Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: e65 730i - Czy ktoś ma taki model?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JACEK R
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    146
    BMW
    Było e38 728i, jest B5FL 1.9TDI
    Skąd
    Biała Podlaska

    e65 730i - Czy ktoś ma taki model?

    Czy ktoś z forumowiczów posiada e65 z trzy litrową benzynką? Interesuje mnie jak się sprawdza taki agregat w niemałej przecież budzie? Nie dużo jest tego w ogłoszeniach. Myślę że była by to jakaś alternatywa dla V8 które miewają problemy z rurkami chłodzenia. Chodzi mi właśnie o awaryjność tego silnika. Jeżdżę głównie po mieście więc jeśli dynamika była by przynajmniej taka jak w e38 m52 to było by ok.
    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców” - Colin McRae
    >>>NIE DLA ACTA<<<
    "I had a dream, I was king. Woke up, still king"

    BMW 728i - 97'
    MERC W124 200D - 86'
    MERC W123 240D - 79'

  2. #2
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Silnik ten radzi sobie dobrze z czteronapedowa X5 wiec z E65 nie ma problemu.
    Awaryjnosc bardzo niska jak i tez spalanie.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JACEK R
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    146
    BMW
    Było e38 728i, jest B5FL 1.9TDI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Tak też i mi się wydaje. Do jazdy po mieście i raz na rok w trasę silniki v8 nie mają sensu z punktu widzenia awaryjności i ekonomii. Diesle już dawno przestały być bezawaryjne i ekonomicznym. Czyli wychodzi że 3 litowa benzyna jest złotym środkiem w e65 dla mieszczucha.

    Pozdrawiam!
    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców” - Colin McRae
    >>>NIE DLA ACTA<<<
    "I had a dream, I was king. Woke up, still king"

    BMW 728i - 97'
    MERC W124 200D - 86'
    MERC W123 240D - 79'

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    21
    BMW
    M6 e63
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez JACEK R Zobacz posta
    . Do jazdy po mieście i raz na rok w trasę silniki v8 nie mają sensu z punktu widzenia awaryjności i ekonomii. Diesle już dawno przestały być bezawaryjne i ekonomicznym.

    eeee no, tak to bym nie mówił.
    V8 to V8, i zadne R6 go nie zastapi, niestety jak nie jechales takim autem to nie zrozumiesz co to znaczy - powtarzam słowa znajomych co myśleli podobnie, dopóki ktoś im nie daj pojeździć V8-ką :)

    V8 wcale nie jest bardziej awaryjne, czy nie nadaje sie do miasta, po prostu BMW spartaczyło ten element silnika i kuniec.
    W starym V8 M60 nic takiego sie np. nie działo..... poza samoodkręcającą pompą oleju hehehe, no ale sam silnik mechanicznie wytrzymywał setki tysięcy kilometrów bez oznak zużycia.
    Siódema to najlepsza Beema !

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    JACEK R napisał "Do jazdy po mieście i raz na rok w trasę silniki v8 nie mają sensu z punktu widzenia awaryjności i ekonomii."

    Daj hasło gdzie to się spotkamy i sobie porównasz, i paru rzeczy się dowiesz.
    Ostatnio edytowane przez bruner75 ; 08-08-2011 o 23:02

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JACEK R
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    146
    BMW
    Było e38 728i, jest B5FL 1.9TDI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Ja wiem że V8 to V8. Obcuję z V8 na co dzień (s6) i wiem że to potęga mocy i dźwięku. Ale ja do prykania po mieście będę zadowolony z R6 w zupełności. Po prostu do jazdy z prędkością 60/70km/h nie potrzebuję V8. Jeśli można zredukować koszty użytkowania auta to dlaczego by nie? To taki resztkowy rozsądek. Do zabawy mam inne zabaweczki. Wrzuciłem ten temat bo za jakiś czas będę musiał zmienić autko i e65 wydaję się naturalną koleją rzeczy po e38. Na chwilę obecną jednak bez napinki. Czysta orientacja w temacie.

    Pozdrawiam!
    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców” - Colin McRae
    >>>NIE DLA ACTA<<<
    "I had a dream, I was king. Woke up, still king"

    BMW 728i - 97'
    MERC W124 200D - 86'
    MERC W123 240D - 79'

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Co do ekonomicznosci i bezawaryjnosci 730i wszystko sie zgadza lecz znalezc egzemplarz w przyzwoitym stanie w polsce graniczy z cudem.

    Nie zapominajmy ze tych aut sprzedalo sie bardzo malo w europie zachodniej, jedynie w UK jest tego troszke wiecej.

    Pewien kolega z 7er.pl ogladal pare "polskich" 730i i jego entuzjazm zostal szybko przygaszony przy dokladniejszych ogledzinach.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JACEK R
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    146
    BMW
    Było e38 728i, jest B5FL 1.9TDI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Dokładnie Sebku, może być problem ze znalezieniem dobrego egzemplarza. W PL jest jak na lekarstwo a na mobile.de niewiele lepiej. Ceny w DE zbliżają się do granicy porządnych 745i.
    Oj będzie ciekawie za kilka miesięcy :)
    “Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców” - Colin McRae
    >>>NIE DLA ACTA<<<
    "I had a dream, I was king. Woke up, still king"

    BMW 728i - 97'
    MERC W124 200D - 86'
    MERC W123 240D - 79'

  9. #9
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Ten silnik jest dłużej montowany w E65 niż 4,5 czy 3,5
    Pić trzeba ! Jeść można !

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    w USA nie bylo takich?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •