Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Wątek: Wymiana głośników w E38

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Też mi przeszkadza dźwięk w e38... Masz kolego z DSP czy bez ? w e38 problemem jest to że są tam głośniki w rozmiarze 130mm w drzwiach, dlatego jest mniejsze pole do popisu, aczkolwiek nie ma tragedii. Ja osobiście polecam głośniki morel tempo :) jakość dźwięku jest naprawdę bardzo dobra, cenowo, może nie jest jakoś tanio, ale coś za coś. Do tego porządny wzmacniacz 4-kanałowy i będzie grało dobrze :D Aczkolwiek pamiętać musisz że dużo basu na głośnikach tej wielkości to nie będziesz miał niestety :( Pytanie pozostaje, gdzie się wpiąć ze wzmacniaczem w tym samochodzie ? :D

  2. #12
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Na dniach będę gryzł temat z tylną półką dzieciak pozdrowił mi głośniki poświęciłem wiele godzin szukając czegoś co zagra w odpowiednim budżecie i ciężki temat wam powiem hertze godne ale tylko wyższe modele naczele z serią hsk ale cena zabójcza modele hertza w okolicach 250 300zł to podabno syf wg .źródeł elektroda.pl trzeba uważać na podróby z logiem nertz . Focal pięknie gra znowu cena zaporowa nawet wysokie modele powerbas ceną wyginają znalazłem coś takiego http://www.ebay.it/itm/WOOFER-CIARE-...item1e69e374d2 Faktem jest że w tylnej półce w wewnętrznych głośnikach jest ograniczone pole manewru średnicą 70mm na magnes z głośnika ale z tym sobie poradzę jak ktoś włączy szare komórki to też ogarnie Drugą prawdą jest że istnieję duże prawdopodobieństwo że sama wymiana głośników da efekt nie całkiem zgodny z oczekiwaniem za słaby wzmacniacz zastosowanie konkretnych głośników da efekt z godnym wzmacniaczem ja mam nadzięję że wzmacniacz z dsp pociągnie takie głośniki .Co do głośników w drzwi mam na próbę wziętę głośniki diory gds1307 z aluminiowym korektorem fazy głośniki tej firmy w rozmiarze 16cm gds1607 mają bardzo dobrą opinię jakość do ceny z testów przeprowadzonych przez zapaleńców car audio też info z elektroda.pl jest to system dwudrożny z zwrotnicą o dobrych parametrach jak to zagra zobaczę jak się mi nie spodoba oddam

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Myślę że ori wzmacniacz nie da rady z lepszymi głośnikami. Co do diory, to jej nie założysz, bo przecież to jest 16cm a miejsce na głośnik w drzwiach w e38 ma 13cm. Ja się zastanawiam nad morel tempo, aczkolwiek cena też spora. Do tego jakiś fajny wzmacniacz i będzie to grało w miarę przyzwoicie. Choć basu w tym wszystkim dużo nie znajdę :(

  4. #14
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    mam gds 1307 13cm średnicy http://allegro.pl/glosniki-samochodo...698238842.html 16 były testowane

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    70
    BMW
    e38
    Skąd
    Białystok
    kruger, testowales te glosniki diory? Bo nie zrozumialem Twej wypowiedzi. Jak mozesz to napisz czy cos w miare to jest. Mialem kiedys mazde 626, wiadomo japoniec to raczej na wygode nie ma co liczyc, a dzwiek byl o niebo lepszy niz w 7er...

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    207
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    Harlow - UK
    Ja wymieniłem całe audio w mojej 7er i jest bajka...
    Wydałem sporo ale gra drogo ;)
    W drzwiach pozostały 13-tki phd Fb pro i dodatkowo w słupki poszły tweetery critical mass
    W bagażniku gra 20cm potwór od JL audio napędzany monoblokiem JL audio
    Glosniki Graja pod 6kanalowym JL audio
    Drzwi wygłoszone matami dynamat + pozostawione ori puszki głośnikowe z tym ze wycięte zostały otwory za miłośnikiem aby dźwięk rozchodzil sie w drzwiach...
    Ori instalacja zachowana - rozpiete kostki glosnikowe w nawiasach drzwi i poprowadzone nowe kable glosnikowe
    ( w razie sprzedazy auta stracę tylko maty i wiele godzin pracy a glosniki podmienje na ori w ori miejsca i instalację )
    W bagażniku zrobiłem podwójną podloge gdzie znajdują sie dwa wzmaki + okablowania + bezpieczniki...
    Brak kondensatora - nie ma spadków napięcia jako ze blisko aku wszytsko jest :)
    Jednostka centralna wymieniona na pioneera deh p88rs


    A teraz z innej beczki dla oszczędnych !!!

    Jesli masz zwykłego kaseciaka bez ori wzmaka w bagażniku wymień tylko radio a uśmiech zawita na Twojej twarzy ! Tylko min średniej klasy radio potrzebne !
    Pozdrawiam

  7. #17
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez rade32 Zobacz posta
    kruger, testowales te glosniki diory? Bo nie zrozumialem Twej wypowiedzi. Jak mozesz to napisz czy cos w miare to jest. Mialem kiedys mazde 626, wiadomo japoniec to raczej na wygode nie ma co liczyc, a dzwiek byl o niebo lepszy niz w 7er...
    Głośniki 16 czyli gds1607 były testowane przez zapaleńców car audio na którymś z forum i miały pochlebne recenzje

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    ja w swojej z przodu zamontowałem głośniki hertz 16cm(powiększyłem otwory w tych puszkach) wysoki model głośników o mocy 100w napędzane alpiną v12 tylko jak dla mnie głośniki maja robić dużą siłę głosu(regulacja na filtrze) a nie bas z drzwi ,niskie dźwięki napędza 15" głośnik pioneer free air do wolnej zabudowy(napędzany monoblokiem) bez żadnej skrzyni bas schodzi bardzo nisko i rusza całym autem i jest bardzo mocny(wyrzuciłem worek na narty nakręciłem szczelnie płyte w bagażniku do otworu na narty i przykręciłem głośnik)
    sławomir

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Cytat Zamieszczone przez klocekpila Zobacz posta
    Ja wymieniłem całe audio w mojej 7er i jest bajka...
    Wydałem sporo ale gra drogo ;)
    W drzwiach pozostały 13-tki phd Fb pro i dodatkowo w słupki poszły tweetery critical mass
    W bagażniku gra 20cm potwór od JL audio napędzany monoblokiem JL audio
    Glosniki Graja pod 6kanalowym JL audio
    Drzwi wygłoszone matami dynamat + pozostawione ori puszki głośnikowe z tym ze wycięte zostały otwory za miłośnikiem aby dźwięk rozchodzil sie w drzwiach...
    Ori instalacja zachowana - rozpiete kostki glosnikowe w nawiasach drzwi i poprowadzone nowe kable glosnikowe
    ( w razie sprzedazy auta stracę tylko maty i wiele godzin pracy a glosniki podmienje na ori w ori miejsca i instalację )
    W bagażniku zrobiłem podwójną podloge gdzie znajdują sie dwa wzmaki + okablowania + bezpieczniki...
    Brak kondensatora - nie ma spadków napięcia jako ze blisko aku wszytsko jest :)
    Jednostka centralna wymieniona na pioneera deh p88rs


    A teraz z innej beczki dla oszczędnych !!!

    Jesli masz zwykłego kaseciaka bez ori wzmaka w bagażniku wymień tylko radio a uśmiech zawita na Twojej twarzy ! Tylko min średniej klasy radio potrzebne !
    Pozdrawiam
    Ja planuje wszystko podpiąć pod ori "radio", nie chcę zmieniać wyglądu deski rozdzielczej. Tylko tak się zastanawiam, czy jakość dźwięku którą wypuszcza ori radio, jest na tyle dobra żeby to ładnie grało, posiadam radio z ekranem 4:3.

    hektorek106, masz może zdjęcia jak to wygląda u Ciebie z tymi głośnikami ? nie ma problemu z założeniem ori maskownic ? No i czy głośnik przy maks wychyleniu nie wali w maskownice :p Napisz proszę coś więcej o zakładaniu 16cm w drzwi :)

  10. #20
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Własnie hektorek ,dawaj jakies foty jak to zrobiłes zwłaszcza bagaznika.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •