleźć.Moja pszczółka lata bez problemu ale mam problem w zony aucie a mianowicie,posiadam jeszcze bunie E-39 2.5TDS z 1997roku i pojawił się problem iż w czasie jazdy zapaliła mi się kontrolka od grzania świec.Za każdym razem jak odpalam auto kontrolka się zapala później gaśnie i ponownie się zapala i już świeci cały czas.Czy któryś z kolegów może wie gdzie i czego szukać bo do podłączenia do kompa to mam spory kawałek żeby podjechać ale chyba będę musiał bo już mi ręce opadają,sprawdzałem świece są dobre automat do grzania też dobry to już nie wiem gdzie szukać.
    Z góry dziękuje za podpowiedzi i pozdrawiam.



    Mod Edit: Polecam lekture zasad zakladania tematow- "E38 pytanie"- co ma oznaczac?? W sumie to kazdy temat jest jakims zapytaniem
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 21-08-2011 o 17:08

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Może sie psuć przekażnik świec żarowych ,jak sie auto nagrzeje ,to wyciagnij ten przekaznik i wtedy zobaczysz czy sie będzie kontrolka zapalać ,jesli nie to walnięty przekaznik.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witaj kolego a może masz przepaloną świece żarową ?Albo jakiś przewód. W mercedesach tak było ,że po odpaleniu kontrolka grzania świec ponownie się zapalała jeśli któraś nie grzała.
    Ostatnio edytowane przez daber ; 21-08-2011 o 21:34

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Kontrolka świecy żarowej jest również kontrolką sygnalizującą awarię w silniku. Podłącz pod kompa bo ma na pewno zapisany błąd. Usuń usterkę to nie będzie mrugać. Samo kasowanie nie naprawi w tym przypadku.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Leszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    97
    BMW
    e-38 740d
    Skąd
    Borne Sulinowo
    Witam ponownie kolegów.A więc tak jak kolega seban napisał byłem dziś pod kompem i pokazało mi błąd nr.5 i jest napisane needle motion sensor.Jak to przetłumaczyłem na polski to mi pokazało że jest to czujnik ruchu igły.Panowie z warsztatu nie potrafili powiedzieć co to jest i gdzie to jest może któryś z was miał podobny problem lub wie co mam szukać i gdzie.Z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

  6. #6
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    obadaj ten temat, moze pomoze

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Leszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    97
    BMW
    e-38 740d
    Skąd
    Borne Sulinowo
    Yaz wielkie dzięki.Spadam do garażu robiłem kiedyś wtrysk sterujący jak miałem trójkę już chyba łapie o co w tym chodzi dam znać jak coś mi się uda zrobić.To może na przyszłość się komuś przyda.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •