Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Wymiana płynu chłodzącego

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Wymiana płynu chłodzącego

    Przymierzam się do wymiany płynu chłodzącego. Chciałem się poradzić czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak znaleźć korek spustowy na bloku silnika bo słyszałem że też trzeba z stamtąd spuszczać stary płyn. MOże jakieś foto lub tu http://www.realoem.com/bmw/showparts...12&hg=11&fg=10
    albo jakos opisac gdzie tego szukać. Pod autem mam plastikowe osłony czy muszę je ściągać żeby dostać sie do korka spustowego na bloku silnika? Czy spuszczając tylko z chłodnicy i używając płynu do płukania chlodnic też może być.

    jak najwygodniej spuścić płyn z chłodnicy czy konieczne jest włażenie pod samochód i ściągania osłon plastikowych czy da rade od góry jakoś rękę wcisnąć i odkręcić korek spustowy w chłodnicy. pozycja nr 2 http://www.realoem.com/bmw/showparts...05&hg=17&fg=05

    Proszę o podpowiedz jak to najlepiej zrobić zeby cos nie zepsuć

    czytałem temat o odpowietrzaniu i trochę się obawiam czy sobie biedy nie narobię i zastanawiam się czy nie dać do serwisu. A co do serwisów to sobie tak myślę czy nie będzie tak ze wezmą kasę powiedzą ze zrobione a tam nic nie ruszyli


    P.S: Samemu to może z 200 zł by mnie to wyniosło 3 banki 5 litrowe płynu + płukanka.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    47
    BMW
    E38 740i 1995
    Skąd
    Warszawa
    Cześć,
    ostatnio wymieniałem płyn + kruciec. Generalnie możesz odciągnąć górą przez korek wpustowy tyle ile się da ( pipetaq, duża strzykawka z wężem), resztę odpinając wąż, "wypuścić" dołem. Po zalaniu płynu, odpalasz, zagrzewając auto robisz oprócz standardowego odpowietrzania ( u góry odpowietrznik - wkręt krzyżakowy), mozesz zrobić "usta usta" przez korek wpustowy - i po problemie.

    Nie wiem, na ile ta metoda jest polecana przez fachowców - widziałem, jak robią u mnie zaufane i znające się na E38 osoby z Magpolu.

    Pozdrawiam
    Igor

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    także zastanawiałem się nad takim troche spartańskim sposobem wymiany płynu. Widac nie tylko mi takie pomysły do głowy przychodzą jak odpinanie dolnego węża.

    A co sądzicie o płukaniu układu specyfikami takimi jak Prestone Super Radiator Flush -
    preparat do płukania chłodnic http://allegro.pl/prestone-do-plukan...752628494.html
    Czy warto czy wystarczy zalać świeży płyn?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Moim zdaniem powinienes sobie odpuscic zlewanie plynu z blokow silnika. Slyszalem opinie, ze pozniej sa spore problemy z odpowietrzeniem ukladu. Mam zdjecia sruby spustowej na bloku ale nie wiem czy moge je tu umiescic. Zdjecia pochodza z ksiazki "Bentley BMW 7series". Prawa autorskie i inne bzdety ;) Zeby odkrecic te srubki musialbys sciagnac oslony i chyba ciezko tam dojsc bo uklad wydechowy zaslania troche. Najlepiej spusc plun z chlodnicy wyplucz plukanka Radiator Flush np. Prestona i zalej swiezy. Co do spuszczania plynu to chyba najlepiej sciagnac waz z dolu. Przez sam korek spustowy rozne gluty i inne ciala stale nie wyplyna. A z czasem moglo sie tam co nieco nazbierac. Napisz jak bedziesz juz po calej akcji :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    Wymieniłem płyn. Nie do końca jestem zadowolony gdyż udało mi się spuścić tylko 7 litrów. Następnie przepłukałem preparatem Prestone Super Radiator Flush. Po spuszczeniu płukanki wlałem wode deminaralizowana spusciłem i wlałem ok 7 litrów prestone płynu do chłodnic.

    Zawartość układu chłodzenia opróżniałem przez korek spustowy (okazał się być plastikowy i nie było problemu z odkęceniem :-) ) w chłodnicy który znajduje się po lewej stronie na dole chłodnicy (stojąc przodem do auta).

    Ogrzewanie w aucie jest. Sprawdziłem to włączając dmuchawę na przednią szybę na jałowym biegu leci ciepłe powietrze natomiast gdy obroty sa 2000 to już zaczyna pażyć.

    Na nogi też leci ciepłe natomiast nawiew na twarz od strony kierowcy jest lekko ciepły.

    Czy na biegu jałowym nawiew powinien być tak samo gorący jak na każdych innych obrotach?

    Słyszałem coś o pompce wspomagającej krążenie cieczy? Czy trzeba wymieniać gdzie to jest w samochodzie i czy idzie zrobić to samemu?

    Za jakiś czas spróbuje spuścić jeszcze trochę cieczy i dolać płynu do chłodnic żeby z tych 5 litrów wody jak najmniej zostało.

    Proszę o podpowiedzi. ;)
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 20-08-2011 o 22:13

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Witam, niedługo będę się zabierał za wymianę płynu chłodzącego (mój ma kolor kawy), użyje zapewne Prestone i LIQUI MOLY Kühler Reiniger do odkamieniania układu.

    Chcę to zrobić dokładnie, tzn ze spuszczeniem z bloku całego płynu i teraz mam pytanie: gdzie w M57 jest korek spustowy w bloku?
    zdjęcie z TISa niewiele mi mówi:



    Może ktoś dokładnie mi powie lub wklei zdjęcie gdzie i z której strony jest korek?
    Załączone miniatury Załączone miniatury 02.jpg  

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    "Słyszałem coś o pompce wspomagającej krążenie cieczy? Czy trzeba wymieniać gdzie to jest w samochodzie i czy idzie zrobić to samemu?"

    pompa dodatkowa jest wraz z elektrozaworami po prawej stronie za silnikiem, dostęp słaby ale bez problemu wymienisz, 3 sróbki i 3 węże do ściągnięcia a sama pompa i elektrozawory są włożone w durki mocujące bez śrób i łatwo wychodzą
    kosaaro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •