Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: wyciek plynu chlodzacego

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    57
    BMW
    e32 3.0 m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    3

    Exclamation wyciek plynu chlodzacego

    witam chcialbym sie zapytac o taka sprawe co moze byc powodem ciaglego wycieku plynu chlodzacego , caly czas mi pokazuje ze jest zaniski poziom plynu chlodacego dodam ze np nie dymi mi siwo co by wskazywalo na spalanie plynu ostanio odkrylem ze mi wycieka takim wezykiem http://www.realoem.com/bmw/showparts...&fg=05&lang=pl wezyk nr 10 na rysunku poprostu wisi luzno chcalbym sie zapytac czy on gdzies powinien byc podpiety? czy tak luzno wisiec? prawdopodobnie mam tez dowymiany wiskoze bo przekracza polowe o 1/4 i nadal sie nie zalacza moze ktos pomoze....???
    Ostatnio edytowane przez hedanos ; 05-08-2011 o 21:22

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    To jest wężyk przelewowy - miałem tak w 5er E34.
    Odprowadza gorący płyn, który wyrzucił korek (przegrzanie, nadciśnienie itp.)

    A propos wiskozy -- na wolnych obrotach rzadko się załącza. Czy jak podniesiesz obroty do 1000 też się nie załącza?
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    57
    BMW
    e32 3.0 m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    3
    nie stety nie pomimo przekroczenia temperatury

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    u mnie ten wiatrak za chlodnica zawsze sie obraca nawet zaraz po uruchomieniu auta czy tak ma byc? Czasami szybciej czasami wolniej wsumie co do szybkosic obrotów to sie az tak nie przygladalem ale zawsze sie kreci. jak kiedys mialem bmw 520 e34 to zaraz po uruchomieniu silnika jak wsystko bylo zimne to wiatrak sie nie krecil i zawsze mnie zastanawialo czy w mojej e38 jest cos nie tak ale temp jest zawsze w pionie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    powinien sie obracac:) tylko zdrowe wisco mozesz wyhamowac, a zepsute juz pourywa Ci paluchy:P

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    57
    BMW
    e32 3.0 m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    3
    Cytat Zamieszczone przez red_man Zobacz posta
    powinien sie obracac:) tylko zdrowe wisco mozesz wyhamowac, a zepsute juz pourywa Ci paluchy:P
    kolego mylisz sie jest odwrotnie po wlaczeniu silnika wiatrak powinien sie krecic tak jakby na jalowym biegu i mozna go normalnie zatrzymac nie obawiajac sie o palce ale gdy silnik sie nagrzeje powinna sie zapiac wiskoza i wtedy juz nie radze wsadzac tam paluszkow:p a zepsuta wiskoza czy silnik zimny czy goracy bedzie chodzic tak samo...wiskoza dziala na zasadzie tzw bi-metalu ktory pod wplywem rozgrzania wlacza wizkoze
    Ostatnio edytowane przez hedanos ; 06-08-2011 o 09:06

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez hedanos Zobacz posta
    kolego mylisz sie jest odwrotnie po wlaczeniu silnika wiatrak powinien sie krecic tak jakby na jalowym biegu i mozna go normalnie zatrzymac nie obawiajac sie o palce ale gdy silnik sie nagrzeje powinna sie zapiac wiskoza i wtedy juz nie radze wsadzac tam paluszkow:p a zepsuta wiskoza czy silnik zimny czy goracy bedzie chodzic tak samo...wiskoza dziala na zasadzie tzw bi-metalu ktory pod wplywem rozgrzania wlacza wizkoze
    Kolego wiemy jak działa wisco i jedno jest pewne ,że jak włączysz zimny silnik to przez jakąs minutę wiatrak powinien chodzic z taka sama prędkościa jak silnik ,a potem wolniej jak jest zimny oczywiście . Jak masz inaczej to masz uszkodzone wisco :)

    Jeżeli chodzi o uszkodzenie wisca ,to sa dwie mozliwości ,albo sie zblokuje i cały czas sie kręci jak silnik ,albo nie będzie sie blokowało wcale ,po czym przegrzejesz silnik.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    zatrzymac wiatrak sie da ale zatrzymac probowalem tylko jak auto chodzilo na biegu jalowym a jak sie gazu doda to mam wrazenie ze kreci sie szybciej tzn czuc mocniejszy wiatr. A czy u mnie wystepuja takie momenty ze jest zablokowane i sie zatrzymac nie da to nie wiem. Jedno wiem ze od 3 lat temperatura silnika jest w normie to chyba jak by te visco bylo zepsute to wskazowka od temp wychylala by sie w prawo?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    57
    BMW
    e32 3.0 m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    3
    Cytat Zamieszczone przez Seba665 Zobacz posta
    zatrzymac wiatrak sie da ale zatrzymac probowalem tylko jak auto chodzilo na biegu jalowym a jak sie gazu doda to mam wrazenie ze kreci sie szybciej tzn czuc mocniejszy wiatr. A czy u mnie wystepuja takie momenty ze jest zablokowane i sie zatrzymac nie da to nie wiem. Jedno wiem ze od 3 lat temperatura silnika jest w normie to chyba jak by te visco bylo zepsute to wskazowka od temp wychylala by sie w prawo?
    zgadza sie powodowaloby to zagotowanie sie plynu chlodzacego pozatym powinies slyszec taki potezny szum wywolany wiatrakiem po zapieciu viscozy jesli go slyszysz np ruszajac z 1 to oznacza ze wiskoza masz sprawna

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    57
    BMW
    e32 3.0 m30b30
    Skąd
    Lublin
    Blog
    3
    pozatym umnie juz wiem co bylo przyczyna podnoszenia sie temperatury i cisnienia plynu chlodzacego co skutkowalo go wywalaniem "barany" pseudo mechanicy nie potrafili pozadnie odpowietrzyc uklad chlodzenia sam wlasnie teraz odpowietrzylem i chodzi jak ta lala ;)!!
    BOZE UCHOWAJ OD TAKICH MECHANIKOW
    Ostatnio edytowane przez hedanos ; 06-08-2011 o 10:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •