Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Przerejstrowanie auta

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole

    Przerejstrowanie auta

    hej


    mam opcje kupienia fajnego auta ale cały czas mnie męczy jedna rzecz mianowicie teraźniejszy właściciel auta kupił je w Niemczech przywiózł pół roku temu do Polski na blachach wywozowych i nie przerejestrował na polskie tablice. Prawdopodobnie nie zgłosił zakupu w US ani UC. Teraz moje pytanie czy będę musiał zrobić coś więcej niż niżej opisana procedura?


    podpisanie umowy z właścicielem
    zawiezienie na lawecie auta na badanie
    przetłumaczenie umowy zakupu auta poprzedniego właściciela
    zgłoszenie zakupu w urzędzie celnym
    zgłoszenie zakupu w urzędzie skarbowym plus PCC
    rejestracja auta w wydziale komunikacji plus opłaty
    ubezpieczanie auta
    odebranie twardego dowodu

    jaki jest orientacyjny koszt całej tej procedury dla e38 4,0

    z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    A nie ma już akcyzy?
    Zdaje mi się, że badania dopiero po akcyzie i UC.

    Według mnie najpierw powinieneś podpisać umowę z właścicielem z DE. Ale jak to zrobić, dopowiedz sobie sam...
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    Według mnie najpierw powinieneś podpisać umowę z właścicielem z DE. Ale jak to zrobić, dopowiedz sobie sam...
    nie chce kombinować :) tym bardziej że właściciel chce sprzedać auto tylko z jednym kluczykiem i to tym zapasowym więc wole mieć z nim podpisaną umowę :)

    akcyza oczywiście ze jest :] jak mogłem o niej zapomnieć

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No to poprzedni właściciel będzie miał karę za niezałatwienie spraw po sprowadzeniu auta w ciągu 7 dni... :-D
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Ja miałem podobną sytuację.
    Kupiłem auto od kolegi, który jeździł nim przez pół roku na angielskich blachach. Nie płacił akcyzy, nigdzie nie zgłosił zakupu auta.
    Najważniejsze jest to, że osoba na papierku z wymeldowania auta musi też opłacić akcyzę i i podatek.
    Nie wchodź w ten interes jeśli tego nie ma popłaconego bo będziesz miał kłopoty.
    MUSISZ mieć papiery i dokumenty potwierdzające zapłatę akcyzy i podatku przez tego faceta.
    Inna sprawa, że auto tylko z zapasowym kluczykiem jest mocno podejrzane.
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    OMG! to brzmi jeszcze pochmurniej niż moja informacja.

    Jeśli koniecznie musisz i jesteś pewien, że w europejskim rejestrze aut (czy jak on tam się zwie) auto nie figuruje jako kradzione - zastanów się nad odpowiedzią z posta nr 2. Niestety, nie mogę oficjalnie powiedzieć czy mój znajomy to zrobił czy nie, ale w konsekwencji nikt się nic nie czepiał. A było to ładnych parę lat temu.
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Wydaje mi się że właściciel dostanie Mega karę od US za nie opłacenie podatku (PCC1).

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    To jest dokładnie to auto http://allegro.pl/samochod-osobowy-i1752125082.html w sumie pojechałem obejrzeć tylko dlatego że mam blisko i jest w miarę dobry wypas lecz z nastawieniem że za tą kasę to dość ciężko coś sensownego wyłapać szczególnie patrząc po zdjęciach :) tak tak w tle to PGR - SKR czy jakoś tak. W każdym razie po dojechaniu na miejscu mile się zaskoczyłem ze szwagrem, miernik w jednym miejscu pokazał tylko malowanie na błotniku, środek dość zadbany wszystkie bajery działają to czego nie widać to elektryczne zagłówki tylnej kanapy no i long , zero rdzy oprócz tego błotnika gdzie miał zaprawkę, mechanicznie wygląda faktycznie na 150 tys, po wjechaniu na na kanał dalej miło zaskakiwała zero korozji minimalne wyciek z króćca wspomagania praktycznie niezauważalny pocenie się na łączeniu skrzyni z silnikiem, zawias oryginalny bmw, łącznik wału minimalnie sparciały wygląda jak by miał 150-200 tys. nie wypalone katy

    No ale żeby nie było za kolorowo no to minusy
    trochę widać że wpadł w ręce "tunera" czyli jak widać na zdjęciach wystający wydech z jednej strony (przerobiony oryginalny tłumik) z drugiej strony nie ma w ogóle końcowego tłumika.
    Brak dolnej osłony silnika
    Padnięty aku
    Brak zmieniarki(niby jest ale nie ma kieszeni)
    Próba zabudowy bagażnika głośnikami na szczęście łatwo to zdemontować
    Opadająca podsufitka
    Auto nie garażowane co widać po kierze przysmażonej słońcem i uszczelkach wokół szyb
    Te nieszczęsne kluczyki ;/
    Brak webasto i ksenonów, ogrzewania tylnej kanapy, dużej cześć narzędzi, i zasłonek bocznych lecz szyby są atermiczne
    no i tyle

    chciałem podjechać i podpiąć go pod kompa ale chyba nie ma to sensu brać sobie taki problem na głowe
    Ostatnio edytowane przez x-factor ; 10-08-2011 o 20:54

  9. #9
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Zastanów się 5 razy zanim kupisz. Brak kluczyków daję do myślenia. Poza tym czemu nie zarejestrował auta przez pół roku?
    Może się boi, że coś wyjdzie przy rejestracji?
    Auto przy którym trzeba być BARDZO ostrożnym. Pamiętaj, że nie ma super okazji ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Brakuje filtra powietrza - widocznie ktoś stwierdził, że dzięki temu można urwać kilka ms na 400m
    Na pewno jest to long? Jakoś słabo widać
    Fotele jakby trochę wymęczone, ale mogę się mylić na podstawie tego zdjęcia.

    Jak brakuje osłony silnika... to wiedz, że coś się dzieje. Ktoś musowo coś tam kombinował. Sama się nie zdjęła.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 10-08-2011 o 20:56
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •