Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Lekkie drgania na zimnym silniku?

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    Lekkie drgania na zimnym silniku?

    Witam, zacznę od początku rano odpalam auto, zapala bez problemu ale odczuwam delikatne drgania chyba od silnika, obroty nie falują są równe. Po krótkiej chwili występuje krótkotrwały spadek obrotów na około 1s po czym obroty się wyrównują do poprzednich, niestety dalej odczuwam drgania i czuć przy tym jakby niedopalone paliwo z wydechów, ale wystarczy że przejadę kilka metrów i wszystko się normuje, nie czuć paliwa z wydechu, nie mam tych drobnych drgań i później do końca dnia jest git, aż do ponownego odpalenia po długim postoju minimum 10godź. Czy ktoś wie gdzie zajżeć, komp nie pokazuje błędów, oleju w świecach nie ma, nowe świece i fajki, nowe sondy, czujnik wałka, nie wiem może coś z cewkami czy wtryskami co sądzicie? Dziwne że występuje to tylko na zimnym silniku i po długim postoju. E38 m60b30, dodam jeszcze że mam gaz którego nie używam od zlotu w ślesinie bo na gazie na wolnych obrotach silnik drga bardziej, a jest świeżo po przeglądzie który robiłem już u głównego dystrybutora na południe polski landirenzo więc jest na 100% dobry, tylko chyba coś u mnie nie tak.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar elinwar
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    35
    BMW
    Eagle Talon'98
    Skąd
    Dębica
    Może silniczek krokowy (o ile taki wystepuje w e38).

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Raczej nie, krokowy mam wyczyszczony na maxa, i przepustnica w środku chodzi bez żadnego oporu.



    A co powiecie na lewe powietrze, może tu coś, co prawda psikałem różnymi specyfikami i nie słyszałem zmiany obrotów, ale napewno słyszę dość głośne syczenie w kolektorze ssącym podczas dodawania gazu i jezscze głośniejszy przy samym gaszeniu auta.

    Albo odma, już nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez lockbud ; 09-08-2011 o 20:59

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Więc tak, temat spadku obrotów po dopaleniu ogarnięty, wymieniłem uszczelki pod kolektorem ssącym, rurę aluminiową łączącą odmę z separatorem oleju pod kolektorem, uszczelkę odmy, uszczelka przepustnicy, oring przepustnicy ASC, wężyki podciśnieniowe, czyszczenie wtrysków. Ogólnie jest wzorowo, ale, są jeszcze delikatne drgania wyczuwalne gdy siedzę na fotelu i przy zimnym silniku, jeżeli wskazówka podniesie się do połowy niebieskiego pola jest już idealnie. Drgania są tak małe żeby je wyczuć muszę wstrzymać powietrze i mocno się skupić, teraz nie wiem czy jest możliwość osiągnąć stan idealny od samego startu zimnego silnika, czy daremny mój trud, 3,0 benzyna m60 94r. :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    czołem :) a wymieniles na nowy także ten oring na alu rurce w miejscu w którym przychodzi ona do bloku silnika? jesli tak to powiedz mi, czy on wchodzi tak na pełnym luzie na tą rurke czy z wyczuwalnym oporem? bo ja zalozylem u siebie stary i wydaje mi się, że zbyt luźno tam siedzi.

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Rurka w kpl. była z nowym oringiem i jakoś szczególnie ciężko nie było zważywszy że wcześniej posmarowałem go lekko olejem, ale całkiem luźno nie było i można było wyczuć że stawia lekki opór. Napewno w moim przypadku miałem tam nieszczlność z uwagi na pocenie i ślady oleju na zewnątrz, jeżeli miałeś podobnie i założyłeś na tym starym oringu to nie wiem czy nie szkoda było twojej roboty, a oring w srewisie to naprawde groszowe sprawy.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Oring oryginalny kosztuje 18 zł.
    I jak u siebie zakładałem na sucho (bez oleju) na wyczyszczony króciec na bloku, to było czuć wyraźny opór. I też miałem tam nieszczelności, bo zapaskudzona była cała czarna osłona. Warto wymienić by mieć święty spokój.
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    u mnie również występują delikatne drgania, ale tylko na postoju i trzeba się skupić troszkę by to odczuć, obroty mi nie skaczą,cały czas trzymają się w tym samym miejscu, nie wiem czy powinienem się tym przejmować??

  9. #9
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Powodem lekkich drgań na wolnych obrotach może być bardzo dużo, nie koniecznie związanych ze złą pracą silnika więc ciężko coś doradzć przez neta, jeżeli ci to przeszkadza to masz przed sobą drogę przez mękę i trochę wydatków, jeżeli nie to śmigaj, tak czy siak podjechałbym na kompa sprawdzić błędy to już coś podpowie.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    a moze byc to np wina filtra powietrza,paliwa,oleju? bo wlasnie bede wymienial te rzeczy, gdyz autko kupilem niedawno;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •