Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 61

W±tek: Wymiana g³o¶ników w E38

  1. #1
    Super Moderator Awatar EVAN
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Sk±d
    Kêtaki

    Wymiana g³o¶ników w E38

    Zamierzam wymieniæ g³o¶niki bo orygina³y s± tragiczne.
    Wymieniam na g³o¶niki Herza. Z ty³u podobno jest jakie¶ dziwne mocowanie g³o¶ników-podwieszane czy cu¶.?? (mo¿e kto¶ ju¿ to przerabia³?)
    Bêdê te¿ rozpracowywa³ antenê do TV- wyczai³em ju¿ z go¶ciem od HiFI zamiennik do E38 w cenie 230pln- bêdziemy testowaæ :)
    My¶lê te¿ o wrzuceniu przeno¶nego DVD i podpieciu pod oryginalne radio z monitorkiem.
    Jak ju¿ bedê co¶ wiedzia³ lub mia³ zrobione to zdam relacjê.
    Mo¿e ju¿ kto¶ z Was wymienia³ g³o¶niki?

    PS. Specjalnie nie da³em tego do dzia³u Zrób to sam ...bo sam tego nie bêdê robi³ i chyba fotorelacji te¿ nie zrobie ;-)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #2
    Ciekawy temat :)

    Bo sam jestem tym zainteresowany ...


    Przednie glosniki generalnie sa zwykle mocowania , bynajmniej u olejusia z tego co widzialem zwykle 4 wkrety .. Natomiast u mnie sa one w jakiejs duzej obudowie plastikowej i nie bralem sie za rozbieranie tego ...

    Nie wiem jak to wyglada w tylnicih drzwiach ... Natomiast w tylniej polce nie mam wogole glosnikow i tez bede chcial je tam zamontowac .

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Sk±d
    Kêtaki
    W tylnej pó³ce mo¿esz mieæ problem bo tam troszkê ma³o miejsca jest.
    W tylnych drzwiach wystarczy wywaliæ stare g³o¶niki z obudow± i daæ elipsy. Przynajmniej w starym modelu E38 . Mo¿e u Ciebie taki patent jest te¿ z przodu.
    Wstêpny koszt to jak narazie ok 900- g³o¶niki+antena+monta¿.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Sk±d
    Bielsk Podlaski
    z tego co wiem, z przodu mam 2 glosniki w dzwiach i 2 gwizdki, z tylu 2 w dzwiach, czyli w sumie 6 czasem na aukcjach widze ze pisza ze jest 8 czy 10 glosnikow? gdzie one sie znajduja? i czy jest mozliwosc zalozenia do mojego modelu

  5. #5
    Vip Vip
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Sk±d
    Bielsk Podlaski
    aha mam taki katalog pioneera gdzie sa podane dokladne dane modeli glosnikow gdzie i w co zamontowac (oczywiscie pasujace idealnie) , takie zlozone zestawy pioneera do naglosnienia budy e38

  6. #6
    Nie wiem nie wime jak to tam jest ... Jak bede robil to wtedy dam znac napewno foto relacje :)

    Bo bede sam to robic ... Wstepnie planuje robic wymiane glosnikow , gwizdkow i w tylnia polke wstawic glosniki basowe do tego jakis wzmacniacz itd ... Zmiescic sie zmieszcza ... Widzialem ostatnio polke na allegro do sprzedania i w niej byly przygotowane miejsca na glosniki i to bylo wszystko orginal , wiec i samemu mozna zrobic :)

  7. #7
    Vip Vip
    Do³±czy³
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Sk±d
    Tychy, ¦l±sk
    W drzwiach jest 8 plus 4 subwoofery na tylnej pó³ce co daje 12.. :mrgreen: Powiem Wam ¿e ten zestaw mimo i¿ taki sam jak mia³em w nowszej e38 gra lepiej.. naprawdê nie wiem czemu..
    Co do zestawu to podobno najlepsze efekty s± gdy w³adujemy podwójny zestaw na przód i tylko tam oraz subwoofer ..

    Te g³o¶niki na przód s± podobno rewelacyjne.. Daj± podobno piêkn± "scenê" muzyczn±.. Cokolwiek to znaczy :mrgreen: :mrgreen:

    Co do suba to jest problem w e38 bo baga¿nik oddzielony jest od kabiny stalow± p³yt±.. Ale fachowcy rozwi±zali ten problem.

    Poszukajcie koledzy tutaj.. Jest wiele opisów co i jak ze zdjêciami.
    www.e38.org

  8. #8
    7ka
    Go¶æ
    u mnie polka jest zupelnie inna .. (DSP chyba sa to zupelnie inne glosniki i jest wzmacniacz naprawde pieknie gra),w tylnej polce sa 4 suby philipsa,polka jest dzielona na 2 czesci,przerabialem temat bo zeby wymienic sprezyny trzeba sie tam dostac..
    zeby odkrecic tyne glosniki mozna zdjac maskownice podwazajac nozem i sa tam sruby jesli nie masz zbyt wiele miejsca to niestety trzeba wyjac polke..ale spoko wszystko jest do zrobienia ;-) .. nie wiem dokladnie jak jest w wersji bez 4 subow z normalna polka....jesli chcesz wyjac polke to musisz wyjac siedzisko fotela,potem oparcie ..jest troche nakretek itp..,jak dostaniesz sie do srubek ktore trzymaja polke delikatnie je odkrecasz (uwaga sa tez spinki),uwazaj bo srubek jest mase,nie strac ich bo moze ci potem brzeczec polka,wibracje itp..
    oczywiscie wszystko musi byc czyste,narzedzia,bo wiem jaka masz tapicerke wiec ostroznie..najlepiej bez pospiechu na spokojnie..
    powodzenia.. ;-)

  9. #9
    Super Moderator Awatar Anatol
    Do³±czy³
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Sk±d
    Warszawa
    Tu jest rozbudowana tylna pó³ka,mo¿e siê przyda ;-)
    http://www.allegro.pl/item206106614_...e38_super.html

  10. #10
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2012
    Posty
    70
    BMW
    e38
    Sk±d
    Bia³ystok
    Móg³by kto¶ podaæ kto ju¿ wymienia³ b±d¼ ma wiedze na temat, co kupiæ aby ulepszyæ g³o¶niki w e38? Chcê aby wszystkie pasowa³y tak jak oryginalne, nie chce nic przerabiaæ. Przyznam, ¿e spodziewa³em siê lepszego dzwieku po 7er. Je¶li kto¶ mo¿e pomóc to proszê aby napisa³ dok³adnie jakie daæ na przod co na ty³ i co w gwizdki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •