Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Wielka prosba o pomoc . Za male obroty problem z automatem i inne ...

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Jeszcze tak częściowo w temacie, bo wszyscy martwią się o olej w skrzyni i silniku, a sprawdzałeś może czy masz olej w tylnym moście? skoro skrzynia po 150 miała a raczej mało miała oleju to może warto też do mostu zaglądnąć?

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Pewnie masz racje warto do mostu tez zagladnac. Ogolnie jestem na etapie wymiany wszystkich sokow w moim 7. Nawet nie wiedzialek ze tak ogromny wplyw na dzialanie auta maja oleje i plyny . We wspomaganiu tez juz mam wymienione i roznica tez ogromna .

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    to jeszcze płukanka silnika i masz auto jak nowe :)

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar elinwar
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    35
    BMW
    Eagle Talon'98
    Skąd
    Dębica
    technics w jaki sposób sprawdzałeś poprawność przebiegu?
    Pytam z ciekawości bo przygotowuje sie do kupna e38

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ja szukalem bez paniki 6 miesiecy ogladalem okolo 25 30 aut . Szukalem jeszcze mercedesa s albo audi a8. W koncu udalo mi sie auto przyjechalo do szwecji z przebiegiem 75 tys na to mam wpisy w ksiazce serwisowej. Zostala sprowadzona przez servis bmw w sztokholmie i mam caly raport od nich z dnia sprowadzenia . Poznej byla jeszcze servisowana w servisie bmw do 125 tys i na to mam wpisy w ksiazce i wpisy w kompie w servisie . Ogolnie auto w szwecji za kazdym razem kiedy jedzie sie na przeglad ma wbity do komputera przebieg . Na kazdy przeglad mam papier z wadami jakie byly wykryte i czy byly usowane . Ja mam auto pd 130 tys i zrobilem nim w ponad 2 lata 25 tys . Jak kupilem auto to zadzwonilem do bylych 2 wlascicieli tej bmw i wypytalem co i jak . Te wszystkie dane sa ogolnie dostepne i nie ma problemu zeby sobie podzwonic . Jak ja juz kupilem to tez pojechalem do servisu na sprawdzenie wszystko sie zgadza z moimi papierami . Choc oczywiscie zawsze jest mozliwosc przekrecenia licznika miedzy przegladami . Ja z wlasnego doswiadczenia wiem ze moje 7 jest w najladniejszym stanie jaki kiedy kolwiek widzialem w 7 . Oczywiscie miejmy wzglad na lata jakie ma auto .

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    dopiero teraz zauważyłem że mieszkasz w Szwecji, sory za podejrzenia

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Tak na marginesie... @technics mógłbyś opisać na czym ten problem polegał? Pytam bo mam dokładnie takie auto jak Ty i prawdę powiedziawszy to nawet nie potraktowałem tego jako szczególnie niepokojący objaw. Samochód kupiłem jakieś 85 kkm temu. Olej w skrzyni zmieniałem 50 kkm temu. Za 5 kkm zrobię kolejną wymianę, ale z tego co pamiętam to miałem w samochodzie tak samo od początku. Wymiana oleju nie wniosła nic nowego
    Pozdrawiam

    fm

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Moje objawy zle pracujacej skrzyni byly takie ze jak np w garazu musialem kilka razy zmienic z D na R to po jakims czasie tak jak by mi wogole nie wchodzil bieg , moglem puscic hamulec na D i nic sie nie dzialo auto stalo w miejscu . Na poczatku dolalem oleju bo brakowalo okolo 0,5 litra . Po dolewce troche sie poprawilo ale to jeszcze nie bylo to . Dlatego zmienilem olej i filtr przy okazji wymyta zostala cala miska olejowa i wyczyszczone magnesy . Teraz po zmianie jest naprawde rewelacja . Biegi zmieniaj sie jak w meleksie nic nie czuc pozatym jak stoje na hamulcach i zmieniam z D na R wogole nie czuc ze zmienia sie bieg . Jest po prostu rewelacja .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •