Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Wielka prosba o pomoc . Za male obroty problem z automatem i inne ...

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja

    Wielka prosba o pomoc . Za male obroty problem z automatem i inne ...

    Panowie mam wielka prosbe o pomoc w rozszyfrowaniu mojego problemu . Od jakiegos czasu mam problem z obrotami , na cieplym silniku stoja na 500 obrotow ( silnik odpala rewelacyjnie silnik nie ma wibracji ) . Przeczyscilem silnik wolnych obrotow , wypsikalem caly samostart na caly silnik . Obroty wogole sie nie podnosza . Na goracym silniku stoja na 500 i kropka . Po zalaczeniu na jakis bieg obroty spadaja jeszcze troszke na jakies 450 . Gdy wbije D albo R czuc ze sie zalacza bieg , puszczam hamulec i powolutku jade . Po kilku sekundach gdy jade bez wcisnietego gazu auto zaczyna skakac tak jak by skrzynia lapala albo nie . Jak tak pozmieniam kilka razy D i R auto na wolnych obrotach wogole przestaje jechac . Moge zmieniac ile chce i nic sie nie dzieje , tak jak bym stal na P albo N . Dopiero jak dam na N albo na P i lekko dodam gazu cos zgrzytnie w skrzyni . Po takie przegazowce znow moge wbijac biegi . Ogolnie jak juz wyjade z garazu moge jezdzic i nic sie nie dzieje biegi zmieniaja sie bardzo plynnie . Dopiero jak znow auto postoi na wolnych obrotach zaczynaja sie jaja .

    Niech wogole ktos mi powie czy od za wolnych obrotow moze sie cos takiego dziac ( ja mysle ze to moze pompa od skrzyni nie daje cisnienia ) ?

    No i z kad te wolne obroty ?

    Dodam tylko ze inpa nie zglasza zadnych bledow ani w skrzyni ani w silniku .
    Ludzie prosze o pomoc bo jestem w szwecji i wogole boje sie oddsac do mechanika specjalizujacego sie w BMW bo mnie skroja tyle co auto jest warte a oddac do normalnego papudraka wo wole juz wogole nie jechac .

    Doradzcie mi co moge zrobic we wlasnym zakresie ?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    podstawa, sprawdzałeś olej w skrzyni ?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    No wlasnie to samo mialem na mysli . Ale ja nigdy nie mialem zadnych wyciekow . Ale oczywiscie sprawdze stan oleju . Tylko jak sie go sprawdza ?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    włazisz pod samochód jak skrzynia ostygnie odkręcasz korek co jest z boku i sprawdzasz, jak się nic nie wyleje to dolewasz lub jeszcze lepiej zmieniasz cały, jak się wyleje czarna smoła zmieniasz cały. Co do szczegółów http://7er.pl/showthread.php/17311-W...eju-w-ZF-5HP24. lub poszukaj na forum, bo ja nie mam BMW i mało wiem :)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    W sklepie z czesciami po moim vinie koles powiedzial mi ze to mojej skrzyni mam wlac taki olej Castrol Transmax Z ? On sie nada ? Tu wogole nie moge dostac nic co by stalo chocby blisko esso .

    Niech ktos mi powie ewentualnie jakis zamiennik z castrola
    Ostatnio edytowane przez technics ; 19-08-2011 o 18:30

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Pisze żeby sie pochwalić że już mam olej w skrzyni biegów wymieniony . Poprawa jest zaskakująco wielka . Olej nie był nigdy wymieniany i już był strasznie dobity . Wszystkim polecam taka wymianę .

  7. #7
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    przy jakim przebiegu wymieniłeś olej?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    150 tys kilometrów

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    zapomnij, może 250 tyś km ?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Hmm. Raczej jednak 150 . Zreszta niech kazdy pisze co chce. Juz opisywalem kiedys jak nabylem to auto i jak bylo sprawdzane zeby udowodnic ten przebieg nie chce mi sie pisac tego 2 raz. W kazdym razie problem z automatem zostal rozwiazany .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •