Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Strzały, klapka przepływomierza

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    29
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    Racibórz

    Strzały, klapka przepływomierza

    Witam,

    2 dni temu moje e32 sobie kichnęło i spadła klapka przepływomierza, dzwonie do malet7 który sprzedał mi to auto, powiedział, że mam znaleźć klapkę, oczyscic, posmarować ośmiorniczką , założyć, naciągnąć opaski zaciskowe (takie z ząbkami) i będzie śmigać. Zrobiłem tak jak kazał, ale dziś sytuacja sie powtórzyła. Odpalam na benzynie, przejechałem z 3km, wskazówka temperatury silnika była powyżej niebieskiego pola już, zmieniam na przełączniku z "benzyna" na położenie neutralne, po 3 sek na gaz i bum, znów taka sama sytuacja. Klapka przeływki leży sobie na dole, opaski szlag trafił. Dobrze, że miałem zapasowe ze sobą to przymocowałem "jako tako" i dojechałem do domu. Teraz pytanie:

    Dlaczego tak się dzieje? Gaz regulowany 3 miesiące temu, więc problemu być nie powinno. Jak rozwiązać ten problem? Nie jest to przyjemne jak jedziesz z kobietą a tu taka akcja.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    uklad zaplonowy musi sprawdzic swiece kopulke palec i najwaznisze przewody i tyle w temacie przewody najlepiej sprawdzic w nocy cz nie skacza iskry

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Szczelność dolotu, uboga mieszanka i kopułka z palcem to najważniejsze tematy. Uszczelnij dolot. Zajrzyj do kopułki i palca. Dodaj gazu aby mu nie brakowało. Powinno się uspokoić. Oryginalne przewody są bardzo dobrej jakości. Jak silnik równo pracuje i nie przerywa to przewody bym zostawił chyba że chcesz wydać koło 500 zł za dobre przewody bo tańsze to wystarczają na rok.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Niestety wyregulowanie M30 na krociaku zeby nie strzelal jest bardzo trudne, a wrecz awykonalne. Zawsze potrafi strzelic, niestety jedyne pewne rozwiazanie to sekwencja, ew wywalic przeplywke i zamontowac blosa, ale to tez musi ktos z glowa zrobic zeby to pozniej dobrze wyregulowac.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    29
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    Racibórz
    No cóż, 7er dostanie nową przepływkę, dolot i filtr powietrza , zobaczymy co będzie.

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Mebel Mateusz Sutowicz Zobacz posta
    No cóż, 7er dostanie nową przepływkę, dolot i filtr powietrza , zobaczymy co będzie.
    Będzie ponowny strzał i nowe koszty. Zainteresuj się tym co napisano wyżej.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez Mebel Mateusz Sutowicz Zobacz posta
    No cóż, 7er dostanie nową przepływkę, dolot i filtr powietrza , zobaczymy co będzie.
    przeplywka 500zl
    filtr i dolot z 200?
    to masz juz 700
    pare rzeczy pod ten gaz wymienisz i 1000:)
    a sekwencje zalozysz za 2 kola i bedzie o niebo lepiej jak teraz:) butle juz masz i bebechy pociagniete:) ja za taka operacje do m30 placilem 2000 zl i nic nie kichalo nie strzelalo nie czekalem 3 sek itd:) [.....] stare gazy:P
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 08-08-2011 o 13:34 Powód: nu nu nu tak pisać

  8. #8
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Wszystko się da, tylko regulacja LPG 2Gen w silniku MPI jest trudniejsza.

    Mieszanka palna LPG ma większe "opory" przy jonizacji niż Pb. Iskra zapłonowa trudniej się tworzy i potrzebne jest wyższe napięcie.
    Przy 2Gen jest to szczególnie ważne, bo masz cały kolektor wypełniony mieszanką wybuchową i brak jednego zapłonu robi spustoszenie.

    JEŚLI masz stare świece (ponad 1 rok), to na próbę wyczyść i zmniejsz odstęp elektrod w świecach o 0,1 - 0,2 mm.
    Jeśli masz nowe świece, to nie ruszaj odstępu, bo może być gorzej (za mała energia iskry)
    --
    Co do sekwencji, oczywiste jest, że już najtańsza sekwencja jest o niebo lepsza od tego co masz. Jak chcesz pozbyć się kłopotów, załóż sekwencję. Inna sprawa, że jak trafisz na nieuka gazownika, to jedne kłopoty zamienisz na inne, też z LPG...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    Uzywana sekwencje zamontujesz z montazem bedziesz mial za 1,5k. Mialem niedawno taka, ale sprzedalem. Ja bym nie sciubil grosza, tylko zainwestowal w sekwencje i nie bedziesz bal sie wyprzedzic auta, bo gasss na pewno juz Ci nie strzeli ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    29
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    Racibórz
    http://allegro.pl/gaz-instalacja-gaz...748854295.html

    Będzie ok? Czy lepiej nie kupować sekwencji z allegro tylko przejść się do gazownika i kupić u niego ?

    Poszukałem głębiej i znalazłem to:

    http://allegro.pl/sekwencja-lpg-stag...752043638.html


    Proszę o pomoc, ponieważ jestem naprawdę zielony w sprawach lpg.
    Ostatnio edytowane przez Mebel Mateusz Sutowicz ; 08-08-2011 o 15:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •