Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Za co kochacie swoje E38, czyli jego mocne strony (dla równowagi o pięcie Achillesa)

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    Cool Za co kochacie swoje E38, czyli jego mocne strony (dla równowagi o pięcie Achillesa)

    Drodzy,

    wypiszcie proszę co konkretnie najbardziej Was cieszy w E38 (np. prowadzenie, wygodne fotele...)
    Jakie są mocne strony tego modelu (np. zawieszenie, silnik, okres między przeglądami...).

    Można dla porównania wskazać adekwatne części, które szybciej się zużywały w lżejszych i mniejszych lub także z segmentu F samochodach zarówno BMW jak i innych marek.
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #2
    W sumie temat fajny jak dla mnie.

    Zalety to dobre słowo.
    Wygoda - szczególnie dla pasażerów tylnej kanapy w wersjach Long.
    Zawieszenie - ciągnąć dalej watek wygody.
    Prowadzenie - autem się jeździ wyśmienicie, mimo sporych gabarytów nie ma wrażenia „prowadzenie kloca na kółkach”.
    Prestiż - o ile można tak powiedzieć o 15 letnim aucie za 20k.
    Reakcje przechodniów - szczególnie na grupki takich aut - bezcenne.
    Wyposażenie - dość łatwo dostępne egzemplarze z dużą ilością bajerów.
    Osiągi - w przypadku dużych pojemności ucieranie nosa wszystkim cwaniakom w nowiutkich TDI, którym się wydaje że mają szybkie auto ;D.
    Ostatnio edytowane przez joe white ; 05-08-2011 o 11:53

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    PRZEDEWSZYSTKIM!!
    -JAKOSC WYKONANIA ELEMENTOW WYKONCZENIA!( vs golfy astry itd... kierownice plastiki etc)
    -PRESTIZ(kolega wyzej juz mowil ale ja doidam ze na moje auto gapi sie 95 na 100 osob:) moze przez swiatelka itd:P)
    -OSIAGI(wiadomo o co chodzi:) 3 but i NIE MA ***A NA TRASIE tezmacie wrazenie ze nasze auta pokazuja pazurek dopiero od 150? chociaz na starcie wczoraj malego crz hybryde 160 koni wciagnalem takze ze startu tez nie sa mulowate )
    -PROWADZENIE(nawet jak to auto leci bokiem to jest wszechobecny SPOKOJ tak samo przy 180 czy 200 - S P O K O J)
    -WYPOSAZENIE( np. co mi dadza 4 elektryczne szyby w 607ce jak musze czekac z przyciskiem az sie zamknie)
    -ILOSC TYCH AUT (to nie to samo co 3, 5, golfy focusy a4 itd...)
    -(uwaga trudne slowo:D) TRUDNOSC W ZWIESNIACZENIU AUTA:d( typu tjuning progi zderzaki skrzydla itd:P naprawde ciezko ****** ten wyglad:P)
    -BEZPIECZENSTWO!!! (skosilem e32 LAMPE(taka murowana w sumie to slup energetyczny) i dojechalem do domu:) po czym odkrecilem maske i blotnik i przykrecilem nowe i? WSZYSTKIE KRESKI SIE ZGADZALY! kochane 2 tony:D)
    -SWIATLA!!(jakos lamp:) jechal ktos omega?:> voyagerem? a4?... wiecie o czym mowie:) )
    -moja kocham jeszcze za 4 rury z ktorych wydobywa sie naprawde soczysty dzwiek:) i nie jest to dzwiek 1.5 hondy tylko V8:) (anegdotka: ostatnio na parkingu ZNOW wlaczyl sie alarm w innym aucie jak odpalilem babke:D)
    -WIELKOSC!(wiecie panowie ile z tylu jest miejsca jak sie przednie siedzenia da do przodu calkiem...:Dmaly pokoik ladne lozko i duzo gadzetow do zplapania itd:D)
    -WYGLUSZENIE(slychac cos z zewnatrz?:>)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Koszta zakupu - 30tyś.
    Ubezpieczenie OC - 700zł.
    Zazdrość sąsiadów, znajomych i wszystkich innych - bezcenne:fans:

    Tak naprawdę to nie da się wymienić, bo musiałbym opisać wszystko.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez tgracing Zobacz posta
    Zazdrość sąsiadów, znajomych i wszystkich innych - bezcenne:fans:
    LUBIE TO:D ale rysuja golodupce...:(

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    To może ja dorzucę swoje:

    PROSTOTA w naprawie - to zaleta co prawda ogólnie aut z lat '90. BMW zainwestowało w dobre, sprawdzone i mało awaryjne tradycyjne elementy.
    PRZEMYŚLANA KONSTRUKCJA MECHANICZNA - tutaj jest wiele rzeczy dobrze przemyślanych. Dla porównania, wymiana świec w Fordzie Galaxy z V6. Kto zgadnie, co trzeba zrobić, żeby wymienić świece najbliżej ogniościanki?
    SILNIK V8 - o dowolnej pojemności generuje przepiękne brzmienie, nawet w serii.
    DYSKRECJA - dyskretny wygląd i klasyczna stalowa bryła bez zbędnych detali. Genialne!
    PRAWDZIWE DREWNO, PRAWDZIWA SKÓRA - bardzo podobało mi się święte oburzenie na forum, jak ktoś zapytał o panele drewnopochodne. Klasa!
    KOMFORT JAZDY I PROWADZENIE - faktycznie, nie czuć jakby to był autobus. Gdy trzeba, auto jest stateczne płynne, miękkie, a gdy sprowokuje się je to pokazuje pazurki i zachowuje się zwinnie
    OPADAJĄCE KOPARKI LUDZI - bezcenne doświadczenie - iluż już mi zazdrości i się ogląda za autem. A najlepsze są miny jak zawracając przydepnie się na S i słychać ryk V8, pisk opon, siwy dym z opon i hałas opadających szczęk.
    DUMA I MINY INNYCH KLIENTÓW NA WARSZTATACH - lampią się na te nasze silniki i wymiękają. A mechanik, który miesięcznie przerabia przez kanał 150 samochodów zwraca uwagę na nasze i je chwali to dodatkowa duma
    ŚWIADOMOŚĆ DOBREGO WYBORU - mam poczucie, że wybrałem auto, o którym zawsze marzyłem i wiele po nim oczekiwałem po tych marzeniach. I nie zawiodłem się.
    BRAK CHĘTNYCH DO ZAKUPU I KRADZIEŻY TAKICH AUT - ludzie żyją stereotypami (Będziesz Miał Wydatki, drogie części, dużo pali, uważaj na stare automaty itp.) - i niech sobie tam żyją. My wiemy, że jest inaczej - dzięki takim ludziom auta są dla nas, miłośników Marki. Złodzieje nie imają się bo nie ma jak tego potem upłynnić itp.
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    ludzie żyją stereotypami (Będziesz Miał Wydatki, drogie części, dużo pali, uważaj na stare automaty itp.) - i niech sobie tam żyją. My wiemy, że jest inaczej - dzięki takim ludziom auta są dla nas, miłośników Marki.
    Takie zdanie najczęściej mają Ci którzy nawet raz nie jechali jako pasażer w BMW. Ja osobiście bardzo lubię sobie pogrzebać w swojej buni, a później ile mam z tego satysfakcji. Wszystkie auta się psują tak samo.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ogolnie seria e38 niejest jakas tam super komfortowa jezeli chodzi o wybieranie nierownosci, niewazne czy na 20 czy na 16 calach czuc droge, klimatyzacja tez nienalezy do najmocniejszych, wyciszenie od silnika rewelacja, od drogi tak sobie, ale prowadzenie rewelacyjne niezaleznie od predkosci, wykonanie wnetrza prawie idealne, naprawde nieczuc jak juz ktos wspomnial "wielkosci auta", POZACJA za kierownicą !!!! to jedyne auto w jakim siedzie wygodnie, w sumie to tylko kierowca, bo juz pasazer obok niema tak cudownie, bagaznik duzy ,

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Wedlug mnie najwieksza zaleta seri 7 jest to, ze zostalo wyprodukowane przez BMW ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    zgodze sie z przedmowcami!!:) i dodam od siebie po krotce....auto w ktorym moj 2 tygodniowy syn zasypia w 3 minuty:D mimo ostrego wydechu:)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •