Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: [e38] Witam serdecznie, mam na imię Piotrek i zamierzam kupi

  1. #1

    [e38] Witam serdecznie, mam na imię Piotrek i zamierzam kupi

    Moje wcześniejsze autko to Ford Scorpio 2,9 Cosworth, niestety niedawno miałem wypadek i nic z niego nie zostało ( nie ze swojej winy ). Teraz zamierzam kupić E38, rocznik 98, najlepiej 99, narazie czytam i się rozglądam, trafiłem na Wasze forum i jestem z tego wielce zadowolony. Chcę wydać do 35 tys na ten samochodzik, najlepiej z silnikiem 4,4 litra v8, czy to dobry wybór? Na co zwrócić uwagę, jakie koszty utrzymania, spalanie benzyny, a może instalacja gazowa? Miałem GAZ w fordzie ale zdemontowałem po 2 miesiącach bo się nie sprawdzał kompletnie... a koszty utrzymania Scorpio , też nie należą do małych, czy pod względem awaryjności E38 jest lepsza? Może mam trochę irytujące pytania ale jeśli ktoś będzie w stanie mi pomóc, będe niezmiernie wdzięczny.

    Co myślicie o tej??
    http://moto.allegro.pl/18085_e38_199...r=t&view=gtext

  2. #2
    7ka
    Gość
    witam

    juz sporo napisalismy na temat jaka e38 jest najlepsza...a w skrocie powiem ci ze zalezy duzo od stanu...

    ja jestem zwolennikiem diesli,poprostu lubie ten klekot i moment wiec napewno przekonywalbym cie do tych silnikow...a szczegolnie 3.0d 430Nm ;)

    benzyna...no tutaj 735i jak i 740 sa one bardzo fajnymi modelami...lecz zadna z nich nie posiada tyle co 750...chodzi mi o wypas...

    silnik 750 jest bardzo szybki i nie chodzi tu o 0-100 ale np od 150-250.... gdzie v8 moze sie porownywac z v12 0-100 tak od 160 to zadne porownanie... ;)

    wiec pamietaj ze stan a nie silnik jest wazny!!

    czy sa awaryjne?? jestem bardzo zadowolony...i wiekszosc pewnie to samo powie...wiadomo ze na poczatku musisz dojsc do tego czego poprzednik mogl nie zrobic...lub udoskonalc mankamenty...ale po tych trudach zobaczysz ze odwzajemni ci sie to bezawaryjnoscia...warunek jeden,jak robic rob to dokladnie i nie szukaj zbytnio zamiennikow ;)

    pozdro i czekamy na oferty ;)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    wiec pamietaj ze stan a nie silnik jest wazny!!
    No, Krzysiek - powiedziałbym raczej że silnik jest równie ważny, a który będzie najlepszy - to już zależy od tego jakie potrzeby ma przyszły nabywca. Na to pytanie sam musi sobie odpowiedzieć.

    Zresztą - Ty sam w swoim poście opisałeś pokrótce różnice między najpopularniejszymi motorami :)
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  4. #4
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Witam i pozdrawiam no i polecę lekturę forum jest tu wszystko co odpowie na twoje pytania... ;)
    Dreams from Dreams - 7er...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    293
    BMW
    F07 530D
    Skąd
    Bytom
    Witam i życzę owocnych poszukiwań.
    PS bywam w Koszalinie kilka razy w roku, może będziemy mieli przyjemność się poznać, pozdrawiam

  6. #6
    7ka
    Gość
    ta sie ladnie prezentuje i chyba to individual

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4815181

    ups...zapomnialem ze kwota do wydania to 35tys zl

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez 7ka
    ta sie ladnie prezentuje i chyba to individual

    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4815181

    ups...zapomnialem ze kwota do wydania to 35tys zl

    Niestety mam tylko 35, ale mysle ze za ta kwote moge znalezc dobry egzemplarz, mam jeszcze pytanko czy te silniki 4,4 litra moga byc zajezdzone??

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Witaj ,zajeżdzony silnik moze byc kazdy ,najwazniejszy jest stan auta ,a konkretnie karoserii ,a reszte da sie naprawic ,ale karoserii nigdy ,pozdrawiam :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    17
    Witam jak chcesz to chetnie odsprzedam swoja bawarke za kwote w granicach 30tys pln silniczek 5.4 jakies 330KM V12 z instalacją gazową ogólnie autko ful wypas koloru czarnego,czarne skury,bordcomputer,navi, TV, 19" calowe felgi BMW. xenony i bardzo duzo elektryki i tym podobnych bajerów :-D
    Auto badzo chetnie odsprzedam milosnikowi marki, co do ceny to napewno mozna sie dogadac, autko sprzedaje bo idzie sezon letni i przesiadam sie na motocykl,wsumie umnie samochód bedzie stał dobre 5 miesiecy a tak komuś bedzie sluzył. Pozdrawiam

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Witaj. Dobre e38 to takie które Ci się spodoba.. Wszystkie silniki mają swoje plusy i minusy. Ja pomykam v12 i jestem z niej mega zadowolony! Silnik jest po prostu jego największą zaletą. Ale jeśli szukasz tańszego środka lokomocji to v8 3,5 lub 4,4 na gaz jest właśnie stworzony dla Ciebie.. Pozostają jeszcze Dielsle ale z uwagi na ceny ropy które ostatnio po prostu szaleją to jest wybór bardziej dla amatora "klekotu" i turbo dziury. :hah: :hah:

    Oczywiście silniki 3,0 v8 i bardzo popularny 2,8 r6 są również bardzo dobre. Uważam że jeżeli chodzi o tanie przemieszczanie się po mieście to 2,8 na gaz nie ma sobie równych. Na autostradzie ze swoim maksimum 230-240 (zależy od stanu) też daje radę.

    Co do awaryjności e38 to niestety trzeba do nich zaliczyć zawieszenie. Niestety to jedyna rzecz która w tym aucie się psuje. Nie są to ogromne wydatki ale są..

    Do plusów to że oprócz zawieszenia nic się nie psuje. Oczywiście jeżeli było auto użytkowane normalnie.

    Życzę owocnych poszukiwań. a i moja rada jeżeli widzisz ogłoszenie np. z 99r. z przebiegiem 120-150 tyś to daruj sobie takie auto. Seria 7 była krążownikiem i kupowana była na autostrady.. Nie bój się oczywiście przebiegów w okolicach 250 tysięcy dla siódemki taki przebieg to żaden przebieg!!

    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •