Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [ elektronika] OBC w E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    49
    BMW
    735
    Skąd
    żagań

    [ elektronika] OBC w E38

    Chłopaki mam pytanie.

    Czy da się w e38 podłączyć komputer pokładowy żeby pokazywał spalanie itd. bo jak miałem e36 to wystarczyło się podpiąć pod odpowiednie kabelki w liczniku i wszystko działało jak należy.

    Jestem ciekaw czy w e38 tez jest taka możliwość bo w mojej 728 tego nie mam a jest to przydatne.

    Bo jak robie testy liczników to wszystko pokazuje spalanie, dystans, itd. więc może jest taka możliwość jakiś schemat może.

  2. #2
    e38 ma standardowo komputer pokładowy, który pokazuje różne dane odnośnie spalania, dystansu itp. Nie wymaga to dodatkowego okablowania. Jeśli chcesz oglądać chwilowe zużycie paliwa w formie cyfrowej na wyświetlaczu licznika, to musisz włączyć test (chyba 04, jeśli dobrze pamiętam).

    Jeśli w Twoim e38 nie działa komputer pokładowy, jest możliwe, że masz problem z kodowaniem licznika do reszty modułów. U mnie po zabawie Carsoftem OBC umarło, pomogło mu ponowne kodowanie w serwisie.

    Jeśli po naciśnięciu klawisza BC gaśnie podświetlenie na panelu, to mamy do czynienia ze wspomnianym wyżej przypadkiem.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    49
    BMW
    735
    Skąd
    żagań
    ja wszytko rozumiem tylko u mnie wcale nie ma opcji obc zamiast tego jest przycisk z narysowanym zegarkiem.

  4. #4
    U mnie to wygląda tak, jak w załączniku. Na początek spróbowałbym zamienić panele... Jeśli nie zagra od razu to pewnie trzeba podłączyć komputer i doprogramować.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    49
    BMW
    735
    Skąd
    żagań
    no właśnie

    ciekawi jestem tego kodowania o którym mówiłeś muszę chyba podjechać do serwisu może coś na to poradzą

  6. #6
    W tej aukcji ktoś sprzedaje panel, który teoretycznie spełnia Twoje oczekiwania:

    Panel sterowania

    Może warto pogadać?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    49
    BMW
    735
    Skąd
    żagań
    raz już zamówiłem taki panel to po wciśnięciu bc wyskakiwało to samo co u mnie po wciśnięciu guzika z zegarkiem, czyli data i stoper

  8. #8
    No to w takim razie serwis i kodowanie.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    49
    BMW
    735
    Skąd
    żagań
    bandę musiał podjechać

    ile taka operacja kosztuje jeżeli można spytać?

  10. #10
    Nie mam dokładnych informacji, gdyż w moim przypadku zadziałały mechanizmy inne niż komercyjne. Wiem, że w Bavaria Motors operacja kodowania licznika kosztuje 300 zł. Tyle, ze to serwis autoryzowany. Inni macherzy, którzy mają stosowne oprogramowanie i osprzęt, chcą za taką operację 150-20 zł. Warto najpierw popytać....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •