Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Szarpanie przy 100 km/h 2250 RPM

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań

    Szarpanie przy 100 km/h 2250 RPM

    Witam,

    Koledzy mam dość irytujący problem z autem i nie mam pojęcia co może być przyczyną.

    Szarpie samochodem przy prędkości 100km/h przy obrotach 2250 i delikatnie niższe/wyższe. Przy 2000 i 2500 problemu nie ma. szarpnięcia są dość mocne i irytujące jakbym uderzył w jakiś kamień podwoziem. Czy ktoś spotkał się z czymś takim i ma pojęcie o co chodzi?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A powiedz - czy wtedy pracuje klima?
    Może w momencie załączania się kompresora są jakieś mocne obciążenia?
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Niezależnie czy klima pracuje czy nie, cyrki i tak się dzieją. Niedługo stawiam furmankę do mechaniora, ale chciałem zasięgnąć słowa.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    a masz ASC (kontrole trakcji)? Jeśli tak to ją wyłącz i sprawdź czy problem się powtarza.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Tak, mam kontrolę trakcji. Dzisiaj zrobię tak jak sugerujesz i sprawdzę czy nadal szarpie.

    A możesz trochę rozwinąć swoją myśl? Jaki związek może mieć ASC z wyżej opisanym problemem?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    A nie masz problemu z wyważeniem kół?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Johnny735
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    86
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Choszczno
    Nawet jeżeli wyłączy ASC (guzikiem) to może nadal szarpać, ma ASC jakiś związek bo też miałem taki przypadek, że szarpała, odłączone mam ASC na stałe ( po przejechaniu kilku metrów wyskakuje mi komunikat ASC nicht aktiv) i problem zniknął. A masz tempomat? Jeżeli podczas jazdy na tempomacie przy tych magicznych 100km/h szarpnie i rozłączy tempomat to na 99% jest problem z ASC.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Johny choć ja już mam przepustnice na linke to może napisz mi jak rozłączyć ASC bez kosztu ABS ?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    A nie masz problemu z wyważeniem kół?
    Nie, wyważenie kół jak dla mnie totalnie odpada, mam tak samo na zimówkach i na leciakach. Zresztą sytuacja pojawia się od czasu do czasu. Np. mogę przejechać kilometr i nic się nie będzie działo. A po kilometrze np. zacznie mi szarpać co 5 sekund. Złe wyważenie kół objawiałoby się przez cały czas przy utrzymywaniu stałej prędkości.

    Cytat Zamieszczone przez Johnny735 Zobacz posta
    Nawet jeżeli wyłączy ASC (guzikiem) to może nadal szarpać, ma ASC jakiś związek bo też miałem taki przypadek, że szarpała, odłączone mam ASC na stałe ( po przejechaniu kilku metrów wyskakuje mi komunikat ASC nicht aktiv) i problem zniknął. A masz tempomat? Jeżeli podczas jazdy na tempomacie przy tych magicznych 100km/h szarpnie i rozłączy tempomat to na 99% jest problem z ASC.
    Niestety wczoraj nie udało mi się nigdzie przetestować patentu z wyłączonym ASC, ale odnośnie tempomatu to oczywiście próbowałem i na początku było ok, nawet nic nie szarpało, ale po przejechaniu kilometra, czy dwóch znowu zaczęło szarpać :( Mimo wszystko dzisiaj wyskoczę dzisiaj na trasę i dam znać czy coś się zmieniło...

    Pozdrawiam,
    Marcin

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Witam i przepraszam, że zdaję relację dopiero teraz.

    Diagnoza kolegi Michael7 i Johnny735 okazały się trafne. Dziękuję Wam bardzo. Zrobiłem trasę ok 250-300 KM z wyłączonym ASC i ani razy nic nie szarpnęło, a starałem się jechać przez cały dystans, tam gdzie się dało z taką prędkością i obciążeniem w jakiej najczęściej pojawiał się problem.

    Pierwszy krok już jest, wiemy że sprawa związana jest z ASC, ale czy ktoś jeszcze miał problem i udało mu się go rozwiązać w cywilizowany sposób (czyt. naprawienie jak przystało), a nie poprzez kastrację auta z ASC. Jestem na punkcie tego auta wielkim pedantem i wszystko musi działać tak jak fabryka dała :-)

    Będę wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące problemu. Mam kompa od ASC/ABS na podmianę, więc spróbuję podmienić i zobaczymy co dalej. Jeśli nie komp to co, czujniki? Jakaś zwara na wiązce?

    Pozdrawiam,
    Marcin

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •