Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: problem z funkcją "code"

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    7
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Turek

    Cool problem z funkcją "code"

    Witam, mam pytanko mój brat od niedawna ma e38 740 po lifcie '00r. od dwóch dni auto stoi ponieważ wyszedł mały problem z navigacją, dokładnie chodzi o funkcje "code", teraz już wie co to za funkcja:p no ale faktem jest że auto stoi bo przy przeglądaniu navi został wpisany na pałę kod którego oczywiście nie pamięta, po zapoznaniu się z tematem na forum wyjście wydawało się proste, chodzi o sposób z odłączeniem akumulatira na ok. 5 min i odczekaniem 10 min po ponownym podłaczeniu klem. Taki sposób z awaryjnym odblokowaniem jest również w instrukcji obsługi, jednak po podłaczeniu klem po tych 5 min pojawia sie na dole monitora (jeszcze mała navigacja) napis "awaryjne odblokowanie czekaj; 9:59" i nic się nie dzieje, tzn. w instrukcji było napisane że czas powinien być odliczany od dziesięciu min po czym auto można odpalić, natomiast na navi pojawia się powyższy komunikat i można czekać do zimy. I tu mam pytanie czy sposób opisany na forum z odłaczeniem akumulatora działa we wszystkich modelach czy tylko do niektórych roczników, piszę do fachowców o poradę bo może instnieje mniej inwazyjny dla kieszeni sposób na wyjście z problemu jak laweta i serwis.
    Prosiłbym o jakieś nakierowanie jeśli ktoś z was być może miał podobny problem, albo na szczęście nie miał ale wie co dalej czynić
    z góry dzieki

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Gdzieś w oprogramowaniu co posiadam widziałem opcje resetu CODE. Mowa o pasoft 1.4. Ja bym spróbował odpiąć monitor. Odpiąć aku i po kilku minutach podłączyć aku z wypiętym monitorem. Funkcja code siedzi chyba w liczniku ale monitor komunikuje się z ike.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    7
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Turek
    tak jak mówisz seban funkcja siedzi chyba w liczniku ponieważ odłączenie navi nie pomogło natomiast po odłączeniu licznika auto zapaliło, jednak po ponownym podłączeniu licznika jest jak było, próbowałem nawet podłączyć licznik w momencie kiedy auto paliło, na szczęście nic się nie spaliło ale po zgaszeniu auto nie dało się ponownie uruchomić, jak poprzednio. Przed wystąpieniem problemu byliśmy u znajomego który wgrywał polską wersję navi, a później kumpel odłączył licznik ponieważ w jego e38 wariowały czasem wskazówki w liczniku i chciał sprawdzić czy była to wina licznika w jego aucie, wpiał najpierw swój licznik w auto brata a później licznik brata w swoje auto, sprawdzian sie nie powiódł ponieważ jego 7 jest z 95r. i nie wszystko działało poprawnie w licznikach( jak się później okazało była to wina licznika,kupił inny i śmiga) zastanawiam się czy coś z tych czynności miało wpływ na zaistniały problem, z tego co zauważyliśmy to licznik w aucie brata był już wymieniany ponieważ przebieg z wpisem pod maską się nie zgadza i świeci czerwona kropka na liczniku, auto było ściągane z niemieć i trudno się dowiedzieć jaka była przyczyna wymiany licznika, być może poprzedni właściciej miał podobny problem. Ciekawę czy zmiana licznika coś pomoże (koszt ok 200 zł), lepsze to niż laweta i serwis:p a może da się jakoś odblokować ten cod, jeśli nic nie przyjdzie mi do głowy to spróbuje znaleść magika od liczników może coś poradzi. Może ktoś ma inny pomysł, jeśli tak to prosiłbym o wskazówki
    z góry dzięki

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Kupujesz kabelek za 130 zł i sam sobie odblokowujesz.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    7
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Turek
    a mógłbyś mi w skrócie wyjaśnić jak przeprowadza się to odblokowanie za pomocą tego kalba? podana cena to cena serwisowa czy można dostać ten kabel na ALLEGRO? i jeszcze pytanko jak się nazywa ten "kabelek" co bym wiedział o co prosić:p
    sorki za być może dziwne pytania ale jestem nowy:p

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Trzeba kupić na allegro interfejs pasoft 1.3.6 na port com. Na usb będzie sporo droższy. Trzeba się połączyć z licznikiem i gdzieś ta funkcja jest schowana. Pewny na 100% nie jestem bo nigdy z tej funkcji nie korzystałem ale gdzieś nie się obiła o oczy. Albo w reprograming albo coding.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    7
    BMW
    740i e38
    Skąd
    Turek
    ok spróbuję :p narazie dzięki za zainteresowanie

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    100
    BMW
    F 01
    Skąd
    z azot
    tez mam z tym zagwozdke, jak sie pozbyc tego kodu, ponoc inpa rozwiazuje problem z dodatkowym czyms tam do programowania
    Ostatnio edytowane przez Marek760i ; 07-08-2011 o 13:12
    BMW sie nie psuje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •