Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Kompresor do M62B44?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    Kompresor do M62B44?

    Panowie, panie,

    co sądzicie o takim wynalazku?

    http://www.beastpower.com/p/bmw/ess-vt1/ES-SC-108-80A

    Działa toto?
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #2
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    Znajomy składa bmw e34 z silnikiem M60, to już będzie 3 kompresor jaki do niej zakłada, pierwszy oraz drugi okazał sie za mały, trzeci to juz locha sprowadzona ze stanów. Troche trzeba sie na męczyć i przeznaczyć na to duzo czasu i kasy. To nie jest tak że wkładasz i działa, niestety. Miałem okazje przejechać się gdy miał założony kompresor nr 2:) rakieta:)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    no ale ten co on pokazał to juz jest locha za kupe forsy ze stanw tylko do kosztu kompresa sobie dolicz koszt wydechu montazu i strojenia :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ale faktycznie wystarczy zamontować wszystkie śmieci z zestawu, tj. ten kompresor oraz większe wtryski i na oryginalnym ECU będzie śmigać?
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Vip Vip Awatar blubas
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    292
    BMW
    728i M52 96r LandRenzoOmegas
    Skąd
    Chełmek
    z tego co wiem wtryski na pewno sa potrzebne wieksze, kumpel dorabial tez nowa przepustnice, intercooler, wydech przelotowy, dolot na stożku, oczywiście strojenie. Jesli nie ma się takiego zestawu jak powyzej w ofercie, to duzo częci trzeba dorabiać, mocowanie kompresora, przeniesinie napedu z silnika do komp, plus masę pierdół

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Bo tak się zastanawiam, czy bardziej jest opłacalne (albo: stosunek cena/moc) zamontowanie kompresora czy może wymiana na S62? Podobno zamienić M62 na S62 to czynność prawie 1:1
    I jakie realne moce z tego wyjdą?
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    no ale ten co on pokazał to juz jest locha za kupe forsy ze stanw tylko do kosztu kompresa sobie dolicz koszt wydechu montazu i strojenia :)
    Czemu koszt wydechu?????Nie jest to turbo tylko kompresor.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez blubas Zobacz posta
    z tego co wiem wtryski na pewno sa potrzebne wieksze, kumpel dorabial tez nowa przepustnice, intercooler, wydech przelotowy, dolot na stożku, oczywiście strojenie. Jesli nie ma się takiego zestawu jak powyzej w ofercie, to duzo częci trzeba dorabiać, mocowanie kompresora, przeniesinie napedu z silnika do komp, plus masę pierdół
    intercooler?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Wydech można zostawić tak samo, nie którzy nawet nie montuja intercolera. obiło mi się o uszy, że można zamontować kompresor eaton 90 od mercedesa. na you tube jest pare bmw z tym kompressorem niestety e30

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    jak seryjny zdławiony wydech ws m62 ma sobie poradzic w połowe wieksza iloscia spalin jak taki kompres napompuje z 0,5 bar??? pewnie wszystko mozna zostawic tylko wyjdzie nam drut projekt o relanej mocy =20-30% od wyjsciowej czyli bezsens albo cos robic dobrze albo lepiej tego nie robi wg mnie. inc to juz nie ma wg mnie musu ale wg mnie to co tam jest plus wieksze wtryski lepsza pompa paliwa albo chociaz inna dawka no i strojenie wyjdzie w sumie z 25 klocka wg mnie wydech na zmaoiwnie do tego i wqitedy to ma sens a co do s62 i m62 to nie jest to samo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •