Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Spalanie testy wrocław

  1. #1
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław

    Spalanie testy wrocław

    Panowie nie mogę zrozumieć silnika 4.5 w E65.
    Zrobiłem 3 testy spalania w przeciągu miesiąca.
    Każdy test był identycznie przygotowany czyli dolanie benzyny do pełna (pierwsze uderzenie pistoletu). Ta sama droga Dom - Praca, Praca - Dom (18 km)

    1. Benzyna 95 Orlen : przejałem 102 km : 17 litrów
    2. Benzyna 98 Verva : przejane 99,5 km : 18 litrów
    3. Benzyna VPower Shell : 98 km : 15,6 litrów

    Czy pistolety na stacji Orlen i Shell są inne ?
    Zauważyłem również że komputer zaniża średnią spalania około 1,5 - 2 litry.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 11-08-2011 o 19:05
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    A jaka jest korelacja wyników z kompa z Twoimi pomiarami przy dystrybutorze? Ile dokładnie procent jest odchyłki? (2 litry od 15,6 to co innego niż 2 litry od 18,0)

    Ja po pół roku jeżdżenia obliczyłem, że moja Buńka pije LPG o 12,6-14,x% więcej niż wskazanie OBC. (dla Pb nie sprawdzałem, bo nie miałem nigdy tyle kasy :D żeby zatankować do pełna - jak zapala się rezerwa tankuję 15 litrów)
    Zawsze tankowałem do pełna, na paragonie zapisywałem kilometraż i średnie spalanie z OBC, resetowałem OBC i dzienne kilometry.
    Okazało się, że różnica jest tylko przy lipnym gazie z samotnej budki, a już między stacjami sieciowymi + marketowymi różnicy nie ma wcale (różnice mieszczą się w 5% błędzie pomiaru i warunków zewnętrznych)
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    jeśli dobrze pamiętam to nie marka stacji a rodzaj dystrybutora i ustawienia jego maja wpływ

  4. #4
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Roobs Zobacz posta
    jeśli dobrze pamiętam to nie marka stacji a rodzaj dystrybutora i ustawienia jego maja wpływ
    I chyba masz rację bo trochę pogooglowałem i wystarczy, że jest inne ciśnienie dopełniania to przy większym wybije szybciej !!

    Ile dokładnie procent jest odchyłki?
    Na kompie miałem 16,5 a dolałem 18 ale zapomniałem, że mam opony o 1 cm wyższe.

    A może lepiej zrobić ten test na zasadzie dolewać do autentycznego pełna (że zatrzyma się pod samym korkiem benzyna) ?
    Ostatnio edytowane przez olejus ; 11-08-2011 o 13:56
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    To i tak nie będzie dokładne.
    Wylej benzyne z baku, zalej 20litrów i jeździj aż Ci auto stanie ( powtarzam AUTO ) :D
    Wtedy będziesz wiedział ile dokładnie Ci spalił. Fakt, że jest to dosyć problematyczny sposób ale jaki miarodajny ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    A według mnie pomysł bardzo dobry, z tym że mieć jeszcze kanister z 20litrami paliwa w bagażniku i jechać do póki auto nam nie zgaśnie na środku np. ronda - ale robimy testy i możemy Sobie chyba na taką wpadnę pozwolić ;)

    P.S u mnie na komputerze spalanie nie spadło nigdy poniżej : 17.5 l (Miasto) i nigdy nie spadło poniżej 13.5 (trasa, prędkości 180-210km/h)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Leon740i
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    605
    BMW
    740iA m62b44
    Skąd
    Ząbki
    Ja z doświadczenia wiem , ze auto zadowala sie mniejsza iloscia paliwa shell, sprawdzone na ropce, benzynie i gazie
    Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest.

  8. #8
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez olejus Zobacz posta
    I chyba masz rację bo trochę pogooglowałem i wystarczy, że jest inne ciśnienie dopełniania to przy większym wybije szybciej !!
    Dlatego tankując do pełna lejemy do wybicia pistoletu drugi raz, czasem zapieni się paliwo i potrafi wybić wcześniej, choć i to nie gwarantuje 100% tej samej ilości w baku. Ciężki temat zbyt dużo czynników ma wpływ na spalanie, nawet twój humor :)
    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 11-08-2011 o 20:21

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    A nie prosciej zalac pod korek? wtedy odpada niedokladnosc pomiaru zwiazana z roznym ustawieniem "odbijania" pistoletow...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Jutro zatankuje tak jak radzi BOSS (na maxa) i zobaczymy. Ale zalewam vpowera bo mam nieodparte wrażenie, że mimo, że droższy to mniej jego spali.

    auto stanie ( powtarzam AUTO )
    Tobie bym tego nie napisał :D acha i nie mam już tego źródła viagry dla Ciebie :D :D :D będziesz musiał zadowolić się metodami chińskimi haha
    Pić trzeba ! Jeść można !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •