Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [E38] Słabe ładownie?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    136
    BMW
    e38
    Skąd
    wawa

    [E38] Słabe ładownie?

    Panowie mam problem.

    Ostatnio moja siedem wylacza mi zbedne rzeczy zeby zaoszczedzic prad. Potrafi wylaczyc mi klime i centralny z pilota i elektryczna klape i szyberdach itp.

    Myslalem ze pada mi aku bo juz ma 6 lat ale zamienilem aku na nowy i dalej to samo.
    Objawy sa takie ze jak pojezdze z wylaczonym wszystkim co mozliwe to po jakims czasie sie podladuje i jest ok a pozniej jak zuzyje prad to znowu odlacza to co zbedne.

    Sprawdzalem czy alternator daje rade i ladowanie na obrotach "jałowych" mam w granicach 12,8 V a jak dam powyzej 2tys obrotow to ładowanie jest 14 z groszami...

    Jesli chodzi o komputer to jak ma za malo pradu nie chce sie polaczyc z modulami wiec jest ciezko cos zdjagnozowac.

    Moje pytanie. Ile V ma dawac moj alternator? Czy ladowanie powinno byc takie same na wolnych i na wiekszych obrotach?

    Moj motor to m62btub44 alternator chlodzony ciecza. Dodam ze jakies 3 miechy temu alternator byl regenerowany w Łomiankach.

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Powinien dawać koło 14 v i na wolnych i na wysokich obrotach. Z objawów wynika że padł po raz kolejny.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    regulator w twoim alternatorze przy zimnym silniku powinien dawać 14,7V, jak się zagrzeje to i poniżej 14, ale jeżeli nie masz ładowania na wolnych to znaczy, że albo uwalone diody(często i gęsto) albo uzwojenia, jak kolega wyżej pisze kolejna naprawa nieunikniona.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Kolego alternator będziesz robił kolejny raz. Pojeździsz tak jeszcze trochę i zostaniesz gdzieś na trasie.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •