Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Klimatyzacja - temperatura wdmuchiwanego powietrza?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    34
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Lipno

    Klimatyzacja - temperatura wdmuchiwanego powietrza?

    witam, koledzy może ktos z Was miał taki przypadek- klime mam 2 strefową, świeżo po wymianie/uzupełnieniu czynnika + nowy skraplacz bo tego wymagał, wszystko działa od 2 miesięcy z tym że, przy ustawieniu na najniższą temp, powietrze ze wszystkich "kratek" poza tą znajdującą się na końcu tunelu środkowego leci co prawda zimne,ale nie tak jak właśnie we wspomnianej kratce na końcu tunelu-tam jest wprost mroźne, znacznie chłodniejsze niż w całej reszcie nawiewów(takie jak powinno być), w czym problem?bo zapewne zewsząd powinno lecieć tak chłodne jak z tej jednej kratki.
    dodam jeszcze że raz zdarzyło się ze w trakcie długiej trasy przez kilka minut ze wszystkich leciało takie jak powinno być,mroźne. a potem znowu to samo. jakies sugestie?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Jak masz ustawione pokrętło pomiędzy przednimi nawiewami na środku?
    Czy na pewno masz sprawne elektrozaworki od ogrzewania? Czy po ich odłączeniu jest chłodniej?
    Nein! Mein Schnitzel!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    34
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Lipno
    pokrętło pomiędzy na niebieskim. a elektrozawory raczej sprawne, po odłączeniu choć dokładnie nie pamiętam bo sprawdzałem to już jakiś czas temu leciało gorące, nie zimne...

  4. #4
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez swiezawskipiotr Zobacz posta
    pokrętło pomiędzy na niebieskim. a elektrozawory raczej sprawne, po odłączeniu choć dokładnie nie pamiętam bo sprawdzałem to już jakiś czas temu leciało gorące, nie zimne...
    Na 99% masz padnięte uszczelniacze w el.zaw. Sprawdzanie zaworków sposobem, cykają czy nie , nic nie daje ,po za tym że wiesz że napięcie dochodzi , jeśli chcesz sprawdzić poprawność pracy el.zaw. ustaw na najniższą temp. na panelu sterowania , po osiągnięciu przez silnik temp. sprawdź co jakiś czas temperaturę węży wychodzących z el.zaw. powinne być chłodne ,jeśli jest inaczej ,czyli raz chłodne ,raz ciepłe , el.zaw. masz do regeneracji
    Zapomniałem dodać ,el.zaw. bez napięcia są otwarte ,czyli ogrzewanie na maxa :)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Leszku a czy pamiętasz o mojej sprawie ?

  6. #6
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Leszku a czy pamiętasz o mojej sprawie ?
    Jak nie, jak tak :D
    a tak na serio ,do niedzieli coś zrobię :) i dam znać na P.W
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    Jak coś mam na sprzedaż sprawne EZ, renegerowane zestawem siudemy. Razem z pompkę, wszystko jak nowe.

    (w moją 7er niestety koleś ostatnio wjechal...teraz czekam na kase za odszkodowanie, ale niestety samochodzik idzie na części:( )

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez benyhp Zobacz posta
    Jak coś mam na sprzedaż sprawne EZ, renegerowane zestawem siudemy. Razem z pompkę, wszystko jak nowe.

    (w moją 7er niestety koleś ostatnio wjechal...teraz czekam na kase za odszkodowanie, ale niestety samochodzik idzie na części:( )
    Jaki jest koszt takich elektrozaworów lub koszt regeneracji? Bo mi ostatnio też się lekko przycięło. Włączyłem ogrzewanie na chwilę dla testu to potem nie mogłem wrócić do klimatyzacji przez 10 minut a pod maską rurki bardzo zimne z nawiewów lekko zimne.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Piotr_37
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    7
    BMW
    E 32 730 V8
    Skąd
    Podkowa Leśna
    A za ile chciałbyś się ich pozbyć ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar benyhp
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    243
    BMW
    e32 m30b30 1991
    Skąd
    Zduńska Wola
    nie wiem ile one stoją...myślę, że 80zł to dobra cena. Oczywiście w 100% sprawne, regenerowane, razem z pompką

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •