Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: spory problem po regeneracji skrzyni

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    4
    BMW
    740
    Skąd
    Łódź

    spory problem po regeneracji skrzyni

    Witam

    Poniewaz jakis czas temu skrzynia biegow w mojej 740 odmowila posluszenstwa ( 5hp30 z zielona naklejka ) postanowilem zajrzec do środka i znaleźć uszkodzenie, okazało się że dosłownie wypaliły się tarczki dlatego wymieniłem je na nowe jak przy okazji zmieniłem też konwerter i elektryke bo drugą taką skrzynie miałem całą na części druga skrzynia to równierz 5hp30 z tym ze z czarną naklejką. Zalałem skrzynię olejem dextron3 wsadziłem spowrotem na miejsce wszystko pospinałem ale dalej niedziała, silnik odpala przy przerzucaniu na r,d,4,3,2 widać delikatną różnice w obrotach ale auto nie rusza :/ odkręciłem wężyki od chłodniczki oleju żeby zobaczyć czy jest obieg i obiegu niema. Proszę o wskazówki gdzie mogłem popełnić błąd :/

    Czy konwerter trzeba zalać olejem ?
    Możliwe że cała winę ponosi właśnie konwerter ?
    Co odpowiada w tych skrzyniach za obrót olejem ?

    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Miałem kiedyś podobny przypadek w e32 w skrzyni 4hp22,auto nie jechało na żadnym biegu,olej na bagnecie był zupełnie zimny nawet po godzinnej pracy silnika(nie było obiegu),okazało się,że uszkodzona została pompa oleju,po wymianie wszystko wróciło do normy.Naprawę wykonałem sam i zapewne ze 2 tyś zł zostało w kieszeni :)
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    4
    BMW
    740
    Skąd
    Łódź
    dziekuje za odpowiedz poczytalem troche i prawdopodobnie uszkodzilem pompe przy wsadzaniu skrzyni nietrafiłem tymi dwoma trzpieniami w odpowiednie miejsce... cóż zaraz biorę się do rozbierania :) zgadzam się w 100% naprawa skrzyni jak robi się samemu wychodzi naprawdę groszowo ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Konwerter zalej olejem przed założeniem. Ponadto zakładasz konwerter na skrzynie i dopiero przykręcasz do silnika, czy najpierw konwerter przykręcasz do silnika (koła zamachowego), później wciskasz skrzynię?

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez egz3 Zobacz posta
    dziekuje za odpowiedz poczytalem troche i prawdopodobnie uszkodzilem pompe przy wsadzaniu skrzyni nietrafiłem tymi dwoma trzpieniami w odpowiednie miejsce... cóż zaraz biorę się do rozbierania :) zgadzam się w 100% naprawa skrzyni jak robi się samemu wychodzi naprawdę groszowo ;)
    Dokladnie jak napisales- uszklodziles pompe wiec skrzynia ponownie do demontazu i remontu.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez egz3 Zobacz posta
    Zalałem skrzynię olejem dextron3
    A czemu nie esso? Piszesz, że masz 5HP30 z zieloną naklejką, więc nie wiem dlaczego zalweasz dextron????
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    4
    BMW
    740
    Skąd
    Łódź
    skrzynia już w budzie najpierw konwerter do silnika i na to skrzynia niezalałem go niestety olejem bo czytając posty skrzynia już siedzi w aucie :) po demontażu okazało się że konwerter rozpruł te dwa wałeczki od pompy oleju także wymieniłem samą pompę oleju. Biegi wchodzą gładko auto rusza i jeździ awaria niewyskakuje pojawił się jednak problem z silnikiem który niechodzi na wszystkie gary, zdarzy mu się na 2, lub nawet 4. Przepływka podmieniana, ciśnienie paliwa jest, a on mimo że dostał dobrą skrzynie to dalej niechce jeździć :( przed naprawami było ok. jakieś sugestie ?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Makaron
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    141
    BMW
    BMW E-38 740 IA 4.4
    Skąd
    Kraków
    podepnij kompa, ale mi się wydaje że winą może być czujnik położenia wału, znajomy miał podobne objawy i to tyło to :-)

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez tgracing Zobacz posta
    A czemu nie esso? Piszesz, że masz 5HP30 z zieloną naklejką, więc nie wiem dlaczego zalweasz dextron????
    a dlaczego esso?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    tgracing Dexron jest to nazwa oleju,Esso jest firmą produkującą oleje.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •