Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: E38 730i + E39 523i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar michuflk
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    E38 728 iA
    Skąd
    Toruń
    Blog
    5

    E38 730i + E39 523i

    Dziś postanowiłem udać się do 2 komisów w celu poszukania opcji sprzedaży swojego auta, albo chociaż zamiany. (Próbuje sprzedać swój samochód i kupić 7er od jednego z użytkowników forum ale póki co muszę się obyć nadzieją na sprzedaż, więc szukam jakiegokolwiek sposobu).

    Postanowiłem więc zobaczyć E38 730i: http://otomoto.pl/bmw-730-klima-tipt...C19981866.html - na pierwszy rzut oka- ok. Po dokonaniu wstępnych oględzin okazuje się że cała prawa strona była malowana (widać konkretne zacieki na błotniku przednim, tylnym oraz drzwiach) a nie jestem jakimś specjalistom, zadałem pytanie czy był kiedykolwiek uderzony, malowany - stanowczo NIE (jestem młodą osobą więc niektórzy traktują mnie niepoważnie jeżeli chodzi o sprzedaż aut. Sytuacja zmienia się gdy dostają wizytówkę z nazwą salonu samochodowego w którym pracuję i nazwą "Specjalista ds. sprzedaży samochodów"), potem okazało się że coś tam zawsze może być polakierowane ale żadnego wypadku nie było. Tylna lewa lampa zaparowana od środka, no i tragiczny brak wyposażenia, a oprócz tego, w ogłoszeniu na otomoto.pl jest informacja o przebiegu rzędu 200 000 km, a w samochodzie po podłączeniu startera do akumulatora (który był rozładowany) okazało się że jest 289 albo 279 tyś. - podziękowałem. Pan w komisie powiedział mi że samochodem jeździł na tą chwilę dziadek, ojciec mechanika od BMW, i sprzedał trochę ziemi i planuje zakup nowej 7er a wcześniej "X" lat temu był sprowadzony do Polski z zachodu (cóż za konkrety).

    Kolejnym autem które chciałem obejrzeć było E39 523i: http://otomoto.pl/bmw-523-skora-klima-C20130156.html
    Tutaj sytuacja diametralnie inna niż stereotyp komisowy. Bardzo miło mi się z panami rozmawiało, bez zbędnego oszukiwania, zabiegali o to żebym z nimi rozmawiał- obsługa super (nawet grzebali gdzieś tam w papierzyskach od wszystkich aut żeby od razu sprawdzić ilu miał właścicieli), okazuje się że w Belgii miała dwóch. Samochód bardzo ładny, bez oznak wypadkowości, delikatnie co prawda łuszczył się lakier na przednim zderzaku ale można to wybaczyć, środek dość zadbany, silnik pracował równo. Nie mam się do czego przyczepić oprócz przebiegu- też około 270 tyś. km, ale z pełną dokumentacją.


    Mam nadzieję że być może komuś pomogłem
    Ostatnio edytowane przez michuflk ; 09-08-2011 o 20:56

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    116
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez michuflk Zobacz posta
    Kolejnym autem które chciałem obejrzeć było E39 723i: http://otomoto.pl/bmw-523-skora-klima-C20130156.html
    E39 723i ;) chyba jednak Seven sie koledze sni

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar michuflk
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    E38 728 iA
    Skąd
    Toruń
    Blog
    5
    A żebyś wiedział że się śni i marzy :D I dziś upewniłem się w przekonaniu że 7er to najlepszy z możliwych wybór, choć jak spoglądam na Audi A8 to też coś się we mnie kotłuje, ale e38 to e38.. I decyzja jest podjęta, tylko kto mi pomoże sprzedać moje auto?? :(

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    A jakie konkretnie autko posiadasz?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar michuflk
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    E38 728 iA
    Skąd
    Toruń
    Blog
    5
    Oto moje autko: http://arpol.otomoto.pl/renault-clio...C19642196.html

    Może nie jest najwyższej klasy, może nie jest niemieckie, ale jest na prawdę wdzięczne- no i to spalanie.. Przy dość dynamicznej jeździe w mieście 5l/100 km a na trasie najniższe możliwe które uzyskałem (Toruń - Koszalin) 3,8l/100 km. W aucie wszystko robione na bieżąco, z książka serwisową, samochód bezwypadkowy (sprawdzany przez mechanika w momencie zakupu a później nic się nie działo). Myślę że nie sprzedawałbym go, gdyby nie nagła miłość do e38.. Ktoś kto kupi to auto na prawdę jeszcze nim pojeździ - wbrew pozorom że to francuz.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    no ale niestety w Polsce panuje zasada ze samochodow na F sie nie kupuje - mialem Citroena C5 i za cholere nie moglem go sprzedac - w koncu sie zdenerwowalem i puscilem za grosze jakiemus handlarzowi - ale problem przynajmniej mialem z glowy.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar michuflk
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    E38 728 iA
    Skąd
    Toruń
    Blog
    5
    Ja próbuje w niedziele uderzyć w giełdę samochodową, ale przed tym umówiłem się z jakimś klientem "z polecenia" na oglądanie samochodu w sobotę (trzymać kciuki) ;)!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •