Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Ograniczenie pracy egr w dieslach

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    48
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Polska

    Ograniczenie pracy egr w dieslach

    Hej. Posiadam jak w opisie e65 730d.
    Po zdjeciu weżyka od podcisnienia egr autko nie puszcze czarnego bąka po depnięciu pedału gazu. Ale za to krzyczy checkie.
    Jak komputerowo ograniczyc jego działanie aby ssał jak najwiecej swiezego powietrza , a nie spalin oraz nie kolidował z elektroniką - check?
    Ostatnio edytowane przez progressowy14 ; 18-08-2011 o 20:14

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zostaje tylko chip tuning i to nie we wszystkich przypadkach da się go wyłączyć.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie

    Question

    Kolego czy zaślepiłeś przewodzik po ściągnięciu z egr? Bo ja już od roku tak śmigam i nic mi się nie dzieje, żadnych błędów. Ostatnio przeprowadziliśmy ten sam manewr w 730d kolegi też nic mu nie wyskakuje.
    Risorius ;-)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    48
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Polska
    Robiłem to na ciepłym silniku gdy egr byl zamkniety. Zdjęłem wężyk podcisnieniowy egru. Zaślepiłem odłączony węzyk doprowadzający podciśnienie. Króciec egr zostawiłem nie zaślepiony. Bo cięzko co kolwiek włozyc w metalowy krociec. Wystarczy,że wezyk zatkany aby podcisnienia nie gubił? Przejechałem trase i było ok. Czarnych baków nie było. Jednakże rano,kiedy był silnik zimny ujechałem kilometr i wyrzuciło check-limit emision! Po zalozeniu węzyka i odpaleniu (2 razy ) na zimnym silniku check znikł. Ale za to czarny bąk powrocił przy zmianie biegów.
    Co z tym począc?

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Skoro kopci to przyjrzeć by się należało przepływce, wtryskom, czujnikowi ciśnienia doładowania i szczelności dolotu. Jak kopci na czarno to znaczy że dostaje za dużo paliwa. Jak mocno kopci to już niepokojące. Jak delikatnie to norma.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    48
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Polska
    Przepływka wymieniona na ori boscha. Egr wyczyszczony,wezyki od podcisnienia nówki,kolektor wymyty,wydechowy nówka.
    To sie dzieje jak auto zmienia bieg. Puszcza czarnego bąka. Po odłaczeniu weżyka egru nie ma czarnego bąka. Widzę w tym raczej przyczyne. Jak ograniczyć prace egr? Tak aby zasysane było na maksymalnie swieze powietrze. Zdjęcie wezyka to nie rozwiązanie bo check sie zapali.

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    W Alfach Romeo występowały specjalne podkładki pod egr co dławiły przepływ i to są elementy do kupienia w serwisie. W tej podkładce było kilka małych otworków. Komputery nie krzyczały o egr i przepływ był mniejszy.
    Można by trochę zdławić przepływ ale nie można przegiąć bo egr jest kontrolowany przez przepływomierz. Zaślepienie wiąże się z za dużą masą powietrza co skutkuje CHECKiem. W manualu to jeszcze można by przypuszczać czujnik pedału sprzęgła ale w automacie to nie mam pojęcia co dalej. Może któryś wtryskiwacz lać ale to na kompie może nie wyjść tylko stół.
    Nie masz wsadzonego chipa przypadkiem?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    48
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Polska
    Chipa nie.
    Zobacz tutaj: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...?f=97&t=112204
    Czyli mozna zakodowac najwyzsza wartość świezego powietrza check sie nie zapali?

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Rzeczywiście jest opcja zmniejszenia udziału egr w 730d ale nie we wszystkich. W dokumentacji BOSCH jest o tym wspomniane w sterowniku edc16c1.5.
    W piezo nie mam informacji na ten temat. Podaj numery bosch sterownika to będę wiedział jaki masz sterownik i czy jest taka opcja.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    48
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Polska
    Gdzie mam znalezc te numery ze sterownika? Gdzie to jest umiejscowione? Nie posiadam programu.
    Chce sie dowiedziec jak krok po kroku to zrobić. Bo jak pojade na kompa to nie beda wiedzieli jak to zrobic zapewne. Ale ja im powiem jak to uczynic jak sie dowiem od Was.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •