Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Nie działa ASC i ABS - e32

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok

    Nie działa ASC i ABS - e32

    Znalazłem podobne tematy ale dotyczą one modelu e38, w e32 sprawa ASC wygląda inaczej więc może mi ktoś podopowie, a więc ASC zaświeca sie odrazu po przekręceniu zapłonu i nie gaśnie, ABS czasami odrazu sie zaświeci a czasami chwile sie nie świeci ale wtedy ABS zaczyna działać przy każdym nawet lekkim naciśnięciu hamulca,

    czujniki z przodu zmieniłem dwa i nic, komp podmieniałem, tylne czujniki nie mają uszkodzeń mechanicznych, narazie wizualnie je zbadałem , pewnie spróbuje jeszcze je podmienić, co jeszcze odpowiada poza czujnikami za asc ? elektryczna przepustnica EML działa ok
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    gruszka cisnienia jesli posiadasz albo przekaznik zimne luty to sprawdz

  3. #3
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    A jakie masz koła u Siebie założone? Chodzi mi o rozmiar opon głównie.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    Gruszki ciśnienia nie mam a koła zwykłe seryjne stalówki na gumach 205/60, zauważyłem też że rano jak odpalam zawsze odrazu świeci i nie gaśnie ASC i ABS a w środku dnia jak odpalam ciepły silnik to ASC odrazu a ABS tak jak wspomniałem wyżej nie zaświeca sie odrazu ale abs czuć jak sie włącza nawet przy lekkim naciśnięciu hamulca.

    Przekaźniki moge też zamienić tylko które są od ASC ?
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Sprawdź te na pompie pod pokrywką.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    Znalazłem w swoich gratach kompa ABS/ASC od 750i, taki z czerwoną nalepką, to co mam od m30 mają niebieską, założyłem go i .... tak jakby działa czyli po zapaleniu auta nie świeci sie ASC i ABS, włącznikiem moge ASC włączyć i wyłączyć ale jak wjechałem na trawnik i spróbowałem zerwać przyczepnośc to chwile asc migało działało i potem sie znowu wyłączyło całkiem równocześnie z ABS-em, po każdej próbie to samo.

    Wychodzi na to że pewnie czujnik z tyłu robi zamieszanie, spróbuje jeszcze dwa z tyłu zmienić chyba że macie jeszcze jakiś pomysły ?

    przekaźniki na pompie są ok
    Ostatnio edytowane przez Lord Lukasz ; 17-08-2011 o 15:46
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Możesz spróbować wymienić te czujniki to jest możliwe, Też miałem problem z ASC i co się z tym wiąże EML u mnie ostatecznie problemy jak by nie było przez koncepcyjny osprzęt silnika M30 bo inaczej tego nazwać się nie da każdy ma z tym problem z w niczym nie pomagającym ASC rozwiązałem wymianą sterownika ABSu jednocześnie ASC kupując drugi o tym samym numerze z myślą o możliwości wyłączenia systemu który w pełni wyłączyć się nie chciał szczęśliwym trafem sterownik obsługiwał ABS bez obsługi ASC, ABS działał a do tego ASC było nie aktywne Komunikat ASC nicht activ. A Odcinke masz normalną? dopuki nie puścisz gazu to odcina ile chce? Bo w tych dziadach sterownik przepustnicy też lubi siadać lub sama przepustnica.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    Przepustnica działa jak należy, jak kupiłem auto to nie działała, tzn. miałem to samo co w v12 czyli kontrolka EML w zegarach sie zepsuła i otwierała sie tylko 30%, teraz po zmianie zegarów otwiera sie cała, odcinka jest jak należy, tempomat też działa ok.

    Generalnie kupiłem auto w oryginalnym stanie, wszystkie uszkodzenia mechaniczne i elektryczne zrobiłem i zostało mi tylko ASC, jestem zdania że jeśli jest ASC to fajnie jeśli będzie działało i nie poddam sie dopuki tego nie zrobie
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    No wiadomo lepsze działające z możliwością wyłączenia niż jego brak jednak dla mnie to wogule nie przydatne więc nie bawiłem się w reanimacje tego badziewia, no bo co to robi ogranicza tylko otwarcie przepustnicy to coś dla ułomnych przecież nikt normalny ze śliskiej nawierzchni na kickdownie wyjeżdzał nie będzie a właśnie ASC chyba tylko po to jest że jak ktoś tak jeździ to mu otworzy przepustnice na 10,20%i se ładodnie ruszy.
    Ja sam umiem dobrać ilość gazu więc ten wynalazek to porażka co innego ASC+T to już może być pożyteczne lub Jak ASR w mercedesie chyba taka sama zasada działania Ale ja to sądze tak że mi nic z tych rzeczy nie potrzebne jak nie umiesz jeździć mocnym tylnym napędem nie jeździj wcale (tak mówie bo nie jest to w odniesieniu do ciebie :D Bo wiem Ze masz mocne E34 :P i widziałem filmiki więc umiesz jeździć mocnym tylnym napędem hehe) bo po co mi samochód z potencjałem przyduszany jakimiś kontrolami żeby jechał prosto i ładognie. :D

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    Ogólnie tak jak napisałem wyżej, skoro jest to ma działać, tymbardziej że pomijając nawet ASC to ABS sie czasami przydaje. Pozatym autem jeździ czasami moja żona, dzieci siedzą z tyłu a ich bezpieczeństwo jest dla mnie naj dlatego dla kobiety nieobeznanej z tylnym napędem nawet tępe ASC napewno nie zaszkodzi a jestem pewny że pomoże tak więc nie chodzi o mnie w tym przypadku.

    Najciekawsze jest to że w e34 V12 dłuższy czas walczyłem z wyłączeniem całkowicie ASC, nawet wżucałem temat na forum... sprawa był prostsza niż przypuszczałem, odpiąłem białą wtyczke w puszczce z kompami i ASC nie działa wogule a do ABS-u ma zrobiony włącznik
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •