Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 86

Wątek: Felgi 20 cali wady

  1. #21
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez Guner Zobacz posta
    , a nie ma to zadnego uzasadnienia ani technicznego , ani nie daje żadnych plusów jesli chodzi o prowadzenie samochodu , a przede wszystkim komfort...
    I tu bardzo się mylisz. Im niższy profil opony tym lepsze prowadzenie i " czucie " auta oraz szybsza reakcja na zmianę kierunku.
    Ale masz rację. Ja nie traktuję auta jak pudło do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Auto też musi mi sie podobać, a felgi dla mnie stanowią bardzo ważną częśc tegoż wyglądu.
    Ale każdy ma inny gust. Dla mnie E38 na małej feldze wygląda karykaturalnie.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez EVAN Zobacz posta
    I tu bardzo się mylisz. Im niższy profil opony tym lepsze prowadzenie i " czucie " auta oraz szybsza reakcja na zmianę kierunku.
    Ale masz rację. Ja nie traktuję auta jak pudło do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Auto też musi mi sie podobać, a felgi dla mnie stanowią bardzo ważną częśc tegoż wyglądu.
    Ale każdy ma inny gust. Dla mnie E38 na małej feldze wygląda karykaturalnie.
    Dla mnie samochód na za dużych felgach wygląda karykaturalnie, oczywiście rozumiem w pełni po co się to robi i zresztą sam przyznałeś, że chodzi o wygląd, więc co do tego się nie rozmijamy, co do gustów też racja i nieprawdą jest, że o gustach się nie dyskutuje, wręcz przeciwnie - większość naszych dyskusji w życiu to dyskusje o gustach i bardzo dobrze... To powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje jest tak samo niemądre jak 'wygląd nie ma znaczenia', ' liczy się wnętrze' itp. Chodzi tylko o to żebyśmy nie mieszali pojęć i tak jak kobiety się męczą w stringach bo są modne wielu z nas się meczy na jakichś dziwnych kołach bo koledzy to lubią i będą zazdrościć...
    Ostatnio edytowane przez Wiktor ; 28-10-2011 o 16:37 Powód: Brak polskich znaków!!!

  3. #23
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Jeśli myślisz, że ludzie zakładają duże koła tylko po to by przypodobać się kolegom to się nie dogadamy :)
    A co do stringów to pytałes się wszystkich kobiet czy usłyszałeś kilka kobiet tak mówiących i uważasz, że tak myślą wszystkie?
    Bo podobnie jest z felgami ;) dużo ludzi uważa, że duże koła są niewygodne ale nie wszyscy tak sądzą i dla wielu osób te duże koła sa wygodne, podbnie jak stringi ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Guner naucz się pisać na forum. Jak już od dawna zakładam większe kola do swojego auta, a że Ty tego nie rozumiesz... inaczej... Nie miałeś to się nie wypowiadaj, dla mnie to możesz założyć i 12" do e38, ja jak mam sprawny zawias i dobre opony to na rozmiarze 255/40r19 i tył 285/35r19 mam komfort i mieszkam na podlasiu gdzie drogi są chyba najgorsze, a że ty "walisz" po krawężnikach...
    Ostatnio edytowane przez Wiktor ; 28-10-2011 o 16:41 Powód: Brak polskich znaków

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Guner próbuje chyba wcisnąć innym coś w co sam nie wierzy...
    Otóż na dziurawej drodze będzie tak samo do kitu sie jechało na felgach 16" jak i 20" , bo to droga jest do kitu a nie koło... niski profil tylko na plus w szybkich zakrętach, hamowaniach i do tego jeszcze wygląd auta odmłodzi.... o gustach nie powinno sie dyskutować ze względu na to ze co niektórzy mają takie jakieś dziwne.. PS nie podobają Ci sie duże koła wiedz napisz o tym otwarcie (a nie obrażasz innych textami typu koła od traktora) ale do jasnej anielki na pewno nie w tym wątku.. autor ma na myśli opinie UŻYTKOWNIKÓW owych 20" a nie tych co jezdzą na oponach o profilu bardziej przypominającym taki traktorowy...

  6. #26
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    20 cali jest w sam raz do e38 :D.Jesli ktoś myśli ,że "nie działajetku " w bolidzie na codzień to napewno nie posiadał ... :D

    Ja bym chciał takie mieć

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    No jasne, że na lipnej drodze będzie się jechało tak samo na 16'' i na 20''... wiekszej glupoty chyba dawno na necie nie czytałem Ja odkąd mam e38 choruje na 18'' m-parallel, bardzo mi się podoba na tych kolach, no ale niestety, jako że jezdze codziennie i to dużo, głównie po górnym śląsku gdzie drogi są fatalne to sobie odpuściłem. ;) 20'' to imo przesada do e38 - felgi zdominują sylwetkę auta i się zrobi z tego jakiś germanisze stajl, a to do e38 w ogóle nie pasuje. Co innego oczywiście jak ktoś ma auto do stania w garażu i wyjeżdżania w słoneczne niedziele dla zabawy... Wtedy jasna sprawa, że można sobie takie kółeczka założyc, a co innego jak komuś służy ono do połykania kilometrów.. :)
    Ostatnio edytowane przez Wiktor ; 28-10-2011 o 16:49 Powód: Brak polskich znaków.

  8. #28
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Anatol jeżdził po Wawie na 20" i też robił duzo kilometrów więc bez przesady ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #29
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Tak jak juz Evan napisal wczesniej ze bardzo wazna sprawa sa dobre opony.

    Na kiepskiej oponie komfort bedzie duzo gorszy niz na w miare nowej, markowej oponie.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Ciekawe jakby oryginalna Alpina B12 E38 wyglądała na 15" albo na 16"...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •