Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Wątek: Za co kochacie swoje E38, czyli jego mocne strony (dla równowagi o pięcie Achillesa)

  1. #41
    Początkujący Użytkownik Awatar marlbor
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    34
    BMW
    szukam
    Skąd
    Białystok
    Ja kupiłem auto 3 tygodnie temu dzis miałem do zrobienia trasę 400 km - miałem do wyboru służbowe polo (przebieg 23 000 rok prod. 2011 lub swoje 7er rok 96- wybór był prosty:P - ogólnie płynąca przyjemność z jazdy elastyczność silnika osiągi nawet 2,8 daje rade jak sie rękę przy tiptronicu potrzyma - po wyjściu z auta brak objawów zmęczenia co przu autach typu POLO, YAris i LAguna (takimi najczęsciej jezdziłem) niestety było. A to co koledzy piszą o wygladzie i w ogole to kazdego dnia nie mogę sie doczaekac 2 momentów jak wychodzę do pracy i jak wracam:P Niestety narazie nie jestem mocno obiektywny bo auto mam krótko (jest kilka irytujących usterek - nieadekwatne wskazania komp - ale narazie z nimi walczę) moje auto ma 15 lat więc nie oszukujmy sie ze jest to nowy samochód - ale w moim przypadku był alternatywą dla nowego auta segmentu C (narazie nie żaluje)
    Ostatnio edytowane przez marlbor ; 12-08-2011 o 22:54

  2. #42
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    To prawda - ja robiąc 1400km w jeden dzień, wyszedłem z auta o własnych siłach. Byłem zmęczony (oczy, umysł) ale nie połamany. To wielka zaleta.
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Ogromny plus za fotele. W mojej są w pełnej elektryce, podgrzewane, łamane + masaż tyłka. Można je ustawić w tylu kombinacjach, że stają się tak wygodne jak ulubiony fotel przed tv :)
    Dodatkowo trzeba auto docenić za system wentylacji, czy klimy. Jaką temperaturę ustawimy, taką mamy, bez względu na mróz, czy upał za oknami.
    Ktoś już napisał wcześniej, cisza i spokój, szczególnie w wersji z podwójnymi szybami, a spokój głównie chyba dzięki masie niemal dwóch ton.
    Prowadzenie, mimo masy niemal dwóch ton.
    I wiele, wiele innych.

  4. #44
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    JECHALEM WCZORAJ W TOYOCIE CELICE :) fajne kubelki itd skorki i LADNIE TO WYGLADA:) ale po trasie 300 km i przesiasciu sie z pudla na kolach do mojej kochanej wygodnej babci - zasnalem:D

  5. #45
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Przeczytałem całość, bo to fajny wątek i chciałbym dodać coś jakby bardziej uniwersalnego jeśli chodzi o zalety BMW...
    Patrząc tak "wysokopoziomowo" to najbardziej cenię BMW (nie tylko 7er) za pracę inzynierów, którą włożyli w projektowanie tych aut i nacisk na to, żeby dawały one (jak chyba brzmi slogan) "Radość z Jazdy" :) Dla mnie główna obserwacja filozofii BMW (ogólnej) to dać przyjemność prowadzenia, i do tego można podciągnąć wszystko co wymieniliście - od pięknej linii (bo przecież kierowca w aucie, które mu się podoba jest zadowolony) poprzez prędkość, komfort i bezpieczeństwo, a na jakości materiałów kończąc. Detale rozwiązań - nie ma to w tej chwili największego znaczenia, wszyscy wiemy, że zwykle daleko wyprzedzają swoją epokę (przykład - moje E30 ma orginalne radio Blaupunkta z 88 roku - ma wejście AUX na CD! ale takich przykładów są chyba setki...).

    Ja w tej chwili nie potrafię jeździć innym pojazdem niż wyprodukowanym przez BMW (pojazdem, bo posiadam również skuter BMW C1). I to właśnie dlatego, że nikt inny nie potrafi albo nie próbuje powielić tej filozofii. I dla mnie nie ważne jest ile taki pojazd ma lat, szachownica daje mi "gwarancję", że znajdę czego potrzebuję od samochodu czy motocykla.
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  6. #46
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    A więc zaczynamy :)
    Zalety:
    LONG - Nie wyobrażam sobie posiadać krótką wersję. Ci wszyscy którzy mówią że po co long i tak nie będą siedzieć z tyłu zapraszam do przewiezienia 47 calowego tv albo drabiny 5 szczebelkowej ;)
    KOMFORT - Oczywista sprawa dla wszystkich którzy mają z E38 do czynienia.
    POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA - Duże solidne auto.
    BAJERY - Nie wyobrażam sobie nie mieć rolet czy czujnika deszczu.
    V12 - Elastyczność, moc i wygląd :)
    Ogólnie E38 jest ponadczasową limuzyną. Już nigdy nie będzie takiego auta. Wali mnie to ile te auta mają lat i tak zawsze będę jeździć E38. Jak moja Supermenowa zda prawko to się pomyśli nad drugą 750iL ;)

    Wady:
    Największą wadą dla mnie jest ten cały kraj w którym przyszło nam mieszkać. Chamy, świry i debile na drogach oraz stan samych dróg są przynajmniej dla mnie skutecznym sposobem żeby popsuć mi całą radość z jazdy.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #47
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Supermen: mieliśmy gadać tutaj tylko o zaletach E38 :-)
    to miała być oaza spokoju i przyjemnego czytania :-D

    Zamieniłbym swoje E38 tylko na E38 Long.
    Zazdroszczę Ci, że Twoja babeczka chce zrobić prawko - moja zapiera się rękami i nogami o futrynę, jak tylko wspominam o kursie. ...Choć jak zasiadała na lotnisku za sterami berty, to gdyby nie uszy, to miałaby banana wokół głowy.

    Jeszcze przypomniało mi się, że jak zamierzaliśmy kupić naszą E38 to nie mogłem w żaden sposób pokazać jej mojej żoneczce na żywo (akurat taki pech, że nic akurat nie jeździło takiego). No i pamiętam jak pierwszy raz ujrzała ją wynurzającą się z garażu sprzedawcy (normalnie jak w "Transporterze") i mruczącą V8.. Wypieki na twarzy ale mina doświadczonej pokerzystki... Ja zresztą tak samo, tyle, że śliniłem się dodatkowo nieświadomie :-D
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    137
    BMW
    E38 740iA 95`
    Skąd
    Bydgoszcz/Fordon
    Cytat Zamieszczone przez brunoz Zobacz posta
    No i pamiętam jak pierwszy raz ujrzała ją wynurzającą się z garażu sprzedawcy (normalnie jak w "Transporterze") i mruczącą V8.. Wypieki na twarzy ale mina doświadczonej pokerzystki... Ja zresztą tak samo, tyle, że śliniłem się dodatkowo nieświadomie :-D
    Coś w tym jest, znajomy miał komis samochodowy, a ja szukałem czegoś dla siebie i mu powiedziałem "jak będzie coś fajnego, to daj mi znać", po kilku dniach dostałem telefon- "mam dla Ciebie BMW, będę pod domem za 30min." Nie wiedziałem co to będzie, nie wiem czemu, ale spodziewałem się jakiejś zajechanej e36, ale gdy tylko go ujrzałem (a raczej usłyszałem, dopiero potem zobaczyłem), to wiedziałem, że będzie mój :P

    Wracając do tematu, niewymienioną tu zaletą jest chyba jego niepozorność i wszechstronność- jakby nie patrzeć e38 to już kilkunastoletni samochód, który z odpowiednim silnikiem potrafi zmasakrować przykładowo golfa 5 gti,czy mazde rx8, będąc przy tym bardziej komfortowym autem od passata, czy którejkolwiek mazdy.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •