Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Metaliczny dźwięk po odpaleniu, niskie obroty silnika.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Porschman
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    19
    BMW
    E34 525TDS
    Skąd
    Sosnowiec

    Metaliczny dźwięk po odpaleniu, niskie obroty silnika.

    Witam, dzisiaj po odpaleniu auta usłyszałem dziwny metaliczny dźwięk dochodzący z silnika (nie jestem w stanie określić skąd dokładne), autem zaczęło "trzepać" jakby miał zgasnąć, zapewne dlatego, że obroty są na poziomie ciut poniżej 500obr/min. (normalnie miałem w granicach coś ok 1000). Wystarczy, że przygazuję tak do 2K- 3K puszczę gaz i już wszystko cacy.
    Dzieje się tak za każdym odpaleniem silnika. Dodam, że auto nie jest zagazowane.
    HELP
    Ostatnio edytowane przez Porschman ; 12-08-2011 o 19:08

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    A może po prostu "strzela" w kolektor ssący lub w wydechowy. U mnie tak było przed wymianą odm.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Porschman
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    19
    BMW
    E34 525TDS
    Skąd
    Sosnowiec
    Najprawdopodobiej to ODMA dzisiaj doszło dymienie przy ruszaniu spod świateł lub pod bardziej strome górki....
    Wymieniałeś samą ODMe wraz z uszczelkami ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Kupiłem odmę i dodatkowo rurki które są wewnątrz w kolektorach (stare miały przejechane 358 tyś. były od nowości). Tylko pamiętaj, że jam V12 i u mnie są dwie odmy, a z tego co wnioskuje ty masz V8 i tam jest trochę inaczej. Poszukaj na forum ostatnio był temat o odmach w V8.
    Np tutaj: http://7er.pl/showthread.php/16916-S...highlight=odmy
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Porschman
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    19
    BMW
    E34 525TDS
    Skąd
    Sosnowiec
    Dzięki za odpowiedź. :)
    Wczoraj już się w tym temacie udzieliłem.

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,125
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Porschman Zobacz posta
    obroty są na poziomie ciut poniżej 500obr/min. (normalnie miałem w granicach coś ok 1000). Wystarczy, że przygazuję tak do 2K- 3K puszczę gaz i już wszystko cacy.
    Dzieje się tak za każdym odpaleniem silnika. Dodam, że auto nie jest zagazowane.
    HELP
    730i wlasciwe obroty biegu jalowego to okolo 600 wiec 1000 to "normalnie" nie bylo.


    Ten metaliczny dzwiek to nie bedzie przypadkiem grzechot odkreconej pompy olejowej?
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Porschman
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    19
    BMW
    E34 525TDS
    Skąd
    Sosnowiec
    Ten niby metaliczny dźwięk bierze się z powietrza które jest (próbuje być) zasysane przez otwór w którym znajduje się bagnet. Wystarczy wyciągnąc bagnet i jest cisza, tyle, że ostro ssie powietrze do środka :icon_mad: Jutro kupuje ODMe i zamawiam uszczelki, gorzej jeśli to nie będze to...

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Nie badź w gorącej wodzie kąpany, podjedź jutro to posłuchamy zobaczymy co i jak, chyba że jesteś pewny to działaj.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •