Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: E38 m60b40 rozne czasy wtrysku lpg, brak pomyslow!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    18
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań

    E38 m60b40 rozne czasy wtrysku lpg, brak pomyslow!

    Witam,mam problem z autem mianowicie na benzynie auto pracuje bardzo rowno obroty nie faluja auto normalnie jedzie, natomiast na lpg auto trzesie jakby niepracowalo na conajmniej kilku garkach. Posiadam interfejs diagnostyczny oraz czujnik kalibracyjny, w poprzednim aucie ( tez v8 ) samemu zbieralem mapy ustawialem instalacje tak ze auto smigalo elegancko na lpg. W bmw juz rozkladam rece i prosze o jakies dobre rady moze wspolnie dam rade rozwiazac ten problem. Po przelaczenie na gaz strasznie rozchodza mi sie czasy wtryskow miedzy glowicami, roznice dochodza do do 1ns (na1-4 cyl mam 3,6 a na 5-8 cyl 4,3) Instalacja to akme 1.3 diego. Praktycznie juz nie wim co robic, wymienione juz praktycznie wszystko;
    -nowe swiece
    -wymienine fajki (nie wszystkie tylko co brzydsze :))
    - sondy 2x
    -wymienione uszczelki pod kolektorem ssacym przepustnica i separatorem oleju
    -reduktor nowy listwy nowe filtry wszystko co mozna bylo to wymienione lub sprawdzone dysze jednakowej srednicy

    Zamienialem juz stronami sondy, cewki zaplonowe,listwy wtryskowe ,zrobiona kompensacja przed listwami, czyli wydaje mi sie ze wszystko posprawdzane i zadnej zmiany nie ma, na 1 glowica zawsze sa dluzsze czasy wtrysku.

    Tak sie zastanawialem czy sygnal obrotow jak jest brany z 1 cewki z minusa to czy to moze miec jakis wplyw np na mniejsza iskre i niespalanie sie calego paliwa, moze tak byc? Czy moge probowac podpiac sie pod czujnik obrotu walka rozrzadu jak tak to ktory przewod bo sa 3. Mozna cos jeszcze pokombinowac mi juz powoli opadaja raczki. Kazdy pomysl na jaki wpadniecie to piszcie moze akurat trafi sie rozwiazanie problemu. Pozdrawiam i czekam za jakimis ciekawymi pomyslami,

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zaczął bym od sprawdzenia podpięcia wtryskiwaczy i ich kolejności. Może ktoś pomieszał kolejność i wtryskuje paliwo nie do tego cylindra co trzeba. Skoro dolot jest szczelny i wszystko zamieniane stronami to nie przychodzi mi nic innego do głowy jak pozamieniana kolejność wtrysku.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Napisz jakie są wtryski. Mogły się już poprostu rozkalibrować i tak będzie się dziać. Jak są połączone listwy? Może na jedną listwę idzie mniejsze ciśnienie i przez to wydłuża czas wtrysku. Jaki masz mapsensor? Jeszcze jedno: zmieniają się czasy bp czy gazu?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A może zamień listwy miejscami i sprawdź czy problem nie przeniósł się na druga stronę?
    Może faktycznie mają już dość?

    Może nierówno rozchodzi się ciśnienie na listwy (jakieś przewężenie, załamianie przewodu itp)?
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Przecież jest wyraźnie napisane:

    wymienione juz praktycznie wszystko;
    -nowe swiece
    -wymienine fajki (nie wszystkie tylko co brzydsze :-))
    - sondy 2x
    -wymienione uszczelki pod kolektorem ssacym przepustnica i separatorem oleju
    -reduktor nowy listwy nowe filtry wszystko co mozna bylo to wymienione lub sprawdzone dysze jednakowej srednicy

    Zamienialem juz stronami sondy, cewki zaplonowe,listwy wtryskowe ,zrobiona kompensacja przed listwami,

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A jaki masz reduktor? Może jest z dwoma wyjściami i podają nierówno? Trzeba by zmierzyć ciśnienie na obu wężach FL.
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    A jak silnik pracuje na obrotach ? Czy jadąc np na 5 biegu i dodając gazu silnik zaczyna szarpać ? Czy na obrotach czasy wtrysku zaczynają się wyrównywać ?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam
    U mnie to samo, jedna listwa wtryskiwaczy lpg ma inne czasy i zalewa troszkę. Byłem dziś u "gaziarza". Diagnoza - wtryski padają, trzeba nowe, najlepiej obie. Podejrzewam, że u Ciebie to samo. Ile tyś km na tych wtryskach już zrobiłeś ? Przez to rozjeżdżają mi się mapy Pb i nie działa tak jak trzeba.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No ale rozjechane listwy wtryskowe wyszłyby gdyby zamienił miejscami lewą z prawą. Skoro to nie wyszło jak zamienił (bo pisał, że zamienił) to znaczy, że listwy są równe. Może być jeszcze tak, że na jednej listwie jest zdziebko mniejsze ciśnienie niż na drugiej (np. dłuższy wąż albo jakaś zwężka lub załamanie...).
    Nein! Mein Schnitzel!

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ostatnio miałem ciekawy przypadek w m52. Był wymieniany silnik. Czasy wtrysku na 1-2-3 były dwa razy dłuższe niż na 4-5-6. Po około 2 minutach zamiana stronami. Dwie minuty dużej różnicy i znowu zamiana. Jakiś inteligent zamienił wtyczki od sond lambda miejscami. Komp nie wiedział co ma robić. Żeby katów nie za ..... specjalnie wzbogacał i zubażał mieszankę. Różnica była ogromna w czasach. 2.2 na jednej stronie a na drugiej 5ms. Po poprawnym podłączeniu sond wszystko wróciło do normy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •