Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Zablokowana stacyjka- pomóżcie szybko ;(

  1. #1
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Zablokowana stacyjka- pomóżcie szybko ;(

    Piszę w imieniu Kataniarza. Problem wygląda tak że czasami po odpaleniu nie puszcza blokada albo puszcza dopiero po upływie jakiegoś krótkiego czasu. W chwili obecnej zablokowała się na stałe i nie idzie nawet auta odpalić. Co radzicie w tej sprawie, jakieś pomysły?

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Na początek rozkręć osłonę kolumny i obejrzyj stacyjkę. Może będzie coś widać, dlaczego nie puszcza blokada. Jakiś kabel się przetarł, może coś mechanicznie ją blokuje???
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    zdaza sie, w moim wypadku czasami kluczyk obkrecal sie, a nia zalapywal. nagle w niedziele na wyprawe mi sie zachcialo jechac i zonk, auto stoi nie odpali klucvzyk sie obkreca.
    skonczylo sie na wymianie stacyjki, choc u Ciebie moze to byc tylko blokada, o ile sie nie myle ( juz dobrze nie pamietam) musisz chyba zwalic caly mechanizm stacyjki, rozwiercasz dwie sruby ktore ja trzymaja do kolumny:)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku
    Cytat Zamieszczone przez red_man Zobacz posta
    klucvzyk sie obkreca.
    skonczylo sie na wymianie stacyjki
    Nie musiałeś wymieniać całej stacyjki wystarczyłoby sam bębenek, ha mało tego są dwa sposoby na naprawę tej usterki. Jeden z nich jest trochę szopkarski ale pomaga :d Skoro wymieniałeś całą stacyjkę to pewnie masz drugi kluczyk do odpalania auta. Jakbyś mieszkał gdzieś bliżej to można by temu zaradzić. Przy jakimś piwku któregoś wieczora przerobiłbym Ci tą wkładkę:)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Piszę w imieniu Kataniarza. Problem wygląda tak że czasami po odpaleniu nie puszcza blokada albo puszcza dopiero po upływie jakiegoś krótkiego czasu. W chwili obecnej zablokowała się na stałe i nie idzie nawet auta odpalić
    Opisz to dokładniej. Co rozumiesz przez słowo nie puszcza. Nie możesz przekręcić kluczyka w stacyjce?? Puszcza po jakimś czasie czyli przy ruszaniu kierownica i próbie przekręcania kluczyka??

    Sorki za jeden post pod drugim

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar maku
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    51
    BMW
    E38 730iA LPG
    Skąd
    Jaworzno
    Cytat Zamieszczone przez FuTuRee Zobacz posta
    Nie musiałeś wymieniać całej stacyjki wystarczyłoby sam bębenek, ha mało tego są dwa sposoby na naprawę tej usterki. Jeden z nich jest trochę szopkarski ale pomaga Skoro wymieniałeś całą stacyjkę to pewnie masz drugi kluczyk do odpalania auta. Jakbyś mieszkał gdzieś bliżej to można by temu zaradzić. Przy jakimś piwku któregoś wieczora przerobiłbym Ci tą wkładkę
    Ja również mam problem z obracającym się kluczykiem w około. Jak na razie odpukać auto odpala. Mam do Ciebie dosyć daleko. Więc jak możesz podrzuć na PM info o sposobie naprawy bez wymiany stacyjki.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    mozna wyciagac wkladke, ale juz kiedys bawilem sie w wymiane wkladki w zamku klapy, pochodzilo kilka miesiecy i stanal:/ a nadmienie ze robil mi to kluczmistrz u nas w miescie:/
    kupilem zestaw stacyjka, zamek klapy, oraz drzwi, ale niestety ten w drzwiach nie tak latwo wyciagnac:)
    jesli masz chec podzielic sie info, pisz PW:)
    pozdro

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    A ja miałem problem z wkładka zamka drzwi, kupiłem cały komplet zamków i stacyjkę od kolegi a gość od kluczyków dopasował mi wkładki do kluczyka. Nad mienie że w drzwiach jest najłatwiej wyciągnąć zamek. Fachowiec powiedział że jak tylko raz się obróci kluczyk w stacyjce to mam od razu zmieniać bo któregoś pieknego dnia nie odpale furki.
    BMW - radość z jazdy!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    w drzwiach najlatwiej?jak to? w klapie sciagasz obicie klapy, i juz masz na wierzchu mechanizm, a w drzwiach?powiedz cos wiecej:)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BatoFF
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Odświeżam temat. I mnie nie ominął problem zablokowanej stacyjki... Po prostu gdy dojechałem do celu przekręciłem kluczyk wyjąłem... a ku mojemu zdziwieniu auto nadal chodziło. Ponowne włożenie kluczyka nic nie dało bo stał w miejscu, nie dało się nim ruszyć. Zdławiłem silnik na hamulcu, zgasł. Ale wszystko w środku nadal się świeciło więc odpiąłem akumulator i zamknąłem samochód. Następnego dnia z powrotem podłączyłem akumulator beeme odpaliłem z pychu i wróciłem do domu 160km... Teraz przydało by się to naprawić. Samochód stoi w garażu ale przecież z pychu nie będe go odpalał żeby gdzieś pojechać :) Od czego zacząć? Pewnie należało by wymontować stacyjkę.. Trudna to operacja? Gdzieś wyczytałem że to wszystko wina obudowy stacyjki, jakiegoś trzpienia ?? Najchętniej chciał bym to tak zrobić żeby nie zmieniać kluczyka..... :)
    Ostatnio edytowane przez BatoFF ; 06-12-2011 o 16:17
    E36 320i M50B20 Coupe '94r --> E32 730iA M60B30 '93r --> E38 730i M60B30 '94r --> E39 540iA M62B44 '96r --> E38 730D M57D30 '99r

    Yamaha DT 125 '97r --> Kawasaki ZZR 250 '92r --> Kawasaki ZXR 750 '93r

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •