Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [felgi] BEZBARWNY A POLERKA??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    216
    BMW
    e38 735 INDYWIDUAL German Style
    Skąd
    Warszawa

    [felgi] BEZBARWNY A POLERKA??

    koledzy gdzie w warszawie mozna oddac felgi po polerce rantow na pomalowanie bezbarwnym tylko takim aby nie stracic za duzo polysku!!!??albo inne patenty na utlanianie aluminium

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    kiedys czytalem ze powinno sie nagrzac felge przed malowanie klarem

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Re: BEZBARWNY A POLERKA??

    Cytat Zamieszczone przez hubus
    koledzy gdzie w warszawie mozna oddac felgi po polerce rantow na pomalowanie bezbarwnym tylko takim aby nie stracic za duzo polysku!!!??albo inne patenty na utlanianie aluminium
    Z tego co ostatnio rozmawiałem z człowiekiem, który zajmuje się renowacją felg wynika, że jak lakieruje się felgę to i środek i rant tym samym lakierem.Można spolerować rant, ale na to nie kładzie się żadnego lakieru bezbarwnego i niestety tak jak piszesz jest problem z utlenianiem :/
    Jedyna rada to częste mycie i używanie past polerskich lub po prostu wosku do karoserii ;)
    Niestety polerowane ranty pięknie wyglądają ale są trochę kłopotliwe w utrzymaniu....
    Coś za coś ;)

    pzdr

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    269
    BMW
    BMW e32 740
    Skąd
    Warszawa
    Zgadzam się z opinią Słowika, też słyszałem od "fachowców", że spolerowanych rantów się nie lakieruje, tylko bieżąca konserwacja i dość częsta

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    90
    Witam, kolego nie maluj rantow lakierem bezbarwnym bo i tak zejdzie po jakims czasie jedyne co to czesta polerka najlepiej pasta typu farecla g3.pozdro.
    ralfi 730i LAKIERY MIPA WARSZAWA

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    No ja mam inne zdanie poparte doswiadzeniem. Lakierowanie polerowanych rantow to normalna rzecz. Mit o schodzacym lakierze wynikł z tego ze mało kto potrafi to zrobic profesjonalnie. Nawet w obecnej chwili zamuje sie renowacja dwuczescowych BBSów i po polerce ranty ida do pokrycia bezbarwnym. Znajdzcie mi oryginalne, fabrycznie polerowane felgi bez lakieru bezbarwnego. Nawet wszystkie modele felg BMW ktore sa spolerowane maja bezbarwny. U mnie na zapleczu czekaja w kolejce felgi m-parell 37 i własnie jestem w trakcie zdejmowania z ich polerowanych rantów bezbarwnego lakieru. Mam zamiar wyprobowac nowy warsztat renowacji felg i jesli bede zadowolony z ich lakierowania dam Wam namiary.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    273
    BMW
    brak
    Skąd
    niemcy
    Witam,niemaluje sie rantu lakierem bezbarwnym bo to sie mija z celem
    Tracisz polysk a lakier predzej czy puzniej zacznie odchodzic.
    Musisz czesto myc ranty i uzywac twardego wosku i pasty polerskiej.
    Ja mam tez te ranty i wiem ile to kosztuje czasu i pracy ale efekt jest tego wart

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    NIe generalizujmy. Jeden maluje, inny nie. Nie mozna powiedziec ze sie nie maluje albo zawsze sie maluje. Fakt, poomalowaniu traci troche połysku. Wybor nalezy do Ciebie. Ja na polerwanych bez lakieru jezdzilem nie tak dawno bo w zeszlym roku ( O.Z. Futura ). Natomiast jesli chodzi o lakierowane - jesli ktos na wstepie mowi ze bedzie schodzic to lepiej tam nie malowac. Mnie jakos nie schodzilo a nie jedne felgi przeszły przez moje rece, wiec nie uogolniajmy. Widac kazdy ma inne doswiadczenie.

  9. #9
    7ka
    Gość
    kilka lat temu dalem fachowcowi do polerki i do polakierowania bezbarwnym.... do dzisiaj nic nie zeszlo,fakt troche polysku traci...ale nie prawda jest to ze bezbarwny schodzi...oczywiscie jesli zrobi to ktos bez pojecia to tak...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •