Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Kompresor do M62B44?

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Takie kompresory wciągają około 30KM z mocy silnika ale ich obecność powoduje, że mimo to silnik jest mocniejszy.
    Uwolnienie wydechów faktycznie mogłoby pomóc. Ktoś nawet zaproponował kolektory 4-2-1.
    Pompa powinna z palcem w uchu dać radę przy większych wtryskach. Można by jeszcze regulator ciśnienia paliwa podmienić...
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar elinwar
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    35
    BMW
    Eagle Talon'98
    Skąd
    Dębica
    W sobote byłem w warsztacie zajmujacym sie tuningiem (rysuje dla nich czesci w CAD'ie).
    Mimo, ze wlasciciel nie jest fanem BMW mówił ze przewaznie hamujac któreś wyniki są niższe niż seria, ale już ściągniecie obudowy filtra powietrza powoduje przyrost nawet 15 KM. Okazuje sie ze we wszystkch silnikach BMW wakie gardla to dolot i wydech.
    Swoja droga robili kompresor w M62B44 dla e34.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Czyli nawet bez tytułowego kompresora można łatwo i tanio dodać bezkarnie

    Mokry filtr K&N: +15 KM
    wycięcie katów, tłumiki przelotowe: +20 KM
    alternatywna mapa silnika: +30 KM

    Zatem inwestując głupie 2000 zł, można wycisnąć dodatkowe 65 KM?
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar elinwar
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    35
    BMW
    Eagle Talon'98
    Skąd
    Dębica
    Nie przesadzajmy.
    Wkładka K&N to +5-7 KM
    wydech (bez wycinania katów - nie jestem zwolennikiem) - max +15 KM
    Mapa silnika naprawe zrobiona profi to koszt 2500 zł a w przypadku silnika atomsferycznego max +15 KM.

    Silniki BMW to nie Honda (na szczescie) co kupi sie rurke PCV z OBI na dolot i mamy dodakowe +30 KM.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Czyli mając piracką mapę silnika z netu i zakładając filtr możemy za grosze podnieść moc o 25 KM :-)
    Nein! Mein Schnitzel!

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar elinwar
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    35
    BMW
    Eagle Talon'98
    Skąd
    Dębica
    Nie jestem zwolennikiem uploadu pirackich map - tak naprawde kazda mapa jest pisana pod konkretny silnik (nawet nie model, a sztuke) - zmiana mapy w silniku atmosferycznym to nie tylko mapa ale do tego dochodzi (aby zrobic to profi) jakiś peagy back (EcuMaster czy coś w tym stylu). Przeprost formy nad treścią dla asmosferyka.

    Stożki - tak ale tylko poprawny montaż z nawiwem zimnego powietrza i izolacją. Lepiej już kupić wkładki i zmodyfikować puszke filtra.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    No ale do puszki przecież wpada powietrze z zewnątrz.
    A jak montuje się stożki, to wiadomo, że trzeba zrobić przegrodę by nie zaciągał ciepłego powietrza z komory silnika.
    Nein! Mein Schnitzel!

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar elinwar
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    35
    BMW
    Eagle Talon'98
    Skąd
    Dębica
    Jak patrze na niektóre V12 na allegro to widać, że nie każdy wie :).
    W swoim Eclipse mam zabandażowany kolektor wydechowy, osłon na stożek, nadmuch ze zderzaka i odsunięty od wydechu jak najdalej ... i nadal uważam, że można coś jeszcze przyszperać :).

    Tak do puszki wpada powietrze z zewnątrz tylko tak jak mówiłem w BMW wąskim garłem jest zawsze dolot i mała ilośc powietrza wpadająca do silnika.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    no ale starczy jak ja wywalić rure wlotową do puszki z tej zwężającej się do 6cm na normalna bez zwęzki na 10cm i jest gitarka do tego K&N i jest okej potem katy out i wydech na przelotach i pasuje u mnie to się sprawdza ale i tak myśle o stożku z obudową aha banaze na wydechu tez mam i ajkby ktos chciał mam na zbyciu 12 metrów czegos takiego niedrogo a co d opirackich map to w silniku n/a trzeba pisac mapę pod kazdy silnik skąd możemy wiedziec w jakim stanie był silnik pod jaki ja pisano???

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Panowie, czyli ten fabryczny dolot dolot wystarczy zmienić na szerszą rurę i już będzie różnica?
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •