Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Ponowna adaptacja pedału gazu M73

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Ponowna adaptacja pedału gazu M73

    Mam pytanie ściśle techniczne do bardziej wtajemniczonych, proszę nie "strzelajcie" jesli nigdy tego nie robiliście

    Poprzez sterownik "Engine Power ...control(?)" w INPA funkcja F1 skasowaliśmy dotychczasową adaptację pedału gazu. Silnik M73 rok 1996

    Problem w tym, że auto nie potrafi sobie teraz ponownie tego pedału skalibrować (nie zczytuje ponownie jego pozycji) a my nie wiemy jak taką kalibracje zainicjować i przeprowadzić.

    Podsumowując - auto nie reaguje na gaz :(


    Co teraz zrobić???


    Dodam że próbowaliśmy przeprowadzić ponowną kalibracje krok po kroku w DISie, niestety przez interfejs z USB który chodzi dobrze na OBD ale nie na ADS. DIS ciąge zgłasza brak komunikacji z modułem.

    Z tego co wiem sterowniki z tego roku to najstarszy i dośc ubogi model, więc zapewne przez OBD tego nie zrobimy.

    Z kolei ADS nie pochodzi na interfejsie USB bo też próbowaliśmy i też traci połączenie.

    Czy podlączenie interfejsu przez RS232 i przeprowadzenie kalibracji po ADS załatwi sprawę czy może przyczyna nie leży w interfejsie?


    PROSZĘ MODERATORA O ZMIANE DZIALU NA DIAGNOSTYKA. DZIĘKUJĘ :)
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 13-08-2011 o 23:30

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    robiłem to fejsem na rs232 i ads, procedurę należy wykonać dokładnie jak jest opisana, w moim przypadku dopiero po 3 razie poszło.

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Włączasz zapłon. Naciskasz pedał gazu do podłogi i trzymasz 30 sekund aż przepustnice pykną. Nie trzeba kompa do tego.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Włączasz zapłon. Naciskasz pedał gazu do podłogi i trzymasz 30 sekund aż przepustnice pykną. Nie trzeba kompa do tego.

    Ja po zakupie auta i zamontowaniu do niego skrzyni właśnie czekam aż kolega przyjedzie w pon i zrobi adaptacje przepustnic bo nie reaguje na gaz i cięzko zapala.jak juz zapali chodzi równiutko. Czy jeśli wykonam taką operację to obejdzie się bez komputerowej adaptacji przepustnic ? i auto zacznie reagowac na pedał gazu ?

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Da się to wykonać bez komputera ale trzeba być cierpliwym.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mikołaj
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    247
    BMW
    ,728i 95 Fiolet , E38 M62b44 98, M73B54 99 Aktualnie e65 m57 2004
    Skąd
    Warszawa
    Czyli co konkretnie trzeba zrobić ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •