Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jak działa zbiornik w 750i??

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Jak działa zbiornik w 750i??

    Mam pytanie, ponieważ wiem że V12 ma dwie pompy paliwa i podwójne przewody - czy poziom paliwa w obu komorach nie powinien być utrzymywany na takim samym poziomie??

    Przedwczoraj zarejestrowałem do tej pory stał u rodziców. Zalane tydzień temu 20l powinno być po 10l w każdej z komór (?)

    Przejechałem w zeszłym tygodniu na przegląd 25km - ubyło 5l

    Autko trochę postało, trochę odpalałem na zimno przejechać z miejsca w miejsce itd...


    Wczoraj zakładam blachy, jadę na trasę się powygłupiać - jakieś 10km zrobiłem i odpalam testy zegarów:

    pokazuje: 3,2/8,9/12,1

    Dlaczego w lewej komorze jest 3x mniej paliwa?


    Wieczorkiem wracam do domu 10km - komputer stwierdza spalanie 11,5l

    Znów sprawdzam test i widzę: 1,3/5,4/6,7


    Wychodzi spalanie 60l/100 albo coś nie tak z pomiarem - o co chodzi???


    Dziś jeszcze sprawdzę czy po wymianie przepływki od naszego kolegi Lord Lukasz zniknął błąd, ale na zimnym czuć mocno paliwo choć przy tej pojemności może to normalne.

    ps. jak skasować inpą adaptacje w tym silniku?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    U mnie też test tak pokazuje tzn. rzadko jest identyczny stan w dwóch komorach. Według mnie to normalne, ponieważ przelew (powrót paliwa) z wtryskiwaczy odbywa się do komory w której jest pompa, a dopiero później nadmiar rurką łączącą oby dwie komory. Chyba od ok. połowy stanu baku komory zaczynają się pokrywać, więc przy niższych stanach może tak być, że w jednej jest więcej. A co do pomiaru spalania, jak pływak się przywiesza (dość częste jaka jest mało paliwa), będzie wtedy głupiał i może pokazać spalanie 60. Raz maiłem, że nagle z 30L wskazówka zeszła do 4L. Pomyślałem, że mam dziurę i oblukałęm całą instalację paliwową - sucho. Wytargałem pompę i drugi pływak ze wskaźnikami poruszałem i do tej pory wskazuje dobrze.
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 10-08-2011 o 11:48
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Nie przejmuj. Zawsze jest nierówno
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Ok zmyliło mnie że na początku po zjechaniu z lawety było po 5l w każdej ale widocznie sie przechlapało jakoś podczas transportu

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    i po postoju zawsze wskaznik pokazuje mniej paliwa niz jest naprawde, no chyba ze go w ogole nie ma ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •