Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 86

Wątek: Felgi 20 cali wady

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar Porschman
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    19
    BMW
    E34 525TDS
    Skąd
    Sosnowiec
    Sam rozważam zakup na przyszły rok 19'' ale wydaję mi sie, że optymalnym rozmiarem będzie 18'' , natomiast 16'' zostaną na zimę.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Kwestia czy samochód jest do jeżdżenia czy do wyglądania, jak do jeżdżenia to dokładnie z zestrojeniem zawieszenia i dokładnie standard przewidziany przez konstruktorów, którzy nie są debilami. Jak było optymalizowane zawieszenie na 15 czy 16 cali to na tym ma się optimum. Zawsze jak zakładałem więcej czy szerzej było coś za coś, a miałem możliwość próbować bo kolega ma sklep z oponami i zakładałem różne 'używki' i komisowe u niego. Biorąc pod uwagę stan dróg kiedy powiedzmy taki Belg czy Niemiec przejeżdża na oryginalnym zawieszeniu 250 tysięcy km i 'nic nie stuka, nic nie puka' i ja mu wierze natomiast u nas po pół roku eksploatacji takiego starszego samochodu zaczynają się po kolei wymiany w zawieszeniu, już w ogóle nie pisząc o tym, że duża część tych samochodów w ogóle nie prowadzi się jak BMW, bo po podjechaniu do pana Henia on wymienia tylko to co się już rozlatuje i nie ma za bardzo pojęcia jak samochód powinien się prowadzić i trzymać drogi... To pisanie, że mam 19tki czy 20tki , ale 'uważam na dziury'. 'przez progi zwalniające przepełzam na wdechu', 'kałuże omijam bo może jest dziura tam',' przed krawężnikiem przystaje, wyskakuje z miarka i sprawdzam czy mogę najechać' wydaje się dla mnie trochę takim pomyleniem pojęć, bo jeśli samochód nie jest do komfortowej , szybkiej jazdy przy szerokiej gamie warunków drogowych tylko do 'lansu' pod dyskoteka to te koła od traktora maja sens na pewno, ale nie dajmy się zwariować, jak pisałem mam kolegę prowadzącego sklep z oponami, drugiego, który ma wulkanizacje i zajmują się tematem od kilkunastu lat , i nie zalecają wcale 'walenia pawiana' i zakładania takich kół do starszych samochodów... Następna rzecz, że nic mnie bardziej nie wk... denerwuje jak widzę przed sobą samochód co kreci jakieś głupie kółka, robi mijanki każdej nierówności w nawierzchni i czasami się zastanawiam czy on widzi coś dalej w mieście niż te pierwsze kilka metrów kiedy robi te mijanki jak 'zawieszenie oszczędza'....
    Ostatnio edytowane przez Wiktor ; 28-10-2011 o 15:45 Powód: Brak polskich znaków.

  3. #13
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Mnie też dużo rzeczy Guner denerwuję np pisanie ciurkiem bez używania kropek i Dużych liter. Bardzo utrudnia to czytanie i zrozumienie tekstu ;)
    Ale to tak na marginesie.
    Nie rozumiem czemu uważacie, że nie da się normalnie jeździć na 19" czy 20" . Ja od 5 lat jeźdze na takich rozmiarach po różnych drogach ale jeszcze nie udało mi się uszkodzić opony lub felgi.
    Teraz byle skoda czy golf fabrycznie wyjeźdzają na niższym profilu opon i nikt z tego szału nie robi.
    Ja uważam, że 245/40/20 + 275/35/20 to dosyć bezpieczny zestaw na polskie drogi.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez EVAN Zobacz posta
    Mnie też dużo rzeczy Guner denerwuję np pisanie ciurkiem bez używania kropek i Dużych liter. Bardzo utrudnia to czytanie i zrozumienie tekstu ;)
    Ale to tak na marginesie.
    Nie rozumiem czemu uważacie, że nie da się normalnie jeździć na 19" czy 20" . Ja od 5 lat jeźdze na takich rozmiarach po różnych drogach ale jeszcze nie udało mi się uszkodzić opony lub felgi.
    Teraz byle skoda czy golf fabrycznie wyjeżdżają na niższym profilu opon i nikt z tego szału nie robi.
    Ja uważam, że 245/40/20 + 275/35/20 to dosyć bezpieczny zestaw na polskie drogi.
    Jeśli jakaś moda jest głupia to czy znaczy, że należy za nią zawsze podążać tak jak podąża golf czy skoda? Czy jeśli coś nie ma żadnego technicznego sensu w określonym pojeździe przy określonym zawieszeniu i tylko wygląda to automatycznie musimy się tym zachwycać? Abstra***ąc już od tego, że pisałem o starszych samochodach, a nie optymalizowanych do niskiego profilu fabrycznie nowych.... Co do 19 czy 20 to na 22 podobno ludzie jeżdżą i ja nie pisałem, że się nie da tylko, że to tak naprawdę w polskich warunkach bez sensu bo się więcej traci a mniej (nic) zyskuje... Jak to mówili kiedyś 'taka moda po pas broda', z trendem się nie walczy, nawet głupim tylko staje się to następnym sposobem na zarobienie pieniędzy bo jest ruch w interesie, kupowane są nowe felgi, droższe opony itd. i to jest pozytywne dla przemysłu motoryzacyjnego i ludzi zajmujących się tym...
    Jak jadę samochodem to nie zastanawiam się czy mam 'dosyć' bezpieczny zestaw felg czy nie, ma on być taki jaki przewidziały zasady sztuki, nie omijam dziur, nierówności, wjeżdżam na krawężniki bo do tego służy samochód...
    To tak jak z laską , która założy szpilki na wysokim obcasie, a nie potrafi w nich chodzić, żąda szyku, ale co się umęczy to już jej....
    Ostatnio edytowane przez Wiktor ; 28-10-2011 o 16:03

  5. #15
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Następny Twój post bez interpunkcji i będzie kreska. Tego sie nie da czytać !!
    Jak dobrze wiesz wychodziły E38 na 20" więc konstruktorzy to przewidzieli.
    Nie czuję żebym coś stracił przez te lata jeźdzenia na dużym rozmiarze.
    Ale każdy ma swoję zdanie- autor tego postu też ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin

  7. #17
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    A ten link to z jakiego powodu wrzuciłeś? Oprócz Ciebie nikt narazie nie wspomniał o felgach większych niż 20" ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez EVAN Zobacz posta
    Następny Twój post bez interpunkcji i będzie kreska. Tego sie nie da czytać !!
    Jak dobrze wiesz wychodziły E38 na 20" więc konstruktorzy to przewidzieli.
    To, ze rozmiar jest dopuszczalny w danym modelu nie oznacza, ze jest wskazany, nie mylmy pojęć, wzglednie dopuszczalny jest i 21 , na filmiku włożyli 22, pytanie jest inne : PO CO? to, ze uważasz ,ze nic nie straciles na wiekszym kole nie bardzo mnie przekonuje , bo nie wiadomo jakie miales nastawienie przy zmianie i czy patrzyles na to krytycznie jak zmienila sie jazda i jakie oczekiwania miales w stosunku do jazdy...nie oszukujmy sie część ludzi chce sie po prostu pokazac, przyszpanowac , a nie ma to zadnego uzasadnienia ani technicznego , ani nie daje żadnych plusów jesli chodzi o prowadzenie samochodu , a przede wszystkim komfort...

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez EVAN Zobacz posta
    A ten link to z jakiego powodu wrzuciłeś? Oprócz Ciebie nikt narazie nie wspomniał o felgach większych niż 20" ;)
    Przewiduje kierunek w którym bedzie sie toczyła dyskusja:) chociaz na linku jeszcze byly naklejki na oponach wiec podejrzewam, ze to zdejmą szybciej niz zalozyli:)

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Guner Zobacz posta
    na filmiku włożyli 22, pytanie jest inne : PO CO?
    Tak trochę od tematu, przypominam, że autobusy miejskie mają 22.5 cali na felach:D

    To dopiero jest przesada:
    http://www.youtube.com/watch?v=aI5Ap...eature=related
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 12-08-2011 o 20:28
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •