Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 3 ka dzieci w e38???

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    41
    BMW
    BMW 740i '00
    Skąd
    Olkusz

    3 ka dzieci w e38???

    Witajcie
    Jako że trzecia potomkini/trzeci potomek w drodze mam problem.
    Nie mam pomysłu jak zamontować z tyłu 3 fotelik, wygląda mi na to że to nie możliwe.
    Ale zanim podejmę przykrą dla mnie decyzję o sprzedaży BMW i kupnie jakiegoś vana - zapytuję Was drodzy forumowicze czy ktoś z Was nie stanął już przed tym problemem i jakimś cudem go nie rozwiązał.

    Problemy są trzy:
    - brak miejsca
    - brak 3 punktowego pasa
    - garb na środku kanapy

    Terez:
    - czy były inne wersje kanap (płaskie?)
    - czy były i da się domontować normalne pasy na środek?
    - czy zna ktoś takie foteliki żeby dało się po rozwiązaniu wcześniejszych prblemów upchnąć w 7er trzy obok siebie?

    Jeśli ktoś ma inne rozwiązanie, też chętnie wysłucham. Rozwiązanie z żoną z tyłu i fotelikiem z przodu w grę nie wchodzi.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    ciezki temat, raczej ciezko bedzie Ci to rozwiazac. Nigdy nie widzialem 3 pkt pasa w E38. To auto raczej 4 osobowe, w E39 chyba kazdym jest 3 pkt pas po srodku....

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    U mnie też nie ma trzeciego pasa.

    W kwestii kanapy, to może dałoby się zbudować i obszyć na zamówienie, ale z pasem to będzie kłopot...
    Może ten środkowy takie czteropunktowy w kształt X?
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    41
    BMW
    BMW 740i '00
    Skąd
    Olkusz
    Moja małżonka twierdzi że w naszym pierwszym e38 były takie. Ja nie pamiętam, nigdy z tyłu nie jechałem.
    Zdjęcia niestety nie pokazują jak było ale na pewno pasy miałem zapinane odwrotnie. Zatrzaski były przy drzwiach a pasy w środku wysuwane z kanapy.
    Sama kanapa też wygląda mi na bardziej płaską. Więc cień nadzieji jest. Pytanie czy ktoś na forum może to potwierdzić???

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar elinwar
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    35
    BMW
    Eagle Talon'98
    Skąd
    Dębica
    No i widać zatrzask w środku.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    W e38 nawet nie ma miejsca mocowania u góry dla 3-punktowego pasa na środku....
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  7. #7
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Zamontuj system zatrzaskowy - trochę kosztuje, ale problem rozwiążesz bez kompromisów.

    System ISOFIX jest rozwiązaniem pozwalającym na szybkie i pewne zamontowanie fotelika w samochodzie bez użycia pasów bezpieczeństwa. Dwa metalowe uchwyty ISOFIX znajdują się w szczelinie między oparciem a siedziskiem siedzenia samochodowego. Dwa zaczepy ISOFIX przymocowane są do podstawy fotelika dziecięcego. Klik, klik i fotelik zamocowany jest w samochodzie!

    żródło: http://fotelik.info/isofix.html
    -- EDIT
    Wiąże się to z modyfikacjami, bo ISOFIX tam nie pasuje. Ale wszystko da się zrobić -- ludzie na księżyc polecieli, to ISOFIX na środkowym miejscu kanapy tez da się zamontować.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 10-08-2011 o 09:03
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    To może przeróbka na Isofix na środku? I wtedy fotelik z własnymi pasami...
    Echh.. sporo kombinacji, efekt będzie niewiadomy.

    Pozostaje Ci chyba 5er albo Peugeot 807 :-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Miałem E38 jakieś 8 lat temu ale chyba udało mi się zamontować fotelik na środku, o ile pamiętam coś było średnio:/
    trudne do zniesienia ale...wyłączyć poduszkę z przodu i na siedzeniu przednim umieścić największy fotelik. Do tyłu, o ile to możliwe posadzić na "podkładce" choć jedno z dzieci:/
    Mama na środeczku:D
    Też mam taki dylemat odkąd sprzedałem XC90, tam jest genialne rozwiązanie takiego problemu:)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Samym problemem jest pomieścić trzy foteliki z tyłu a co dopiero zamontować tam uchwyty 'Isofix'. Ale uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie i jeżeli kiedyś dojdzie piąty członek rodziny na pewno się nad tym zastanowię.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •