Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Wymiana przewodu wspomagania - problem po instalacji ( nie działa wspomaganie)

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9

    Wymiana przewodu wspomagania - problem po instalacji ( nie działa wspomaganie)

    Witam. Dziś w końcu postanowiłem wymienić uszkodzony przewód od wspomagania ( z ślimakiem) . Wspomaganie działało tylko dziurka była w przewodzie.
    Na początku odkręciłem śruby , zdjąłem podkładki i dałem przewód do zarobienia na nowo.
    Koleś który mi to robił mówił,że wsadził jakieś zabezpieczenia czy coś takiego - " bo tak musi być" w przewodzie wspomagania.
    Szczęśliwy powróciłem do "Czarnulki" i zacząłem instalować nowy przewód.
    Po instalacji wlałem ATF i odpaliłem autko. Pokręciłem kilka razy kierownicą (wspomaganie działało) przy otwartym korku , dolewając oleju w celu wyrównania poziomu.
    Wybrałem się na przejażdżkę i po jakiś 100m zaczęło nagle jakby siadać wspomaganie aż w końcu zanikło :( .

    W związku z tym mam pytanie. Czy śruby powinny być odpowiednio przykręcone ( mają dziurki przez które leci olej) .
    Czy ów "zabezpieczenie" było niepotrzebne i tylko blokuje olej ?

    Sprawa dość pilna bo jazda bez wspomagania jest praktycznie niemożliwa :(

    Pozdrawiam kubosh

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    udało się naprawić wspomaganie
    po 1) wyjąłem dławik z przewodu wspomagania
    po 2) trzeba było odpowietrzyć nie tylko układ jak i sama pompę

    po 3) warto sprawdzać czy poprzedni właściciel naszej siódemeczki nie dolewał zbyt dużo zwykłego oleju do układu. u mnie po wlaniu czystego ATF'u zaczęła pompa chodzić dość głośno ( relatywnie do tego co było wcześniej). Dlatego też dolałem troszkę zwykłego oleju silnikowego i wszystko wróciło do normy :)

    Tak więc temat uważam za zamknięty :)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •