Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 45 z 45

Wątek: Witam wszystkich

  1. #41
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Cytat Zamieszczone przez Truth Zobacz posta

    Teraz czeka mnie wymiana plynu ukladu kierowniczego, ktoś wie jaki powinien być zastosowany przy wersji z NIVO?
    Odpowiedz masz na korku wlewu oleju , powinno pisac CHF 11 lub CHF 7,1 , ktory masz rocznik ??



    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Ktoś pewnie wie:) Przed liftem pentosin 7.1 lub LHM. Po lifcie pentosin 11 lub odpowiednik FEBI, ale nie pamiętam numeru.
    A nie zgodzę się z Tobą :P mam przedlifta i już z fabryki auto wyjechało na CHF 11 co jest napisane nawet na moim korku wlewu oleju do zbiornika i tam zreszta jak pisalem wyzej nalezy szukac odpowiedzi co zalewac do auta.

    Co do odpowiedników pentosina firmy febi to sa dwa:
    Febi 6162 mineralny w bialej butelce okolo 30 zl za litr czyli odpowiednik CHF 7,1
    Febi 6161 syntetyk w zielonej butelce około 40 zl za litr czyli odpowiednik CHF 11

    czyli oszczedzasz okolo 20 zl na litrze, jak chcesz zalac i przplukac caly system to z setke masz w kieszeni. ja zalalem uklad pentosinem chf 11 ale okazalo sie ze wczesniej ktos karmil go atf'em i trzeba go bylo pare razy przeplukac irobilem wiec to febi 6161 a ze plukanie okazalo sie skuteczne a febi jeszcze zostalo to zalalem nim wszystko i po pierwsze nivo dziala :) , po drugie servotronik dziala :) czyli minimum spelnione. dodatkowo pompa wspomagania przestala wyc a buczala okropnie, nivo przestalo sie pocic a byly obawy ze rozszczelni sie calkiem. jakby co to polecam, mysle ze z mineralnym bedzie podobnie na plus.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    675
    BMW
    Renault Safrane
    Skąd
    Kalisz
    Dzieki panowie za odpowiedzi, troche źle sie wyrazilem bo faktycznie mam napisane co trzeba wlac do ukladu tylko mi wlasnie o te zamienniki chodziło, takze post Martynki mi wszystko wyjaśnił :)
    Co do felg to dekielki mam do nich, tylko że dekielki są w polerce i troche słabo wygladaja w polaczeniu z czarna felga. Koło ogolnie fajne tylko trzeba by dać dystans z tyłu bo przez to ze wszystkie cztery sztuki maja takie same et to na aucie z przodu jest szerzej. Z kolei jak dam dystans z tyłu to boje sie ze koło bedzie obcierać o nadkole

  3. #43
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    Urokiem tych felg jest ich et 8 i mają tak wystawać. Jak chcesz to wezmę od Ciebie te dekielki, jeżeli nie mają wgniotek.

    Jak German to Anna.

  4. #44
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Wszystko ok, tylko dla mnie pierwszy lift mechaniczny był 4/90 i tak sukcesywnie mechanika się zmieniała do końca 90 roku. Dalej to już tylko kosmetyka nadwozia i silniki V8, które w temacie nic nie wnoszą, bo zawsze miały Pentosin 11 w NIVO lub ATF bez NIVO.

    Z tą naklejką to prawda, ale u mnie na przykład nie już po niej śladu :)
    pozdrawiam Bartek

  5. #45
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Ale to nie naklejka, to odlew na korku :) taj już z wklęsłymi napisami korek z matrycy schodził

    EDIT:

    czyli sugerujmy się naklejką albo korkiem :)
    Ostatnio edytowane przez Martynka ; 10-05-2014 o 09:55
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •