Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: [ elektronika] Uszkodzone zegary po zmianie języka komunikat

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez Czarny
    ja mam TDSa w manualu ;)
    Rozmawialiśmy już na ten temat, obawiam się, że Twój wsad może nie podejść. Gdybyś miał dowolny interfejs działający z Carsoftem, to za pomocą programu PA Soft 1.4.0 Demo mógłbyś podłączyć się do auta i ściągnąć zawartość EEpromu modułu IKE. Cały wsad waży 256 bajtów (pod warunkiem, ze masz kość 93c56.

  2. #12
    No to zegary naprawione.

    Udało się przywrócić pierwotną funkcjonalność i to bez dodatkowych kosztów. W skrócie wyglądało to tak, że po wgraniu wsadu od 525tdsA licznik nie zgłaszał błędu ale sygnalizował błąd komunikacji ze sterownikiem skrzyni automatycznej. Przy okazji przestały działać lampy cofania (nawet taka prosta sprawa przechodzi przez licznik....).

    Za pomocą PA-Soft-a 1.3.6 wkopiowałem do licznika klucze kodowe z EWS. Potem za pomocą NCSExpert wykonałem procedurę kodującą. Potem tylko zmiana języka i działa!! SW licznika - dawcy jest inne niż moje oryginalne, ale zgadzało się HW. Nie wiem jeszcze, czy to, że zadziałało to kwestia przypadku, ale w trakcie kodowania nie było żadnych błędów.

    Najbardziej cieszy, że nakłady poniesione na naprawę były praktycznie zerowe (nie licząc czasu poświęconego na studiowanie różnych forów i zakup nowego akumulatora) a cała operacja udała się przy zastosowaniu najprostszego kabelka do CS 6.1.4. No i kolejne doświadczenie w poskramianiu "złośnicy" na koncie.

    Temat zatem można uznać za zamknięty.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    34
    witam wetne się w temat i zapytam jak zmienić ten jeżyk z niemieckiego na angielski??Próbowałem tych wzorów z forum i nic nie wychodzi wyświetla zupelnie co innnego??

  4. #14
    Próbowałeś kablem?

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    34
    Podłączałem pod kompa ale ten mechanik co to robił mówił ze poprostu nie potrafi :hihi: jeśli możesz powied zjak ty to robiłeś u siebie

  6. #16
    Sposobów jest co najmniej kilka. A najprostszy to odpalić PA-Soft i w sterowniku IKE w opcjach dodatkowych zmienić język komunikatów na właściwy.

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    34
    No a co z tymi sposobami ręcznymi które mogłbym zastosować bez podłaczania komputera??Jesli możesz podaj mi swoje sposoby a ja spróbuje być może coś zle robiłem

  8. #18
    Powiem Ci szczerze, że jak do tej pory, nie spotkałem się z modelem e38, w którym byłoby możliwe przestawienie języka bez komputera. Co innego e32/e34 - tam robiło się to właśnie za pomocą klawiszy na zegarach. Jak byś kiedyś dotarł na jakiś spot, to nie ma problemu, żeby od ręki to zmienić.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    146
    BMW
    e38 4,0 aut. 1995
    Skąd
    Warszawa
    Mam ten sam problem, czy od czasu poprzedniego postu wiedza na temat usprawniania liczników w takich sytuacjach uległa uporządkowaniu? Chciałem zmienić sobie język bo jak pisał Sylwekk z poziomu zegarów to było zablokowane, po całej operacji mam komunikat eeprom ike, nie działają prawidłowo wskaźniki, coś tam się wgrało bo mam jakiś komunikat po angielsku na temat świateł stopu. Czy mogę tak jeździć, czy nie wpływa to na złą pracę choćby skrzyni biegów no i co robić żeby zegary i bc odżyło?
    pzdr

  10. #20
    Czy uporządkowaniu, to nie wiem. Mi się udało opanować ten problem. Napisz, czy bawiłeś się Carsoftem?

    Można z tym jeździć, ale źle działające wskaźniki potrafią zmęczyć. Musisz odszukać kogoś, kto ma takie same liczniki, jak Ty (HW i SW). Wtedy można przerzucić zawartość pamięci z dobrego licznika do Twojego. Potem już tylko proste kodowanie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •