Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Wątek: Wymiana głośników w E38

  1. #1
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki

    Wymiana głośników w E38

    Zamierzam wymienić głośniki bo oryginały są tragiczne.
    Wymieniam na głośniki Herza. Z tyłu podobno jest jakieś dziwne mocowanie głośników-podwieszane czy cuś.?? (może ktoś już to przerabiał?)
    Będę też rozpracowywał antenę do TV- wyczaiłem już z gościem od HiFI zamiennik do E38 w cenie 230pln- będziemy testować :)
    Myślę też o wrzuceniu przenośnego DVD i podpieciu pod oryginalne radio z monitorkiem.
    Jak już bedę coś wiedział lub miał zrobione to zdam relację.
    Może już ktoś z Was wymieniał głośniki?

    PS. Specjalnie nie dałem tego do działu Zrób to sam ...bo sam tego nie będę robił i chyba fotorelacji też nie zrobie ;-)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #2
    Ciekawy temat :)

    Bo sam jestem tym zainteresowany ...


    Przednie glosniki generalnie sa zwykle mocowania , bynajmniej u olejusia z tego co widzialem zwykle 4 wkrety .. Natomiast u mnie sa one w jakiejs duzej obudowie plastikowej i nie bralem sie za rozbieranie tego ...

    Nie wiem jak to wyglada w tylnicih drzwiach ... Natomiast w tylniej polce nie mam wogole glosnikow i tez bede chcial je tam zamontowac .

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    W tylnej półce możesz mieć problem bo tam troszkę mało miejsca jest.
    W tylnych drzwiach wystarczy wywalić stare głośniki z obudową i dać elipsy. Przynajmniej w starym modelu E38 . Może u Ciebie taki patent jest też z przodu.
    Wstępny koszt to jak narazie ok 900- głośniki+antena+montaż.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    z tego co wiem, z przodu mam 2 glosniki w dzwiach i 2 gwizdki, z tylu 2 w dzwiach, czyli w sumie 6 czasem na aukcjach widze ze pisza ze jest 8 czy 10 glosnikow? gdzie one sie znajduja? i czy jest mozliwosc zalozenia do mojego modelu

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    aha mam taki katalog pioneera gdzie sa podane dokladne dane modeli glosnikow gdzie i w co zamontowac (oczywiscie pasujace idealnie) , takie zlozone zestawy pioneera do naglosnienia budy e38

  6. #6
    Nie wiem nie wime jak to tam jest ... Jak bede robil to wtedy dam znac napewno foto relacje :)

    Bo bede sam to robic ... Wstepnie planuje robic wymiane glosnikow , gwizdkow i w tylnia polke wstawic glosniki basowe do tego jakis wzmacniacz itd ... Zmiescic sie zmieszcza ... Widzialem ostatnio polke na allegro do sprzedania i w niej byly przygotowane miejsca na glosniki i to bylo wszystko orginal , wiec i samemu mozna zrobic :)

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    W drzwiach jest 8 plus 4 subwoofery na tylnej półce co daje 12.. :mrgreen: Powiem Wam że ten zestaw mimo iż taki sam jak miałem w nowszej e38 gra lepiej.. naprawdę nie wiem czemu..
    Co do zestawu to podobno najlepsze efekty są gdy władujemy podwójny zestaw na przód i tylko tam oraz subwoofer ..

    Te głośniki na przód są podobno rewelacyjne.. Dają podobno piękną "scenę" muzyczną.. Cokolwiek to znaczy :mrgreen: :mrgreen:

    Co do suba to jest problem w e38 bo bagażnik oddzielony jest od kabiny stalową płytą.. Ale fachowcy rozwiązali ten problem.

    Poszukajcie koledzy tutaj.. Jest wiele opisów co i jak ze zdjęciami.
    www.e38.org

  8. #8
    7ka
    Gość
    u mnie polka jest zupelnie inna .. (DSP chyba sa to zupelnie inne glosniki i jest wzmacniacz naprawde pieknie gra),w tylnej polce sa 4 suby philipsa,polka jest dzielona na 2 czesci,przerabialem temat bo zeby wymienic sprezyny trzeba sie tam dostac..
    zeby odkrecic tyne glosniki mozna zdjac maskownice podwazajac nozem i sa tam sruby jesli nie masz zbyt wiele miejsca to niestety trzeba wyjac polke..ale spoko wszystko jest do zrobienia ;-) .. nie wiem dokladnie jak jest w wersji bez 4 subow z normalna polka....jesli chcesz wyjac polke to musisz wyjac siedzisko fotela,potem oparcie ..jest troche nakretek itp..,jak dostaniesz sie do srubek ktore trzymaja polke delikatnie je odkrecasz (uwaga sa tez spinki),uwazaj bo srubek jest mase,nie strac ich bo moze ci potem brzeczec polka,wibracje itp..
    oczywiscie wszystko musi byc czyste,narzedzia,bo wiem jaka masz tapicerke wiec ostroznie..najlepiej bez pospiechu na spokojnie..
    powodzenia.. ;-)

  9. #9
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Tu jest rozbudowana tylna półka,może się przyda ;-)
    http://www.allegro.pl/item206106614_...e38_super.html

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    70
    BMW
    e38
    Skąd
    Białystok
    Mógłby ktoś podać kto już wymieniał bądź ma wiedze na temat, co kupić aby ulepszyć głośniki w e38? Chcę aby wszystkie pasowały tak jak oryginalne, nie chce nic przerabiać. Przyznam, że spodziewałem się lepszego dzwieku po 7er. Jeśli ktoś może pomóc to proszę aby napisał dokładnie jakie dać na przod co na tył i co w gwizdki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •